Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, ThomasB napsal:

No me spis nez zaviral laka nejaky pevny nuz...nejaky “bushcraftovy” univerzal...do lesa, na ryby, atd...kouká jsem na nejake kudly od Cerva...na neco od Petra Kalouse...ale furt se nemuzu nejak rozhodnout...nebo jestli se drzet nejake seriovky...libi se drevena rukojet...briza nebo nejake svetlejsi drevo...scandi vybrus..

Mám  Horoně od Červa a velká spokojenost. Fotky už jsem sem dával, ale je to dávno.

IMG_2630.thumb.jpg.89b48b3f277be89a6ffd03438416af94.jpg

IMG_2632.thumb.jpg.d4fd84c428a3bf668a9a64238cd258e0.jpg

IMG_2634.thumb.jpg.f55cc8809041d445cb679bfd3d6c61a0.jpg

IMG_2638.thumb.jpg.5330148464ecac519849dcc4f75d5946.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, prischera napsal:

Mám  Horoně od Červa a velká spokojenost. Fotky už jsem sem dával, ale je to dávno.

IMG_2630.thumb.jpg.89b48b3f277be89a6ffd03438416af94.jpg

IMG_2632.thumb.jpg.d4fd84c428a3bf668a9a64238cd258e0.jpg

IMG_2634.thumb.jpg.f55cc8809041d445cb679bfd3d6c61a0.jpg

IMG_2638.thumb.jpg.5330148464ecac519849dcc4f75d5946.jpg

 

 

Vypadá fajn Kubo, jaké dřevo máš na ručce?Sedí k tomu.Ja mám svoje červáky na " oblečení" ,jako udělání pouzder,tak jen jedna mobilofka.post-9327-0-96238900-1574603156_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, warann napsal:

Tvl tak nějak nevím co by. Už jsem myslel, že pořídím nějaký to ZT, ale nějak se k tomu nemůžu rozhoupat, tak koukám, co je kde jinde. Pravda je, že jeden pěknej malej Sinkevich CF je na knife, ale najednou si nějak nejsem jistej, jestli je to to, co chci. Možná to bude určitým rozčarovaáním jakz Unčovskýho tak ze Sebky, takže bych rád našel něco, co mi fakt sedne. 

Takže k věci, trochu jsem se zakoukal do Emersonů, který u nás (aspoň dle mýho) nejsou nějak moc rozšířený. Máte někdo (nůž či zkušenost z minula)?

Konkrétně koukám třeba na tenhle:

https://emersonknives.com/shop/knives/mini-models/horseman-sfs/

ne černej, spíš stone wash). Není moc velkej, ale žádnej chcípák, dostatečně robustní a taky poměrně svůj (rozumej netuctovej).

Od enersona som mal mini comandera, cqc7 a karambit. Emersony maju svoje caro a super ergonomiu, no spracovanie je rustikalnejsie, hlavne za tie peniaze. Chod nema extra poladeny, lockstick je tiez celkom bezny k tomu super drsna g10. 

Mal som v rukach aj uncovskeho aj sebenzu, ale z oboch by som bol tiez sklamany a sam mam ako taku "alternativu" k sebenze noz Liong Mah Warrior 2v2 ktory stoji cca rovnako ale je spracovanim, chodom, materialmi a neviem cim vsetkym uplne niekde inde. Cize ak hladas nieco kvalitne a jedinecne tak odporucam luxusnu cinu -napr we knife alebo reate (reate vyraba noze aj pre ine znacky ako spominany liong mah, pena knives, chavez atd...)

IMG_20201021_205214_060.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, bohus76 napsal:

Vypadá fajn Kubo, jaké dřevo máš na ručce?Sedí k tomu.Ja mám svoje červáky na " oblečení" ,jako udělání pouzder,tak jen jedna mobilofka.

Střenky jsou z valašského ořechu. Ty to máš teda taky krásný. Mě teď láká něco od Dohnalů. Ale nějak si to nedokážu ospravedlnit. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, bohus76 napsal:

Vypadá fajn Kubo, jaké dřevo máš na ručce?Sedí k tomu.Ja mám svoje červáky na " oblečení" ,jako udělání pouzder,tak jen jedna mobilofka.post-9327-0-96238900-1574603156_thumb.jpg

Ty dva uprostřed se jmenují jak, prosím? Mají hezký tvar. Červův Vúdlor má užší čepel, Haroni ji má také krapet jinou... Nebo jde o variantu jeho jiných známých kousků? Mimo jiné, jde o výbrusy s fazetkou, nebo o čistý scandi? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty dva se nejmenují 😋Je to Milanova volná tvorba inspirovaná jiným nožem a samozřejmě mají fazetku,zdá se mi to praktičtější na broušení .Řeknu jen tolik,že čepel je bytelnější , není tolik vybroušená jako u Vúdloru, materiál Elmax . Spíš si říkám něco podobného jako Kuba,zda by se mi nelíbil nějaký bushcraftový nůž,ala Dohnal !? Jinak trpím,páč všechny nože jsou u kamaráda,co mi šije pouzdra,haúú.....😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,Milanovy nože mají ty ručky více do kulata,já jsem "odkojen" starými řeznickými noži,které měly hezky "placatou" rukojeť,zkrátka se s tím nikdo tolik nehrál. 

To walter Vůbec nevím,zda Milan dělá scandi výbrusy !?  Ta fazetka se dá "skoro pokaždé" opravit,ale když někdo dodrbe scandi výbrus,tak je to pakárna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blíží se Vánoce, tak pár praktických drobností pro blízké. Ještě na čepel každému vylaseruji jméno, zabalím a Ježíšek může nadělovat 🙂

Vinox.jpeg

Upraveno uživatelem juk
Foto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, bohus76 napsal:

Nezkousnul bych ty pouťové rukojeti, takže jde to mimo mě,ale ten spodní se mi líbí tvarem a velikostí čepele.Má nějaké označení?

V rychlosti z mobilu, doufam, ze jsem trefil ty spravny a vybral dokonce ruzovej. Ale barvy jsou ruzny, snad jsou (bejvaly) i cerny. Ale kazodopadne v pomeru cena/vykon jsou skvely. 
https://www.odkulinare.cz/kuchynsky-nuz-victorinox-vlnity-ruzovy?gclid=EAIaIQobChMI9seoieuV7QIVis53Ch1b4Q4rEAQYBiABEgK7u_D_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...