Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, bandicoot napsal:

@Traveller ty mě nepřekvapuješ. Ale ty vystřelováky u hvězdice, to jsou mazlíci.
BTW myslivecký vystřelovák od Mikovu od tebe je u mě mezi top noži. Mám ho moc rád. Pořád a nafurt. 

To jsou AKC ShellPullery, zpracování typicky italské, ale 440C ocel a pěkné čepele. Jinak jsem rád, že ti Mikov slouží. Je to moje srdcovka již přes 20 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes u našich na půdě prohrabal věci po dědovi z máminy strany (Ing. .Csc) pracovník (Federálního) ministerstva zahraničních věcí který byl za svůj život nadporučík v Korei, diplomat v Barmě, diplomat ve Finsku, ale i  myslivec, zahrádkář,.... už je to 10 let co nežije a moc mě mrzí že jsem se ho nezeptal na více věcí..
No, z doby co byl ve Finsku (1979-1983) máme stále vedle X kusů výborných oranžových Fiskars nůžek na chatě několik párů holinek Nokia také tyto krásné Marttiini, Mora a Tunturi nože :)IMG_20200410_105538.thumb.jpg.3455a9c7ac31aa9a61ea41e249d77498.jpgIMG_20200426_181643.thumb.jpg.0b1d0816964cb74e546a83c245d80230.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K pivku jsem si dnes vyskládal na stůl svou skromnou sbírku (asi 10 Vinoxů jsem nechal bokem) a hraju si jak malej kluk. Snad se to obejde bez zranění
2BEB9E95-2E73-464E-8359-D7A33771A75E.thumb.jpeg.7206843e42a894518d0ed88a7d69ad10.jpeg

Nejvíc se mi z Tvojí sbírky líbí ten Benchmade, ještě musím časem přikoupit :-)
d2f028689ad833825a5bc6cb30d244a9.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, bandicoot napsal:

@dawe009 jaj, ten prcek Tre Kronor je boží. Kudlička jak víno.

Dík, to byl jeden z mých prvních, mám ho asi 10 let. Dostal jsem ho od ženy, když ještě ptáčka lapala... :)  Krásné, dokonalé zpracování a pro kancelářské použití parádní, v kapse menší než klíče od auta, ocel 3G, mám ho moc rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl jsem se zeptat znalejších nožířů zde: mám několik zavíracích nožů a nejvíc využívám CRKT CEO (jelikož je tenký a poměrně nenápadný i do obleku) no a sháním k nim alternativu s pevnou čepelí. Tedy nemáte někdo tip na nůž s pevnou čepelí (s délkou čepele tak od 6 do 10 cm přibližně), který by se dal nosit denně? Preferuji řekněme gentlemanské nože klidně s dřevěnou rukojetí, cokoliv jen ne typy jako CRKT Minimalist nebo Ka-Bar TDI law atd. Vizuálně něco obdobného tomu, co přikládám jako obrázek z netu. Kdyby někdo znal např. i nožíře co to umí vyrobit, budu rád. 

moc díky za případné reakce.

1-PC210036.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Atewa napsal:

Ahoj, chtěl jsem se zeptat znalejších nožířů zde: mám několik zavíracích nožů a nejvíc využívám CRKT CEO (jelikož je tenký a poměrně nenápadný i do obleku) no a sháním k nim alternativu s pevnou čepelí. Tedy nemáte někdo tip na nůž s pevnou čepelí (s délkou čepele tak od 6 do 10 cm přibližně), který by se dal nosit denně? Preferuji řekněme gentlemanské nože klidně s dřevěnou rukojetí, cokoliv jen ne typy jako CRKT Minimalist nebo Ka-Bar TDI law atd. Vizuálně něco obdobného tomu, co přikládám jako obrázek z netu. Kdyby někdo znal např. i nožíře co to umí vyrobit, budu rád. 

moc díky za případné reakce.

Ahoj, skús si juknúť nože Bark River, prípadne Bradford Giardian3 alebo 4, Chris Reeve Nyala, možno nejaká ESEE  (3HM), alebo Lionsteel..

Všetko uvedené je ale "troška" mimo cien CRKT..

Upraveno uživatelem kilosunky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a nebo, jestli to má mít tenkou čepel na masakrování svačin a vyvrhování obálek, hledal bych obecně "petty knife" = malý kuchyňáček :goof:

Třeba KAI Shun DM-0700, něco na tenhle způsob.

A nechat si k němu spíchnout pouzdro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...