Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Vůbec se v tom nevyznám, ale na základě témat tady na fóru jsem musel taky něco pořídit :D tak snad ta nemoc nepropukne

47f40d70460fe9466e6cf4ef7cf6036c.jpg

 

O tehle znacce jsem se dozvedel poprve vcera a zaujala me jejich nabidka multifunkcnich nozu, neco ala victorinox, akorat ne cervene. Tak uz jsem objednal M31. Akorat tenhle model jsem nasel jen v US, takze chvilku bude trvat, nez to dojde. Jsem na to zvedavej. A to jsem puvodne chtel objednat british army knife od Sheffieldu. Mas s Ruike nejake zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondro, jak jsem psal výše. Svět nožů je pro mě velkou neznámou, šel jsem po designu, úchopu a hlavně se mi líbil styl otevírání. Je tam buď klasický kolík na ostří, který je dost nepraktický a víceméně se nedá použít, ale tenhle mechanismus je právě dokonale zastoupen "zobáčkem" který vychází z těla. Teď jsem použil asi všechny výrazy špatně a neodborně, ale snad je to pochopitelné. Mám ještě Kabar Dozier, ten je sice o neco skladnější, ale rozhodně nepůsobí takto solidním dojmem v rámci zpracování a kvality. Ale taky mi slouží a na to moje šmrdlání..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, chapu, dik za info. Ja si prave vystacim s Buckem a hledal jsem neco mensiho (ted nosim rybicku :) ). Jeden mistni kolega je spokojen se Sheffieldem, ale me to extra nebere. Na Ruike jsem narazil nahodou, maji povedenou radu malych nozu a ty multifunkcni mi celkem sedly. V podstate potrebuju nuz, nuzky a vyvrtku. Vetsina svycaraku je uz potom prekombinovanych a zbytecne tlustych. Tak to zkusim a uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Benchmade Bugout? Libí se mi designově, má deep carry, ale je tam krom čepele víc plastu než kovu, nicméně  v recenzích se z toho vyložěně nehroutěj, to je spíš cena, nemáte ho tu někdo?

díky 

 

post-20025-0-47057400-1581084146_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Benchmade Bugout? Libí se mi designově, má deep carry, ale je tam krom čepele víc plastu než kovu, nicméně  v recenzích se z toho vyložěně nehroutěj, to je spíš cena, nemáte ho tu někdo?

díky 

Ja ho mám, origo pôsobí dosť plastovým dojmom, ale vydrží dosť.. Je tu aj možnosť dodatočnej úpravy, kde firma flytanium robí buď titánove, medené, alebo mosadzné črienky - tie si vpohode doma prehodíš a máš úplne inú kudlu..

EDIT: link na môj post, Buga s Ti črienkami..

Upraveno uživatelem kilosunky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super kudla! Měl jsem Bugout v létě u moře, připnutý na šortkách, a vůbec nevíš že něco nosíš. Velikost tak akorát, tenká čepel ideální třeba na krájení ovoce a tak.

 

Co Benchmade Bugout? Libí se mi designově, má deep carry, ale je tam krom čepele víc plastu než kovu, nicméně  v recenzích se z toho vyložěně nehroutěj, to je spíš cena, nemáte ho tu někdo?

díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny EDC mám zatím takový decentní, konzervativní. Přemýšlím nad něčím jiným a líbí se mi nože od WE knives. Narazil sem na model We knife Sugga Mikkel Willumsen.

Co si o tom myslíte? Jakej je to nápad? Díky za rady

post-44633-0-48405600-1581166664_thumb.jpg

post-44633-0-27483000-1581166671_thumb.jpg

post-44633-0-16170200-1581166676_thumb.jpg

post-44633-0-82034800-1581166681_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny EDC mám zatím takový decentní, konzervativní. Přemýšlím nad něčím jiným a líbí se mi nože od WE knives. Narazil sem na model We knife Sugga Mikkel Willumsen.

Co si o tom myslíte? Jakej je to nápad? Díky za rady

Ja som pred cca mesiacom riešim podobnú úvahu s tým, že mne vyhovujú menšie nože.. A tiež som zvolil WE, konkrétne Ishamov dizajn - Pleroma..

post-11325-1581168896,06.jpg

Upraveno uživatelem kilosunky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som pred cca mesiacom riešim podobnú úvahu s tým, že mne vyhovujú menšie nože.. A tiež som zvolil WE, konkrétne Ishamov dizajn - Pleroma..

IMG_20200131_151607.jpg

Vypadá parádně, ale tyhle designy musí člověk vyzkoušet v ruce. Jak ti padne do ruky?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mladenci. Mam dalsiu otazku... Tohoto cold steelu sa neviem vzdat... Ale vadi mi na nom par veci.

Potreboval by som niekoho kto by mi nan spravil fakt pekne drevene strenky a vedel by spravit uplne jemne modifikacie (prebrus ostrych casti).

Prosim poradte niekoho

ce6380a9c55be0175e17e77ecb3e4a1b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...