Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Takže když vemu shapton zrnitost 500 a k tomu 1000, tak budu mít vystaráno? Nebo mi na nabroušení bude stačit jen ta 1000? Když to převedu na sadu Lansky, tak pro mé potřeby jsem používal 600 a tu 1000 jen na dodělání (občas), ale když píšeš, že to krásně odebírá, tak by mi mohla stačit i ta 1000

Tusim 500 neexistuje. Je 320, 1000, 1500...

Ak by som mal kupit len jeden tak asi 1000. Ak 2 tak 320 a 1500, co aj naozaj najviac pouzivam na vacsine nozov. Dalsia vyhoda tychto kamenov je ze to nemusis namacat dlho pred brusenis, poprskas vodou a brusis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shaptony jsou určitě skvělé kameny a pokud si vzpomínám, grit se u nich udává v JIS, seriózní prodejce by to měl mít na stránkách a určitě by to měl uvádět výrobce

 

asi bych spíš volil menší rozptyl, 500 grit je třeba tady  https://www.drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=4046

 

jde o to, že o hodně vyšší grit (třeba 320 - 1500) už nemusí vyrovnat nerovnosti na fazetě a ostří, tohle hodně záleží na zkušenosti a lehké ruce a samozřejmě i na oceli, úběr materiálu u shaptonu je fakt masivní  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, netušíte tu někdo, za kolik by se dal střelit Aitor Jungle King I? pravej, samozřejmě. Shodou okolností je to snad úplně první příspěvek v tomhle nekonečným vláknu :-D

Aktualne najlacnejsi ebay (novy) cca 180?, bezne potom medzi 240-360?.

Kolko zan chces? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualne najlacnejsi ebay (novy) cca 180?, bezne potom medzi 240-360?.

Kolko zan chces? :)

Tak to by asi vcelku šlo. Něco napůl cesty v tom rozmezí si umím představit.. Dík, tak já to zkusím někde nabídnout, uvidíme..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to kolík nehyzdí a funguje mi.

Šťastný to chlapíku!

 

K tým titánovým fliprom - za mňa je celkom vydarená séria od Kizeru s dozajnom od Laconica (Gemini, Yorkie, ...)

Díky, už se v tom dva dny hrabu  :death:

---

K tomu fejkování: Fejkuje se i ESEE Izula za 2,5k - to k pochopení situace myslím stačí, že?  :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nefunguje konkrétně na tom P801, je moc blízko rukojeti a vycvaknutí vyžaduje 1) nezvykle velkou sílu a 2) nezvyklý vektor jejího působení. S jinými kolíky problém nemám, třeba právě ten na tom Aliasu čepel na cvrnknutí vystřelí jak z praku, Sebenza chodila trochu víc ztuha, ale spolehlivě a pohodlně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolíček bývá občas na úkor pohodlnosti hodně posunutý dozadu, aby nepřekážel na pracovní části čepele, protože prioritní otevírač je flipper a kolíček možná jen když nechceš někoho vyděsit "vyhazovákem", takže to možná ani nebude chyba nože. S flipperem to chodí hladce?

Upraveno uživatelem chloupek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...