Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

@walter10: Vypadá to na pěknou práci s pásovkou - ale nedá mi to zeptat se čí nápad byly ty duté nýty?

Já jen že u prakticky zaměřených pevných nožů (a ne trofejních kousků do výstavky) bývá spíš snaha se jim "z hygienických důvodů" vyhýbat...

 

Ad WE Knife: nebýt tam to čínské logo, jeden by z těch hvězd skoro hádal jestli nejde o "přidruženou výrobu" výrobního družstva Zenith  :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Radek124: Chápu Tvou poznámku. Máš pravdu. Pokud nějaká část nože nejde bezvadně vyčistit, nevypadá to dobře už jen z estetického hlediska. Mimo to si uživatel zadělává na možné problémy. A nejde jen o případnou kontaminaci potravin, ale i nechtěné říznutí sebe sama apod. Naštěstí v tomto případě nejde o nijak složitou záležitost. Ty nýty jsou vlastně duté jednolité trubičky, které procházejí skrz celou rukojeť. Takže jdou velmi jednoduše protáhnout. Jinak duté nýty jsem si přál já. Třeba na světlém dřevě s výraznější kresbou, ladí-li navíc s odstínem oceli, prostě působí dobře. Normálně takové vychytávky apod. nemusím, ale tady mě to zaujalo. V reálu je to moc hezké a při bližší prohlídce obavy odpadnou. Co se týče zaměření nože, určitě to není kousek určený k vystavování ve vitríně. Primárně s tím nepočítal, můžu-li dedukovat, ani jeho autor. Jde prostě o pohledný funkční nůž na nošení do přírody. Poctivě zpracovaný, stejně tak pouzdro, a hlavně příjemně sedící v ruce. (...) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Spyderco Sage 2 už považuju definitivně za ztracené a tak jsem pořídil náhradu ve formě ZT 0450. Na snímku v porovnání s BM 710, které jsem používal jako EDC než přišlo ZT. Rozdíl ve váze i velikosti je naprosto propastný. 

 

Přesně takovouhle velikost a váhu jsem si do saka představoval. 

 

post-17600-0-71181300-1575979191_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ziaden stres. A dik vopred. Ale som naozaj zvedavy, to vyhotovenie vyzera na detailoch co.si cvakol fakt super.

 

Sice pořád mobilem, ale co se dá dělat. K těm detailům: Nějaké drobky by se určitě našly. Povrchová úprava čepele střídá zrcadlový lesk - hřbet, faseta, okolí rukojeti, s boky na způsob jednoduššího kartáčování oceli - některé vlásečnice jsou hlubší, až skoro působí jako by "jizvy". Zdali šlo o záměr, nebo o zaváhání, netuším. Ale líbí se mi to, musím přiznat. 

 

post-3892-0-18926800-1576016384_thumb.jpg

 

post-3892-0-20538200-1576016396_thumb.jpg

 

post-3892-0-07716400-1576009862_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy něco málo k vlastnostem: celková délka nože - 225 mm, délka čepele - 115 mm, šířka čepele - 30 mm, tloušťka čepele - kolem 3,7 mm, materiál - Elmax, rukojeť - olivové dřevo napuštěné lněným olejem, červený fíbr, duté nýty. Pouzdro je z hovězí usně 3,5 mm silné, prošité červenou nití. Váhu doma nemám, každopádně je tento nůž o znatelný kousek lehčí než například relativně známý Real Steel Bushcraft II. Ten má cca 172 g. Drobné srovnání obou nožů viz níže:

 

post-3892-0-72244300-1576058443_thumb.jpg

 

post-3892-0-88643000-1576057666_thumb.jpg

 

post-3892-0-64366600-1576057693_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wave je super, kdyby to nebyla těžká "kostka", tak bych ho nosil furt, zkoušeljsem to a váha by mi ani tak nevadila, tak jako tloušťka. Je to ideální nůž do EDC batohu (nebo na opasek). 

V kapsesi teď hřeju a dlouho asi budu tuhle enduru, připomíná mi nějakého škaredého plaza :)

post-23865-0-43942800-1576492661_thumb.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...