Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

@Dantechno: A kolik smrků ten nadrženej umeričan za odpoledne porazil, odvětvil, odkornil, naporcoval na polínka a vystrouhal z nich lodičky?  :smoke:

 

Toto bola zase rada...Uz 45h cumim na motyle.
Znalci, co doporucite niekomu, kto nedrzal motyla v ruke? Skusit nejake zakladne triky, aby sa to dalo nosit v kapse + pouzitelny ako normalny noz.
 
Benchmade 51? 62? Alebo 87 z druhej ruky?
 
diky

 
Co Bradley Mayhem (a pokud nevadí kosmetické nedostatky, tak klidně z druhé ruky)? Za mě jeden z mála motýlů který jde kromě ležérního flipování používat v otevřeném stavu i jako "normální" nůž, pro případ že jednoho ty blbé nápady s "trikama" časem přejdou  :speak_cool: 
post-18308-0-33003200-1579963291_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dantechno: A kolik smrků ten nadrženej umeričan za odpoledne porazil, odvětvil, odkornil, naporcoval na polínka a vystrouhal z nich lodičky?  :smoke:

 

 

Co Bradley Mayhem (a pokud nevadí kosmetické nedostatky, tak klidně z druhé ruky)? Za mě jeden z mála motýlů který jde kromě ležérního flipování používat v otevřeném stavu i jako "normální" nůž, pro případ že jednoho ty blbé nápady s "trikama" časem přejdou  :speak_cool: 

attachicon.gifR0018220.JPG

To vypada dobre! Ten na obrazku je kus s kozmetickymi nedostatkmi a z druhej ruky? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mayhem na flipovanie noc nie je. Za mna je najlepsia volba bm51 - da sa s nim flipovat, ma klip a odpruzenu poistku. Jedina nevyhodaje mensia vaha, ale to sa da riesit napr titanovymi strenkami ako to mam ja na foto.

Bm62 je penky, ale tazky a ma pomerne kratke rucky na flipovanie.

Ale skvele motyle vyraba aj BRS a Jerry Hom a urcite by som na triky zvazil aj treningovy od squid industries

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě asi klepne. Brouzdal jsem teď po netu po nožích a našel Kizer Task I. Děsně se mi líbí, ale vůbec ho nepotřebuju :). Najděte nějakej důvod, proč ho nekupovat :)

 

  • Blade Length: 3.20" (81 mm)
  • Closed Length: 4.35" (111 mm)
  • Overall Length: 7.55" (192 mm)
  • Blade Material: CPM-S35VN Stainless Steel
  • Blade Hardness: 58-60HRC
  • Blade Style: Drop Point
  • Blade Finish: Stonewash
  • Handle Material: 6Al4V Titanium
  • Locking Mechanism: Frame Lock
  • Weight: 4.3 oz. (122 g)
  • Designer: Ulrich Hennicke
  • Includes Steel Lockbar Insert/Overtravel Arrestor
  • Made in China

post-18334-0-40927300-1579978248_thumb.jpg

 

post-18334-0-65083400-1579978257_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě asi klepne. Brouzdal jsem teď po netu po nožích a našel Kizer Task I. Děsně se mi líbí, ale vůbec ho nepotřebuju :). Najděte nějakej důvod, proč ho nekupovat :)

  • Made in China  

...takových framelocků si tam můžeš objednat od 1 do 100 000 kusů měsíčně, akorát kvalitu (skutečně použitý materiál, tepelné zpracování, výstupní kontrolu, že na tom nedělají děti/vězni) a záruky (místo oprav Ti maximálně dají slevu na příští zakázce) si musíš ošéfovat sám. A až s dodávkou skončí, počítej s tím že to kluci žlutí budou po dolaru pod nějakou takovouhle "značkou" klidně sekat dál :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nema deep pocket klip

To mě zatím jediný drží

 

 

  • Made in China  

...takových framelocků si tam můžeš objednat od 1 do 100 000 kusů měsíčně, akorát kvalitu (skutečně použitý materiál, tepelné zpracování, výstupní kontrolu, že na tom nedělají děti/vězni) a záruky (místo oprav Ti maximálně dají slevu na příští zakázce) si musíš ošéfovat sám. A až s dodávkou skončí, počítej s tím že to kluci žlutí budou po dolaru pod nějakou takovouhle "značkou" klidně sekat dál :(

Tak zrovna Kizer není úplně tenhle případ. Navíc nůž se samozřejmě prodává v Čechách s plnou zárukou.

 

Zrovna u téhle firmy je Made in China falešný argument.

 

 

Má krátkou čepel

To beru jako pozitivum, 8 cm považuju za ideální na denní nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dantechno: tak to jo - na té fotce vypadal fakt drsně, jako že "teď Vás všecky pokrájím!"  :speak_cool:

 

@prischera, krtenek: A plnou záruku u nás nese kdo? Dovozce - který to v případě reklamací (které se nečekají) nespravuje/nevrací ale regulérně vyhazuje, buď na vlastní podnikatelské riziko a nebo s přehozením viny na zákazníka. To je to co mi notoricky smrdí na "vlastní produkci Made in China", když už jsme u těch "falešných argumentů"  :thumbsdown_anim:

 

@Mercenator, MydlinkaTM: Vím, ale neprodám - až jednou budu starej a chromej dědek s artrózou a tyhle hračky nám velká uvědomělá německá sestra "v zájmu civilizace" zakáže, ještě za něj budu rád  :wheelchair:

Flipování samozřejmě s rozmyslem jde - ale jak naznačuje ZLOjasna, spousta klasických triků chce spíš vyvážené "klackové" rukojeti bez bižuterie (...klip+odpružená oboustranná západka, které i na Mayhemu samozřejmě jsou - ale co třeba nějaká Bradley Kimura?). A samozřejmě ochotu nechat se pak při tom machrování naostro občas "pokousat"  :whistling:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja osobne by som pri znacke Kizer nemal obavy. Deklarovanie inych materialov nez su skutocne na nozoch je problem cinskych nozov predavanych na aliexprese a podobne. Znacku kizer predavaju v podstate vsetky vyznamjesie svetove obchody a keby tam mal byt nejaky problem uz by sme tom vedeli...

Inak task je pekny, vyhoda celotianovej konstukcie ho predurcuje na upravu anodizovanim

post-6964-0-10167400-1579985351_thumb.jpg

post-6964-0-30960300-1579985374_thumb.jpg

post-6964-0-14801400-1579985395_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja osobne by som pri znacke Kizer nemal obavy. Deklarovanie inych materialov nez su skutocne na nozoch je problem cinskych nozov predavanych na aliexprese a podobne. Znacku kizer predavaju v podstate vsetky vyznamjesie svetove obchody a keby tam mal byt nejaky problem uz by sme tom vedeli...

Inak task je pekny, vyhoda celotianovej konstukcie ho predurcuje na upravu anodizovanim

Líbí se moc. Co to máš za sadu bitů s tím nožem ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...