Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Díky. Vím, žes mi doporučoval velkou, ale já užiji spíše menší nože. Velký je ZT a ten tahám do divočiny.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Nejdůležitější je, jak bude nůž sedět uživateli. Podle mě jsi udělal nejrozumnější věc, že jsi si je jel vlastnoručně osahat :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky velikonoční nudě mi "pro inspiraci" na stole přistálo tohle "low-cost kapesní Santoku", asi nejcivilněji vypadající kousek z návrhů Eliah Ishama:

post-18308-0-39763200-1587027526_thumb.jpg

post-18308-0-94460000-1587027525_thumb.jpg

 

...I přes kompaktní velikost (v zavřeném stavu jen 107mm) je na tom fantasticky velká "reverse tanto" čepelka (samotné ostří bez choilu má 85mm!), s možností krájení prakticky po celé délce ostří díky absenci zavazejícího zubu flipperu  :notworthy:

Notoričtí Sebenzisti prominou, ale jediná konstrukční slabina toho kousku je u mě Framelock - sice vevnitř vzorně zpevněný ocelovou vložkou a s čepelkou bimbající na ložiskách, ale od AxisLocku už prostě není cesty zpět. Vím že něco podobného ("granát") u nás dělá i Michal Dohnal, ale tohle je tvarově mnohem líp dotažené - takže to prozatím beru jako dáreček a fyzickou inspiraci pro svého "dvorního nožíře", který tyhle "hmyzí tvary" uměl vždycky mnohem líp...  :cool02:

post-18308-0-31113800-1587027525_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky velikonoční nudě mi "pro inspiraci" na stole přistálo tohle "low-cost kapesní Santoku", asi nejcivilněji vypadající kousek z návrhů Eliah Ishama:

Není to tak dávno, co si mi tady Kizer rozmlouval jako čínskej šmejd, který vyrábí děti a otroci z bláta :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, oba máte zjevně krátký buffer na sdělovaný text + talent na vytrhávání myšlenek z kontextu, takže odkonce a pomalu:

  • Pořízené to bylo výslovně kvůli "inspirativnímu tvaru", ne vágnímu kvůli příslibu kosmického materiálu vytetovanému na čepelce. Teoretické složení je s prominutím ku hovnu, když nikdo nevíme jak je to tepelně upravené před a po obrábění (nejspíš vůbec) atd.
  • Připomínka k prischerovu křiváku se týkala hlavně bídného řešení Framelocku - a i když jsem to nechtěl (u levné designovky z druhé ruky) pitvat, ani tady pidlovokej Číňan nezklamal, protože i tenhle konkrétní kus potřeboval zvětšení úhlu dosedací plochy, aby se mu při stisknutí nezakusovala pojistka  <_<

Ale pokud Vám připadá neodolatelné že si čínskej pajzák s odvážnou cenovkou 4-5 litrů budete doma muset dokončovat pilníkem, hurá do toho...  :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...