Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

19 hours ago, Kasprik said:

Vdaka. Ako vravim, tie stranky mam presmejdene zhora-zdola :)

Z tychto mi najviac ide QSP, no neviem akej kvality je ten cinsky damask...

Vidim to na Civivi Elementum s D2, robi sa aj v dreve, no s dostupnostou je to velice zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 8. 2020 v 17:49, Radek124 napsal:

U solidních značek snad, ale v případě "Böker" za pětikilo by fakt bylo jednodušší zaměřit odpadkáč a obratem koupit něco jiného, protože i čas jsou peníze... :thumbsdown_anim:

PS: před chvílí mi synátor donesl ostatky NERFky, kterou v nepochopitelném záchvatu kreativity rozebral - takže jsem na Číňany a jejich shitové lagrice mimořádně nakrklej :censored:

Mně ten "Boker" přišel a v krabici byly dva náhradní šroubky. Takže asi padaj.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zanedlouho budu mít kulatiny a zatím proběhla první větší (víkendová) oslava s přáteli. Mezi dárky byly i tyto nožířské. Značku Deejo znám, mám od nich už větší nožík, o kterém jsem tu psal dříve, teď jsem dostal tento lehoučký (27 gramů) nožík Deejo Colors Blue. Krásná designovka, do kraťasů nebo i kapsičky saka ideální. 

Druhým dárkem je sada dvou nožů Winchester, pevný a zavírací. O tomto výrobci nic nevím, registruji ho jako amerického výrobce zbraní. U sady byl letáček, který potvrzuje, že jde o značku se sídlem v Portlandu, ale jinak nic. Sada se sestává z modelů Barrens (pevný) a Lasso (zavírací), čepele jsou z materiálu 7Cr17MoV. Máte o nožích Winchester nějaké informace?Zpracování je na slušné úrovni (viděl jsem lepší i horší) a zvlášť pevný nůž vypadá i přes kompaktní rozměry bytelně. Materiál neznám a neumím posoudit. Děkuji.

88147.jpg

749-7_deejo-9ap010-c.jpg

deejo-9ap010-colors-27g-blue-lagoon-4_warp-sport__5453.jpg

sada-nozu-winchester-barrens-lasso-063752_or.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodatek k nožům Deejo. Jak jsem psal, ten co jsem dostal o víkendu je můj druhý. Když jsem chtěl oba porovnat, objevil jsem další vychytávku téhle značky, která má spíš význam pro sběratele, protože tyhle designové kousky jsou často cílem sběratelů, kteří si dávají dohromady kolekci Deejo. Ve všech bočních stěnách krabičky jsou vestavěné magnety a když k sobě krabičky, které jsou pro všechny velikosti nožů stejně velké, přiblížíte, přichytí se k sobě. A protože horní strana je z poměrně silného, vypouklého plexiskla a krabička tak může sloužit jako jakási vitrínka, sběratel si může "vitrínu" s nožíky postupně rozšiřovat a mít ji třeba nastojato na poličce. Výborný, až geniální nápad, za mne palec nahoru.  

received_850927635648338.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, netušíte, kde by se daly pořídit nýty, čep a střenky na Mikov Predátor? Nebo aspoň výkresy/délky/průměry? Nebo aspoň vhodný materiál, že bych si to samodomo vyrobil?

Našel jsem doma po mnoha letech hledání odloženej vyskakovák a chtěl jsem ho dát dohromady. Tenkrát odložený z důvodu prasklých střenek.
Naivně jsem napsal do Mikovu, ale slušně mě poslali do řiti. Mám ho už přes dvacet let, chtěl jsem mu dopřát nové střenky (dřevěné), ale připadám si po těch dvou mailech trochu jako debil. Prej mi to eventuelně vymění, ale za 2100,- . Díly se neprodávají. Si říkám, jestli se na to nemám vykašlat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Wanderer napsal:

Pánové, netušíte, kde by se daly pořídit nýty, čep a střenky na Mikov Predátor? Nebo aspoň výkresy/délky/průměry? Nebo aspoň vhodný materiál, že bych si to samodomo vyrobil?

Našel jsem doma po mnoha letech hledání odloženej vyskakovák a chtěl jsem ho dát dohromady. Tenkrát odložený z důvodu prasklých střenek.
Naivně jsem napsal do Mikovu, ale slušně mě poslali do řiti. Mám ho už přes dvacet let, chtěl jsem mu dopřát nové střenky (dřevěné), ale připadám si po těch dvou mailech trochu jako debil. Prej mi to eventuelně vymění, ale za 2100,- . Díly se neprodávají. Si říkám, jestli se na to nemám vykašlat...

Nebo zkus Mydlinku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Predátora jsem zatím neničil, tak bohužel nevím jaké nýty jsou potřeba. Ale asi bych použil mosaz, nebo spíš alpaku aby to mělo stříbrnou barvu. A průměr by jsi mohl změřit z těch ostatků.

edit: jo a čep bych udělal spíš šroubovací a z nerezu než to jejich nýtování ;)

 

Upraveno uživatelem mydlinkaTM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...