Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Možná to zní ujetě, ale všichni skuteční "oni slivci" co znám jsou u "svátečních nožů" důsledně ujetí na parohové střenky a jakékoliv motivy s jelenem, které vyžadují jako "odznak stavu", jedno jestli jde o zavírák a nebo pevný nůž. 

Značkové taktické sráče a práškovky/damašky (bez kterých si my metrouši neumíme představit naše survival-EDC na překonávání izolep a igelitových obalů) jsou jim u prdele doslova "jako Sibiřovi". Klidně nějaký lepší Mikov Fixir/Hubert, nebo Wenger/Victorinox - ideálně s kombinací želízek čepel-pilka, klasický párák dovedou oželet výměnou za vývrtku+otvírák. Ne že by kosmické technologie v lese nefungovaly - ale čím víc to těm chlapům přijde povědomé, tím míň se za ten prezent budou před spolupostiženýma stydět, prostě jako Škodivkáři a Rolexkáři   :speak_cool:

 

PS: Pokud šéf tíhne k východu a spíš než do lesa by mělo jít o "trofej na poličku", svébytné "lovecké" gravírování v uvedené cenové relaci umějí i hoši od Čeljabinska/Zlatoustě - až na to že reální myslivci tenhle "opulentní" styl spíš nemusejí  :yucky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou se mi zdá,že používáme "kosmické" materiály na nože pro domácí použití /je to jak létat raketou do práce / a přitom pořádná /slušná/ uhlíkovka je naprosto dostačující. A broušení na kamenech je "jen" o zručnosti brusiče. Ano chce to cvik,ale dá se to naučit.  Jaké kameny /hrubost/ jsi použil Melly ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že broušení na kamenech je o zručnosti, tak se mi do toho moc nechtělo. :D

 

Jinak brousek jsem vyhrál před mnoha lety na mujnuz.cz, ale myslím, že je to tento. Takže na kuchyňák asi ne úplně ideál, ale vzhledem k tomu, že ostří už bylo dost vylámané a musel jsem udělat novou fazetu, tak mi vlastně ta vyšší hrubost zas tak nevadila...

 

https://www.mujnuz.cz/brouseni/ploche-kameny/dans-sharpener-combo-stone.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cert vem cely tohle forum

hodinky - check

Loake boty - check

handmade remeny - check

raw denim - check

nuz - newly check

 

aspon sem si dal tu praci a cele sem si to navrhl a zbastlil sam v domacich podminkach.

materialy komplet alik:

 - 3mm 30x4cm HSS (61 HRC) ocel, aspon udajne :) = 12 usd

 - mexicke cocobolo stabilizovane drevo na strenky = 7 usd

 - zeleny spacer/liner = 3 usd

 - mosazna tyc na nýty = 1,8 usd

 - dvouslozkove epoxy lepidlo = 1,3 usd

 

a mrte brusnych papiru od 60 do 1000

 

ale s vysledkem jsem relativne spokojenej (na to ze to je prvni pokus), povedlo se i ostreni, nastesti pod kosili nebyla videt komplet oholena ruka ze zkouseni :))

 

post-55042-0-77741800-1575452496_thumb.jpg

 

post-55042-0-85847700-1575452478_thumb.jpg

 

post-55042-0-07691200-1575452485_thumb.jpg

 

post-55042-0-02618000-1575452490_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...