Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

sháním větší zavírák, ale s délkou ostří přes 10 cm, (lépe 12, 13 cm,) víte o takovém noži.

 

Děkuji za každou radu ? postřeh.

 

Má to být nůž - jako kuchyňák - nakrájet 1-2 kg masa, třísky atd. Votec by si takový zavírák přál. (12 cm asi ideál ? nevím)

 

Jen plním zadání.

 

Z těch slušných s delší čepelí mě napadá, v rámci jistých kompromisů, třeba Spyderco Resilience (108 mm):

 

http://www.noze-nuz.com/spyderco/SC142G.php

 

Ani Real Steel E801 Megalodon, přestože ne tolik dlouhý (100 mm), není nezajímavý:

 

http://www.noze-nuz.com/real-steel/RS7420.php

 

Jedna ukázka, kde s ním pán zpracovává maso:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z těch slušných s delší čepelí mě napadá, v rámci jistých kompromisů, třeba Spyderco Resilience (108 mm):

 

http://www.noze-nuz.com/spyderco/SC142G.php

 

Ani Real Steel E801 Megalodon, přestože ne tolik dlouhý (100 mm), není nezajímavý:

 

http://www.noze-nuz.com/real-steel/RS7420.php

 

Jedna ukázka, kde s ním pán zpracovává maso:

 

Spyderco ? to by votec neskousl, skrz ten tvar čepele.

 

Ale ten Real Steel E801 Megalodon, proč ne ten by klidně mohl být.

 

Dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Megalodon má známý. Všechno je takové strohé, až bych řekl, že má nejhorší zpracování ze všech Real Steelů, co jsem viděl. Nůž je takový...neohrabaný, chybí mi tam finesa E571 nebo Iponu. Hrany G10 jsou hodně ostré, ale co se moc neví, tak má na hřbetu zámek lineru v místě palce a to je suprová vychytávka. Mě tento nůž překvapil jak pozitivně, tak i negativně. Je to takový pracant, nic s čím by si člověk chtěl hrát a zkoumat linie.

e801_megalogon_1_53.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tady budu za barbara, ale mám dotaz. Potřeboval bych vrátit řeznou kvalitu, tedy ostří, několika keramickým nožům. Hledám nějaký brousek, ale zatím nic. Má někdo nějaký nápad? Krom toho abych vypadnul? Díky :clap:

No, ako píše kolega vyššie, na keramiku akurát diamanty a aj to dosť jemné, nech keramiku nevylámu na veľkom (hrubom) zrne.. Čiže ísť do gritu 800 a vyššie.. Prípadne skús juknúť knife.cz, tam dával niečo na túto tému Paľo Šandor (on to brúsil na Tormeku)..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite to tu nekde bude,ale nechci moc hledat,kdyz jsem zacal hledat jedny hodinky,tak uz mam troje a vubec to nevypada na konec.Nerad bych mel i sbírku nožů.

Chtel bych lehky nuz,jen jedna cepel bez dalsich funkci. Idealne aby se mi vesel do kapsy kalhot. Idealne bych chtel investovat 2 az 3 tisíce, ale kdyz to bude mit duvod,tak bych priplatil. Diky Lukáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite to tu nekde bude,ale nechci moc hledat,kdyz jsem zacal hledat jedny hodinky,tak uz mam troje a vubec to nevypada na konec.Nerad bych mel i sbírku nožů.

Chtel bych lehky nuz,jen jedna cepel bez dalsich funkci. Idealne aby se mi vesel do kapsy kalhot. Idealne bych chtel investovat 2 az 3 tisíce, ale kdyz to bude mit duvod,tak bych priplatil. Diky Lukáš

Uz jsi videl vlakna jako: Pera, Zbrane, Motorky, Auta atd? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tam kde jsem nechtel byt.:-) Ty dalsi noze vypadaji taky dobre,tak si mi vyber opravdu zkomplikoval,ale i tak díky. Je to celkove nebezpečné fórum,nejen ze mam nekolik hodinek ktere nutne potřebuju a nikdo jiny to nechape,ale diky foru jsem zjistil,ze potrebuju lepsi boty(objednano),ted nůž, pero by se mi take líbilo, kde to skončí? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Uz jsi videl vlakna jako: Pera, Zbrane, Motorky, Auta atd? :D

Ty jsi zmetek, co Barbour, Red Wing, Raw Denim...

 

Edit, když jsem sem přišel z knife, tak jsem měl pocit, že deset kudel mi stačí. Pero mám, Chronomag bundu taky atd. Hodinky nepočítám.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...