Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Radek jako vždy střílí do černého :-)

Já nože nesbírám do vitrínky, já je hrozně rád používám. Vidím nějakého prcka do kapsy a řeknu si "Tím by se krájely buřty! Nebo jabko! Nebo aspoň otvíral pytlík s plněnou houskou..." Tak si ho pořídím, otevřu s ním dvakrát ten pytlík, a pak se mi zalíbí jiný prcek... Tak dám toho předchozího do komody, přece se ho nezbavím, však se ještě bude hodit, prostřídám ho s ostatníma, ne...

20 nožů v komodce? Ha ha ha! Prý 20 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku od tebe jsem schvaleni necekal, tvuj nazor je tu dost znamy. Nuz mam v kapse a pouzivam, takze dat za nej 8k+ jako za sbirkove kusy mi prijde skoda. Podobny jednoduchy kousek jsem hledal celkem dlouho, ale mozna mi sem nahazis 10 podobnych behem chvile. Ja na rozdil od tebe nemam nekriticky odpor ke vsemu co je v cine masove vyrabene.

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek jako vždy střílí do černého :-)

Já nože nesbírám do vitrínky, já je hrozně rád používám. Vidím nějakého prcka do kapsy a řeknu si "Tím by se krájely buřty! Nebo jabko! Nebo aspoň otvíral pytlík s plněnou houskou..." Tak si ho pořídím, otevřu s ním dvakrát ten pytlík, a pak se mi zalíbí jiný prcek..

To se myslím vůbec nevylučuje, že jsou nože do sbírky a nože na používání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde je hranice mezi unikátním uměleckým dílem a čistě užitným nástrojem? Podle mě v seriovosti. Určitě by šla vyrábět i naprosto dokonalá kladiva a šroubováky z drahých kovů a exotických dřev s rytinami řezbářů zvučných jmen na topůrku... Jeden by řek hovadina, druhej to strčí do vitríny. Zas tam ovšem chybí ta fascinace zbraně, volání po krvi. Ale každému po jeho chuti, s tím problém nemám, i když tomu nerozumím. Von i Hattori musí platit účty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filip: A Severní chalífát, tedy bývalá Germánie :-)

 

post-17198-0-69155000-1583060314_thumb.jpg

 

Tenhle až na nutný výjimky je v mý kapse už pěknou řádku let. A kdekoli ho vyndám, ho většinou vnímaj jako zbraň. Přestože jediná krev, kterou kdy okusil je moje. Nedávno jsem s ním v supermarketu kuchnul balení, abych si vyndal flašku vody. S bábou stojící vedle s to málem šlehlo.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nůž může být nástroj, ale většina nožů, které tady obdivujeme mají charizma právě pro to, že je vnímáme jako zbraň.

Jinak k té sbirkovosti. Myslím si, že se od jakziva dávaly zbraně (nože nevyjímaje) jako dar. A mnohé z nich rozhodně nebyly primárně určený k boji, ale spíše jako upomínka či výraz ucty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě by šla vyrábět i naprosto dokonalá kladiva ...

protoze jsem par let nazpet shanel pro manzelku shanel pracovni kladivo, tak jsem si vzpomnel na jeden pekny estwing - myslim, ze by sem zapadl :)

https://www.estwing.com/collections/geological/products/special-edition-leather-rock-pick

E30-Leather-Rock-Pick_large.jpg?v=149797

 

ps. a mam dojem ze pro nejakeho profesora kdysi shaneli nebo upravovali i neco ve zlate :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nůž může být nástroj, ale většina nožů, které tady obdivujeme mají charizma právě pro to, že je vnímáme jako zbraň.

Jinak k té sbirkovosti. Myslím si, že se od jakziva dávaly zbraně (nože nevyjímaje) jako dar. A mnohé z nich rozhodně nebyly primárně určený k boji, ale spíše jako upomínka či výraz ucty

Jop, např. ty YPOvy Opinely  :goof: A už nebudu provokovat... nebo se o to aspoň budu mohutně snažit  :blush02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne konecne po dlouhe dobe dorazil Ruike M31 v cerne variante.

e62e6a540e0710afa1aa5b8957ccaed4.jpg

 

Pro ty, kdo chteji neco multifunkcniho, ale Victorinox je pro ne masovka, muzu doporucit. Kvalita zpracovani mi prijde o trochu vys. Konecne pouzitelna robustni pinzeta, nuzky taktez.

 

Co mi vadi je umisteni klipu ze strany vyvrtky. Pri zasouvani do kapsy to ta vyvrtka trosku blokuje.

 

No a taky jsem doufal, ze bude kapku mensi. Asi pro srovnani objednam neco z male rady S.

bae0e303f92c1657a3a89b24fc9132fe.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...