Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

V 7. 5. 2020 v 23:31, dawe009 napsal:

Hele já to mám na naše pánský výlety, stan, les, voheň, buřty.. a dneska jsem ho používal v kuchyni a taky dobrý..

Fallkniven jsem mel F1, ten nuz bylo zabavnejsi si prohlizet a obdivovat jeho robustnost nez s nim cokoliv rezat. Ale kdyz vidim jakej nesmysl to stoji ted tak sem si ho mel asi nechat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, zceyee napsal:

Fallkniven jsem mel F1, ten nuz bylo zabavnejsi si prohlizet a obdivovat jeho robustnost nez s nim cokoliv rezat. Ale kdyz vidim jakej nesmysl to stoji ted tak sem si ho mel asi nechat.

Tak f1 byl jeden z mých prvních kousků a troufám si tvrdit, že z domu nepůjde. Drží ostří, dobře se brousí a do dřeva, masa atd. jde krásně. Akorát zelenina není ideál vzhledem k tloušťce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S1 som uz mal v kosiku, ale nakoniec ma recenzie odradili. Ta ocel je proste moc krehka na to co som chcel, pri takom nozi pre mna nepripada do uvahy aby nezniesol akekolvek pouzitie, najma battoning, nejaky pad na skalu by ho tiez nemal rozhodit. A riesit zuby v nozi za take prachy to nie. Rolexy som tiez nenosil do dielne, aj ked poznam aj takych majstrov. Zlozitost brusenia bez poriadnych kamenov tiez zavazila. Po dlhom vybere to vyhral Uton :). 

Nedam ale dopustit na SOG Seal Pup ktory so mnou zazil naozaj dost (aj tak vyzera) bez ujmy. Ale bohuzial som kupil verziu so zubatou castou cepele a to mi vadi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, dawe009 napsal:

Sem čekal, že se mi dostane trochu lítosti a empatie pánové. Jste se vybarvili jako pěkný svině :D

Tak abys věděl, že jsou tu i solidní lidi, tak přidám svůj čerstvej zážitek. Není to sice o nožích, takže sorry za OT, ale neštěstí dycky potěší a koneckonců je to o hodinkách. Manželka přišla, že na longineskách potřebuje prodloužit tah. No a poněvadž hrátky s řemeny nejsou moje hoby, tak nemám ani žádný vybavení. Nicméně přece nepřiznám svou neschopnost, takže jsem začanal vysunovat tu tyčku co spojuje články tahu kulatým párátkem. No a nějak se to zvrtlo a já si prorazil bříško ukazováčku tím párátkem skoro až nehtu. Musím říct, že to byl celkem novej druh zážitku (bez kterýho se ovšem napřístě docela dobře obejdu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, warann napsal:

Tak abys věděl, že jsou tu i solidní lidi, tak přidám svůj čerstvej zážitek. Není to sice o nožích, takže sorry za OT, ale neštěstí dycky potěší a koneckonců je to o hodinkách. Manželka přišla, že na longineskách potřebuje prodloužit tah. No a poněvadž hrátky s řemeny nejsou moje hoby, tak nemám ani žádný vybavení. Nicméně přece nepřiznám svou neschopnost, takže jsem začanal vysunovat tu tyčku co spojuje články tahu kulatým párátkem. No a nějak se to zvrtlo a já si prorazil bříško ukazováčku tím párátkem skoro až nehtu. Musím říct, že to byl celkem novej druh zážitku (bez kterýho se ovšem napřístě docela dobře obejdu).

