Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

To je opravdu moc pěkný nůž!

Díky.

 

 

Sakra ten Rockstead je nádhernej! Jak se Ti nosí bez klipu?

Mně klipy překáží, takže je nikdy nenosím.

 

 

Co se děje, že není nablejskanej jak psí ku...? Zatím, co jsem viděl, tak čepel byla jak zrcadlo.

Ta čepel samozřejmě nablýskaná je, já se jen snažil nafotit to tak, aby se na ní neodráželo všechno kolem.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolegové, kamarádi, znalci,

 

potřeboval bych poradit! Vybral jsem si EDC nůž a teď se nemůžu rozhodnout pro variantu, protože tomu (ocelím) moc nerozumím - jsem jen běžný uživatel, který občas něco ukrojí, ale s nožem u sebe, jsem tak nějak spokojenější.

 

Vybral jsem si KERSHAW Bareknuckle 4.75", hmotnost 95-100g, střenky hliníkové s povrchovou úpravou (Made in USA) a teď k té radě - mám vzít ten s čepelí z oceli Sandvik 14C28N (cena: cca 2.200?-Kč) nebo ten s ocelí damaškovou (cena: cca 3.600,-Kč)? Pokud bych vybíral okem, beru damascus :clap:, ale jelikož tomu nerozumím, tak Vás prosím o radu. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je pro Tebe vzhled tak důležitej, ber damašek. Je líbivej a každej si tím asi musí projít. Podobně jako tanto čepelí, taky jsem jí musel zkusit, abych zjistil slepou uličku. Má nevýhody při broušení, kdy střední plátek není vždy ve středu ostří, pak vyšší náchylnost ke korozi, jak už zmínil Bohouš. Esteticky podle mě sedí damašek víc k usedlejším a klasičtějším tvarům. Tohle je víc moderna, ať už tvarem čepele, střenek, nebo subfrejmem. Celkově se Sandvikem, na valivým ložisku a made in USA je to za sedmdesát dolarů těžko překonatelnej kousek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZT 0920 dneska mi přišel,hodně jsem si o 0920 četl.Prakticky všude se shodnou že je to plnotučné ZT ve všech ohledech.Masivni a přitom lehká a do kapsy padnoucí konstrukce.Ergonomie špičková,čepel je vlastně klasická ploutev jako u třeba 0300.Mnel jsem obavy ze zakroucení,že bude moc do špičky ale v reálu je to úplně v pohodě.Žadná šavle,je to opticky matoucí.Síla čepele značná,4mm,perfektní výbrus.CPM-20CV řezivá neskutečně.Jsem rad ze jsem ho sehnal v super stavu,jinak chod je fantasticky.

post-1779-0-77164400-1582624636_thumb.jpeg

post-1779-0-82660400-1582624652_thumb.jpeg

post-1779-0-53572400-1582624666_thumb.jpeg

post-1779-0-58236700-1582624682_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Civivi baklash, patri pod WE knife jako low coast

Flipper,liner lock, na kulickach, G10, čínská ocel 9Cr18MoV, pouzdro, hadrik

Ostrej jak britva, zpracovani, centr, prevysuje mnohonasobne cenu 50?

S klidnym svedomim muzu doporucit, jinak maj spoustu hezkejch modelu

post-13493-0-18045800-1582708687_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem lexa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...