Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Co si budem povídat, lepší a hezčí damašek, než dělají Dohnalovi, těžko seženeš. :king:

 

A co tohle peříčko / omlouvám se za použití Petrovy fotky/

post-227-1227984603.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník Snow

Díky vánočnímu dárku jsem zjistil, že bych si měl zakoupit další nůž. Prohlédl jsem si nabídku a zaujali mě výrobky Spyderco, konkrétně Endura a Police. Máte prosím reference na tuto značku, o jak kvalitní nože se jedná, eventuálně doporučte prosím nějakého jiného výrobce.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky vánočnímu dárku jsem zjistil, že bych si měl zakoupit další nůž. Prohlédl jsem si nabídku a zaujali mě výrobky Spyderco, konkrétně Endura a Police. Máte prosím reference na tuto značku, o jak kvalitní nože se jedná, eventuálně doporučte prosím nějakého jiného výrobce.

 

 

Endura je "police" pro chudé ... (to chudé brát s rezervou...) :) Jinak řečeno: užitnou hodnotu mají takřka identickou, k modelu POLICE se váže ovšem prestiž, je to prostě legendární nůž ... sám mám tři jeho varianty :), perfektně se nosí (je plochý), je perfektně zpracovaný a dobře vypadá :) je to, dle mého subjektivního názoru, ten nejlepší nůž z kategorie onehand... umožňuje perfektní úchop s oporou palce při forhendovém, šavlovém úchopu...

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spyderco sice nevlastním, nicméně mi nějaká Endura a jiné prošly rukama a prostě to není můj šálek kávy, na knife.cz je vlákno Spyderco http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&...t=1317&p=53, případně EDC nože http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&...t=2262&p=13 a doporučuji prostudovat. K Enduře jsou tam i poměrně negativní ohlasy zejména na zpracování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Nůž pro přežití, hm? Sice jsem neprocházel celé téma, ale většina z toho co jsem tu viděl moc podmínky nesplňuje...

 

Ale taky u sebe občas nosím nůž, mám jich víc. Buď vystřelovák nebo vrhací nůž s ruojetí omotanou padákovou šňůrou, aby se dal držet v ruce. Vrhací nůž mi přijde docela dobrá volba, je plochý a dá se snadno ukrýt. Ideální by pak byl vrhací nůž z keramického kompozitu, který by prošel detekčním rámem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nůž pro přežití, hm? Sice jsem neprocházel celé téma, ale většina z toho co jsem tu viděl moc podmínky nesplňuje...

 

Ale taky u sebe občas nosím nůž, mám jich víc. Buď vystřelovák nebo vrhací nůž s ruojetí omotanou padákovou šňůrou, aby se dal držet v ruce. Vrhací nůž mi přijde docela dobrá volba, je plochý a dá se snadno ukrýt. Ideální by pak byl vrhací nůž z keramického kompozitu, který by prošel detekčním rámem

A pročpak někdo potřebuje núž který projde detekčním rámem? :gun_bandana::suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
taky nekdy nosim vrhaciho Hallera jako druhy nuz... :D

imho komercni keramicke noze maji primes kovu - kvuli identifikaci... a jak by vydrzel vrhaci nuz... tezko rict... :)

 

Nojo, je to naprd... Tak vrhací nůž nosím místo normální bojového nože, protože je skaldnější. Vrhat nožem jsem se ještě nenaučil a ani to nepotřebuji

 

Kdybych takový nůž skutečně potřeboval, tak o tom tady určitě nepíšu. :gunsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Tak proč ho nosíš? :D

 

Keramický vrhací nůž? Nene... Ten nenosím. Ani nic takového nesháním. Zmiňoval jsem to spíš jako zajímavost hodnou zvážení. Nůž nosím jen málokdy, dalo by se říct že skoro vůbec.

 

Jinak detekčním rámem se dá nůž i malá pistole pronést...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
No to já chápu, ale proč prostě nosíš nůž této kategorie (tj. nůž s pevnou čepelí) ? Odkud se bere tahle potřeba? Proč ti nestačí nůž zavírací?

 

Když se potkáme na sraze v Praze, rád si o tom popovídám. Předpokládám, že od tebe bych se mohl v oblasti sebeobrany něco přiučit. Nůž u sebe už nosím jen skutečně zřídka, po jisté události no... Jak říkám v na sraze můžem hodit řeč, i dkyž až mě uvidíš tak se budeš divit a věřit mi nebudeš :-D Jinak pevná čepel mi prostě vyhovuje, zavírací nůž se může rozbít a otevřít ho vyžaduje nějaký čas a kvalitní vystřelovák něco stojí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se potkáme na sraze v Praze, rád si o tom popovídám. Předpokládám, že od tebe bych se mohl v oblasti sebeobrany něco přiučit. Nůž u sebe už nosím jen skutečně zřídka, po jisté události no... Jak říkám v na sraze můžem hodit řeč, i dkyž až mě uvidíš tak se budeš divit a věřit mi nebudeš :-D Jinak pevná čepel mi prostě vyhovuje, zavírací nůž se může rozbít a otevřít ho vyžaduje nějaký čas a kvalitní vystřelovák něco stojí...

 

Kup si kvalitní onehand, když si čteš chronomag tak si u toho trénuj jeho otevírání... bývá to spolehlivější než revolver, na poruchu bych moc nevěřil.. a hlavně až z tebe ten onehand vyklepou tak nebudeš vypadat jako účastník konkurzu na hlavní roli v Americké psycho III. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Kup si kvalitní onehand, když si čteš chronomag tak si u toho trénuj jeho otevírání... bývá to spolehlivější než revolver, na poruchu bych moc nevěřil.. a hlavně až z tebe ten onehand vyklepou tak nebudeš vypadat jako účastník konkurzu na hlavní roli v Americké psycho III. :)

 

Ten film neznám, třeba tak budu vypadat i s tím co mi doporučuješ ty :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...