Díky :) No to musel bejt rajc :) Předpokládám, že soucitu od manželky ses taky nedočkal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, warann napsal:

Tak abys věděl, že jsou tu i solidní lidi, tak přidám svůj čerstvej zážitek. Není to sice o nožích, takže sorry za OT, ale neštěstí dycky potěší a koneckonců je to o hodinkách. Manželka přišla, že na longineskách potřebuje prodloužit tah. No a poněvadž hrátky s řemeny nejsou moje hoby, tak nemám ani žádný vybavení. Nicméně přece nepřiznám svou neschopnost, takže jsem začanal vysunovat tu tyčku co spojuje články tahu kulatým párátkem. No a nějak se to zvrtlo a já si prorazil bříško ukazováčku tím párátkem skoro až nehtu. Musím říct, že to byl celkem novej druh zážitku (bez kterýho se ovšem napřístě docela dobře obejdu).

Díky :) No to musel bejt rajc :) Předpokládám, že soucitu od manželky ses taky nedočkal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abys věděl, že jsou tu i solidní lidi, tak přidám svůj čerstvej zážitek. Není to sice o nožích, takže sorry za OT, ale neštěstí dycky potěší a koneckonců je to o hodinkách. Manželka přišla, že na longineskách potřebuje prodloužit tah. No a poněvadž hrátky s řemeny nejsou moje hoby, tak nemám ani žádný vybavení. Nicméně přece nepřiznám svou neschopnost, takže jsem začanal vysunovat tu tyčku co spojuje články tahu kulatým párátkem. No a nějak se to zvrtlo a já si prorazil bříško ukazováčku tím párátkem skoro až nehtu. Musím říct, že to byl celkem novej druh zážitku (bez kterýho se ovšem napřístě docela dobře obejdu).

Znam :D
Příště napiš a já se stavim s vybavením.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dawe: Nedočkal, prodloužil jsem to za cenu prolitý krve o jeden díl, ona to nasadila a řekla, že to je málo. Přizmám, že další prodlužování jsem zbaběle vzdal.

@Maxel: Díky, to se klidně stav i bez toho, přesto si asi budu muset něco koupit, vystěžejkovač teda mám, byť nějakej zoufalej, nicméně ve finále, pokud jsem v poslední době něco dělal, tak prodlužoval/zkracoval tahy, takže spíš něco na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé zdravím vespolek tak dneska ráno mi přijel nůž mých zvrácenych představ o jediném EDC.Takze ještě jednou Artisan Proponent bronze,D2,ložiska,špičkový chod a super pevný a masivní linerlock.Vyhoda noze je,ze jakýkoliv díl je menitelny.Napr.kdyby prasknul liner,stačí jej proste rozebrat a nahradit jiným ale to je i u jiných značek.Takze zase nic zásadního.Ale potěší to v celku.Nicméně vše je tak predimenzovane ze si to ani neumím představit.D2 je brutálně ostrá,mám už ji na snad 5 noži někdo ji rad někdo ne ale je to výborný materiál.Obzvlaste na takové hovado...Prosím omluvte chyby píšu v radostnem zápalu!
4AAA401A-8C92-478E-A74E-91F7BEBA9318.thumb.jpeg.b327684b2e0ffd4a871713965bb95e2c.jpeg
60870E84-EE3D-47C4-9E87-C02B3837DD6C.thumb.jpeg.ad36a3fdd0dea0a93c66eb5ee2e28f19.jpeg
F123A0DC-CA39-4415-9242-0280C19764DB.thumb.jpeg.7b6c004f35336ef68fa9934b31b70207.jpeg
2714F757-5919-4885-A937-83F677A77FDF.thumb.jpeg.b945dd4969c63ec082d3563e18bbf5e9.jpeg
4C16718E-F6A7-483B-9A8C-83FE9262389F.thumb.jpeg.652a63cd7e1c30bf17ee0313036a50a0.jpeg
6E3E44D2-1BE7-4F08-9E0C-FBEA0401919D.thumb.jpeg.8c4ac267544dd2bda74caa4023d4e5bf.jpeg
B3BC59DB-0060-413E-A306-B8E583A26C3E.thumb.jpeg.060a8859c40d6561445d741a2c74dfc0.jpeg
CAF42745-D37A-41BD-92B6-7F45013C5BD0.thumb.jpeg.29ee1ab1f63be8d64726a048ca2747ab.jpeg
77C59F3E-B4E5-4F9B-91D0-BAC0214A999F.thumb.jpeg.5d1d0cda94159607120f0c81fe313a55.jpeg
60EFBF25-2466-45E8-87DB-D8CEF41D26CA.thumb.jpeg.d61487a8d86f85128c0087c257f3d9c0.jpeg
C4F98A1F-3D25-43CB-9123-CC2889F37D2D.thumb.jpeg.20237bfbd0d0dbe3af018459e73e2104.jpeg

