Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Zajímavý. Další kokotina co ještě nemám. Vyzkouším.

 

Mám prak tady od Honzy. https://www.hunting-catapults.cz/

 

Mám tam tu zdvojenou silikonovou "gumu" a používám ocelový 0,5 cm kuličky. Plechovku to propálí skrz naskrz, dostat bych tím nechtěl, dítěti nebo debilovi bych to nesvěřil. Střílím s tím na zahradě hrbatce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tvl, dvojka za prak..že já sem lezu vůbec.

Co je hrbatec? Nejakej soused?

 

To není jen takovej vobyčejnej prak :D Co je na tom super, tak že si to dáš do kapsy (je to fakt malinký), do druhý třeba 30 kuliček a když máš chuť si na procházce zastřílet, tak se nemusíš s ničím jiným tahat. Mám ještě třeba luk, ale tahej se pořád s lukem, šípama, terčovnicí, rukavicí, chráničem zápěstí apod. 

 

Hrbatec je jakýkoli zvíře, který ti vleze na zahradu a nahrbí se ti u záhonku se zeleninou s cílem znehodnotit tvé zahrádkářské snažení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil OTT prak od Nowaka klukovi. A sobě jsem koupil TTF Trojana, ještě předchozí generaci s jiným systémem uchycení gum. Koupil jsem si k tomu i nějaké gumy, kterým moc nevadí mráz, abych to mohl používat i v mrazu. To jsem samozřejmě nikdy neudělal. Je dobrý i ten nosič kuliček, dáš si to na krk a máš kuličky po ruce. Střílíme jen kuličky. Funguje to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil OTT prak od Nowaka klukovi. A sobě jsem koupil TTF Trojana, ještě předchozí generaci s jiným systémem uchycení gum. Koupil jsem si k tomu i nějaké gumy, kterým moc nevadí mráz, abych to mohl používat i v mrazu. To jsem samozřejmě nikdy neudělal. Je dobrý i ten nosič kuliček, dáš si to na krk a máš kuličky po ruce. Střílíme jen kuličky. Funguje to.

Nosič kuliček - silnej magnet a na ruce mechanický hodinky? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil OTT prak od Nowaka klukovi. A sobě jsem koupil TTF Trojana, ještě předchozí generaci s jiným systémem uchycení gum. Koupil jsem si k tomu i nějaké gumy, kterým moc nevadí mráz, abych to mohl používat i v mrazu. To jsem samozřejmě nikdy neudělal. Je dobrý i ten nosič kuliček, dáš si to na krk a máš kuličky po ruce. Střílíme jen kuličky. Funguje to.

 

Tý jo ten nosič kuliček je super ! Ten asi potřebuju :D Teď to nosím jen tak po kapsách a paní domácí vždycky hrozně nadává když to pak lítá v pračce :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tý jo ten nosič kuliček je super ! Ten asi potřebuju :D Teď to nosím jen tak po kapsách a paní domácí vždycky hrozně nadává když to pak lítá v pračce :D

 

Před výletem nějaké kuličky přesypu do nádobky od brufenu. Po cestě jen vnořím magnet, kluk dá na krk, je to pohodlné. A jak píšeš, nikde to nedělá čurbes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle toho jak to umíš

 

Byl jsem kdysi překvapen, že při troše soustředění jsem z luku nastřílel asi jako z malé pistole. Z obojího střílím občas jako hobík :-) Předpokládám, že s tím prakem to bude to samé. Ten prak ještě nemám, takže bych se měl nad sebou zamyslet, protože kuliček ze starých ložisek je dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Vás nesnáším:-)... když jsme tak u toho - jak přesný je takový prak a na jakou vzdálenost se s tím dá trefit?

 

Jo, to záleží minimálně na 3 faktorech

 

1) Jak máš silnou gumu

 

2) Jak máš těžký kuličky

 

3) Jak s tím dobře umíš

 

Osobně dopočuju začít na jednoduchý gumě, koule 0,5mm - na ty zdvojený gumy to přemotat až po nějakých zkušenostech. Za jedno odpoledne už střílíš jak Bart Simpson. Není to žádná velká věda.

 

Já se přiznám, že mě osobně neodolatelně přitahují dopravní značky když jdu třeba polní cestou a vidím nějakou na 20 metrech, tak už úplně slyším jak zvoní :D Obzvlášť zákaz vjezdu už museli snad jako terč vymýšlet :D

 

Ještě že mi už dorazila nová zásoba střeliva :D ( přes 6 kg )

 

P.s.: Jo a klidně to někdo nahrňte do jinýho tématu, když to teda nejsou nože :D

 

post-17600-0-64161300-1586203315_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od mikova tie predatory celkom ujdu je to cool nozik a tie drahsie z RWL nie su take blato ako standardny mikov nerez. Zbytok od mikova podla mna nema moc zmysel. Utony maximalne tie zberatelske vojenske, lebo na pouzivanie existuje milion lepsich a to iste v podstate plati aj o zbytku produkcie. Naopak KDS na zabijacku a tak za tu cenu podla mna v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...