Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

@igor261069 Pokud jsi jen obyčejný Franta uživatel a nehodláš to nějak extra řešit, tak za mě je ideální Spyderco Sharpmaker. Skladné, praktické, snadno přenosné, nabrousíš s tím i ledacos jiného než nože a zvládne jej používat i úplné nemehlo. Už ho mám doma roky a jsem s ním nadmíru spokojen. Navíc k tomu dostaneš i CD s video návody jak brousit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, LukeD napsal:

Nepleteš, mám. A až doteď jsem vůbec netušil, že je na něm jiný výbrus než na ostatních. Takže díky za rozšíření obzorů.

Mimochodem, nejsem žádný extra expert. V čem spočívá rozdíl mezi plochým a dutým výbrusem, resp. jak se to projevuje v praxi při běžném používání? Je to opravdu znát?

Dutý výbrus se nejčastěji vyskytuje na loveckých nožích. Krásně proniká do masa, kůže apod. Čepel u dutého výbrusu ale není tolik odolná v oblasti ostří. Při zabrání do tvrdšího materiálu hrozí - např. oproti plochému - vyšší riziko vylomení. Samozřejmě záleží na podobě konkrétního dutého výbrusu. Viz třeba jeden z mých nožíků níže, kde je dutý výbrus docela do tenka. Naplno zaříznout do kůrky čerstvého chleba bych se už bál (do tvrdého chleba nemluvě):

I.jpeg.355ae7b095823f1ce1db8e25c625a104.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, LukeD napsal:

@igor261069 Pokud jsi jen obyčejný Franta uživatel a nehodláš to nějak extra řešit, tak za mě je ideální Spyderco Sharpmaker. Skladné, praktické, snadno přenosné, nabrousíš s tím i ledacos jiného než nože a zvládne jej používat i úplné nemehlo. Už ho mám doma roky a jsem s ním nadmíru spokojen. Navíc k tomu dostaneš i CD s video návody jak brousit.

Odporúčam aj ja, mám používam , dajú sa knemu dokúpiť aj diamantové brúsky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, noro.svk napsal:

Kuchynske nože ,ak máš z lepšej oceli tak ano, ak z nejakej mekej , ako nože KDS ,kup si v Ikei tuto brusku, mne sa osvedčila ,žena si vie sama nabrusiť nože. Meká ocel len tie spyderco brusky maže ,otiera sa, 

Screenshot_2019-11-09-08-10-25.png

No fuj. Tohle jen prasí nože.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, bohus76 napsal:

No nevím, pokládám se za technicky celkem zdatného člověka, ale vzhledem k tomu, že ty sofistikované brusné systémy neznám, tak mě ty dvě fotky neříkají nic.
Ale už vím, kdo mi to erudovaně nabrousí ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Díky všem, kteří se mi snažili poradit.
Nakonec jsem zůstal u svého favorita:

KS1660BLKW.jpg(19 kb)

Přijde mi nejelegantnější a nejvíce skladný.
Poroti Dividendu u mě zabodoval menším výstupkem pro otevření a menší šířkou. Spiderko je na mě také zbytečně široké:

 

noze.jpg

Až mi přijde, a dostanu ho pod strom, tak se tu pochlubím a smažu si odkazy na toto vlákno. Vím, jak to skončilo s hodinkama, kdy jsem si na Chronomagu chtěl pouze něco zjistit ...

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Vit napsal:

No nevím, pokládám se za technicky celkem zdatného člověka, ale vzhledem k tomu, že ty sofistikované brusné systémy neznám, tak mě ty dvě fotky neříkají nic.
Ale už vím, kdo mi to erudovaně nabrousí ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Díky všem, kteří se mi snažili poradit.
Nakonec jsem zůstal u svého favorita:

KS1660BLKW.jpg(19 kb)

Přijde mi nejelegantnější a nejvíce skladný.
Poroti Dividendu u mě zabodoval menším výstupkem pro otevření a menší šířkou. Spiderko je na mě také zbytečně široké:

 

noze.jpg

Až mi přijde, a dostanu ho pod strom, tak se tu pochlubím a smažu si odkazy na toto vlákno. Vím, jak to skončilo s hodinkama, kdy jsem si na Chronomagu chtěl pouze něco zjistit ...

Myslím, že budeš spokojenej. Chvíli ;-). JInak si myslím, že dobrá volba, akorát si nejsem jiste,j že menší ploutev musí být výhoda, ale uvidíš.

O tom broušení se toho tu napsalo dost, já tu klemu od Vojty mám taky, je to vlastně takovej upgrade brusný sady od Lanskyho

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Vit napsal:

No nevím, pokládám se za technicky celkem zdatného člověka, ale vzhledem k tomu, že ty sofistikované brusné systémy neznám, tak mě ty dvě fotky neříkají nic.
Ale už vím, kdo mi to erudovaně nabrousí ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Díky všem, kteří se mi snažili poradit.
Nakonec jsem zůstal u svého favorita:

KS1660BLKW.jpg(19 kb)

Přijde mi nejelegantnější a nejvíce skladný.
 

Pozri ešte CRKT Swindle

Screenshot_2020-11-29-17-10-44.png

Screenshot_2020-11-29-17-10-32.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...