Tady se Dony vyřádil


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som A1 ziskal vymenou a A2 dostal darom a na takticke lezanie v krabici su oba super, na vsetko ine existuju podla mna za tie peniaze lepsie noze. Tam kde hrozi pouzitie pevneho noza (co je u mna zriedka) som si z mojich bohatych zasob asi najviac oblubil maly kabar mk1 kraton a ked ma pochyti pevne EDC obdobie tak gerber yari I.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cecilovo dláto už komentoval Traveller - a připouštím že svého času před mnoha lety (po objevu Knife.cz?) jsem tyhle "dosud nevídané kreace" taky hltal. Teda ne že bych snad něco podobného toužil vlastnit, ale po letech pracovní nudy tehdy šlo doslova o prokrastinační explozi tvarů a nápadů, na které tehdy člověk v tuzemském krámu jen tak nenarazil. Štěstí že na podobné takticko-fantasy úlety se tu tehdy specializovali hlavně pochybné existence typu Šulce (přičemž na přímé nákupy zvenku tehdy nebyly koule ani prachy), takže impulsivní utrácení za fancy pyčoviny nebylo těžké korigovat praktičtějším směrem. Místo sarkasmu tedy radši zůstanu u toho, že jsou určitá období v životě lidském, která naštěstí s věkem přejdou... :smoke:

PS: Škoda že nejde o vlastnoruční dílko, takže na chlubení vnoučatům tahle etuda moc nebude - no a do spekulací o "Resale Value" generátoru měděnky se tu radši pouštět nebudu :sick01:


Ad Fallkniven: Stará A1 mi taky většinu času leží "v čestné pohotovostní poloze na poličce u faktur", protože na čundry a buřtkraft už mě poslední dobou moc neužije - a do kanclu/auta/MHD se s tak rozměrným hovadem fakt tahat nehodlám. Nicméně v kontextu výše uvedeného beru A1 aspoň jako etalon poctivé "full-size pevné kudly", jejíž brutální funkčnost jsem měl tu čest opakovaně ocenit třeba při demolicích nechtěného nábytku během rekonstrukce bydlení - což by (za zlomek ceny) určitě zvládla i válcovaná "kuchyňská" Mora nebo UTON, ale po každém větším kontaktu se sekerou/perlíkem by byly na vyhození. A při tristním pohledu na zdejší záplavu "taktických křiváčků" si říkám, že každý správný nožofil by měl pajzák kalibru A1 povinně vlastnit aspoň v jednom exempláři - aby měl fyzickou referenci co je to pořádná kudla a nevyhazoval majlant za "masivní" zavíráky. I kdyby mu pak ta velká kudla měla nadosmrti takticky odpočívat na dně šuflíku :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím proč, ale ten Dividend mi jen leží v autě ještě nepoužitý, líbí se mi ale jsem zklamaný. Bezdůvodně. Ještě ani nerizl nic, vždycky ho vezmu do ruky, otevřu a zase zavřou. 
Do kapsy se kvůli Linku nedostane vůbec, protože to je pro mě prototyp dokonalý EDC kudly. A ten Dividend fakt nevím :( nechytil mě a docela mě to mrzí ...

 

edit: jo a koupit ho s origo těma plastovýma střenkama tak jsem vyloženě nasraný ... 

Upraveno uživatelem Z. Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...