Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 18 minutami, M109 napsal:

Aky z nej mas dojem? Rozmyslam nad P128, alebo nad osickou (avispa) ESEE, nieco k ruke na vylety a sluzobne cesty (v normalnych casoch)...

Skusal som aj ine Ruike, cisla netusim, tento mi sadol najlepsie. Flip ide lahko, je to zabava otvarat zatvarat:) ze je celokovovy vobec nevadi, nesmyka sa v ruke. Za 43€ neni co riesit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Harwey napsal:

Skusal som aj ine Ruike, cisla netusim, tento mi sadol najlepsie. Flip ide lahko, je to zabava otvarat zatvarat:) ze je celokovovy vobec nevadi, nesmyka sa v ruke. Za 43€ neni co riesit.

Vdaka. Uprednostnim sice iny povod ako cinu, ale Ruike je prave sympaticky tym, ze sa za povod nehanbi, vyzera solidne, ocel pouzivaju dobru, a ked ho nahodou stratim, nebude ma to ultra stvat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 11. 2020 v 19:55, warann napsal:

Jen tak cca vod voka 

EECEDCC8-6E81-4A46-B60A-A037FA32C837.jpeg

Pravda!

Je to velký, nosím o 3cm kratší a už je to celkem na hraně. Tak ratka bohužel jako EDC padá. Jde se shánět dál. Kdysi mi uteklo takový pěkný CRKT 2430 sketch asi za pětikilo, velikost akorát, cena super a tvar taky vpohodě, prostě pracovní nůž. Žádný zbytečně agresivní tvary, snadný ostření, prostě ideál. Ale za tuhle cenu už asi nesehnatelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me spis nez zaviral laka nejaky pevny nuz...nejaky “bushcraftovy” univerzal...do lesa, na ryby, atd...kouká jsem na nejake kudly od Cerva...na neco od Petra Kalouse...ale furt se nemuzu nejak rozhodnout...nebo jestli se drzet nejake seriovky...libi se drevena rukojet...briza nebo nejake svetlejsi drevo...scandi vybrus..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl tak nějak nevím co by. Už jsem myslel, že pořídím nějaký to ZT, ale nějak se k tomu nemůžu rozhoupat, tak koukám, co je kde jinde. Pravda je, že jeden pěknej malej Sinkevich CF je na knife, ale najednou si nějak nejsem jistej, jestli je to to, co chci. Možná to bude určitým rozčarovaáním jakz Unčovskýho tak ze Sebky, takže bych rád našel něco, co mi fakt sedne. 

Takže k věci, trochu jsem se zakoukal do Emersonů, který u nás (aspoň dle mýho) nejsou nějak moc rozšířený. Máte někdo (nůž či zkušenost z minula)?

Konkrétně koukám třeba na tenhle:

https://emersonknives.com/shop/knives/mini-models/horseman-sfs/

ne černej, spíš stone wash). Není moc velkej, ale žádnej chcípák, dostatečně robustní a taky poměrně svůj (rozumej netuctovej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ThomasB napsal:

No me spis nez zaviral laka nejaky pevny nuz...nejaky “bushcraftovy” univerzal...do lesa, na ryby, atd...kouká jsem na nejake kudly od Cerva...na neco od Petra Kalouse...ale furt se nemuzu nejak rozhodnout...nebo jestli se drzet nejake seriovky...libi se drevena rukojet...briza nebo nejake svetlejsi drevo...scandi vybrus..

Mám od českých nožířů několik pevných nožů, na větší práci si beru od P. Bolfa a na většinu mi stačí od M. Roseckýho (ten zavírák je taky od něj)...

20150512_000405.jpg

20190625_170914.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...