Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

2krutor

vezmi companiona v uhlíku -  dlouho ostrý, lehce brousitelný

https://www.balistas.cz/nuz-morakniv-companion-mg-zeleny-karbon/?utm_campaign=Nuz+Morakniv+Companion+MG+zeleny+karbon&utm_medium=product&utm_source=heureka.cz&utm_term=12216

nebo v nerezu, jestli to máš k vodě. Companion má dostatečně dlouhou čepel a ergonimicky dokonalou rukojeť :)

Upraveno uživatelem chloupek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Strocek napsal:

koukám, že Kershaw je tvoje oblíbená značka :)

Jojo, přijatelný poměr cena / výkon. Člověk si udělá radost, ale finančně žádné drama. Leeka mi někdo ukradl, nasere to, ale neřešíš to. Ztracená damašková mcusta a už je člověk nasranej, ale nějaká limitka sebenzy, rockstead nebo třeba zakázkový nůž od nožíře bych asi nedokázal bezstarostně tahat v kapse nebo autě a používat na špekáčky, otevření piva, otevření konzervy atd. Kershaw je takové plácání na "basic seiko level" a to mi vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, chloupek napsal:

2krutor

vezmi companiona v uhlíku -  dlouho ostrý, lehce brousitelný

https://www.balistas.cz/nuz-morakniv-companion-mg-zeleny-karbon/?utm_campaign=Nuz+Morakniv+Companion+MG+zeleny+karbon&utm_medium=product&utm_source=heureka.cz&utm_term=12216

nebo v nerezu, jestli to máš k vodě. Companion má dostatečně dlouhou čepel a ergonimicky dokonalou rukojeť :)

Diky! Prisel jsem na kompromis, vemu nerez a pridam uhlikovy opinel. Doufam ze se ve me nerodi nozomagor. 😀😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím chlapi,nemám nijak zkušenost se zavíracími noži.Mám max. léta kapesní Mikov se střenkami z parožiny.Ale rád bych nějaký nový kousek.Běžně  používám pracovně Nesmuk a teď se mi dělá Jakut.Ale líbí se mi nože Kershaw.Zajímalo by mne,jak je tam udělaná pojistka aby se neotevřel náhodně v kapse.Nadchl mne hlavně ten kousek co má Strocek a tento

https://www.mujnuz.cz/noze/zaviraci-noze/kershaw-link-20cv-deep-clip.html

Díky za případné info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mlsoun1 Abys to otevřel, musíš nejdřív flipperem překonat určitý odpor, kvůli kterému tlačíš “delší opačnou stranou” čepelku ven - takže při náhodném stisknutí brání otevření v kapse výrazně delší páka + pružina během té doby drží čepelku zavřenou i bez extra jištění (které je třeba na Leeku). Za mě jde o mnohem bezpečnější řešení než “neasistovaný” framelock, ve kterém zavřenou čepelku přidržuje akorát “detent” kulička, po jejímž přeskočení už zůstává čepelka úplně volná (nejkousavější jsou v kapse “straight back” liner/frame locky á la Sebenza).

Ale jestli opravdu řešíš bezpečnost otvírání/zavírání/jištení/úchopu, vezmi libovolný Benchmade s Axis Lockem (v téhle cenové kategorii třeba něco z řady Griptilian) a na tyhle fancy vyhazováky se vykašli.:default_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A aj ked to casto zvyknem hovorit :) , tak v reale sa mi sam mi vo vrecku za cele roky este nikdy ziadny noz otvarat nezacal. Mam rad trik ked clovek otvori noz raznejsim mrsknutim ruky a sebenza je prave hadam jediny noz s ktorym to do uplneho otvorenia nedokazem.

Proste samovolneho otvorenia sa u ziadneho aspon trochu kvalitneho noza bat vobec netreba a ten link bude v tomto ohlade uplne v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Radek124 napsal:

@mlsoun1 Abys to otevřel, musíš nejdřív flipperem překonat určitý odpor, kvůli kterému tlačíš “delší opačnou stranou” čepelku ven - takže při náhodném stisknutí brání otevření v kapse výrazně delší páka + pružina během té doby drží čepelku zavřenou i bez extra jištění (které je třeba na Leeku). Za mě jde o mnohem bezpečnější řešení než “neasistovaný” framelock, ve kterém zavřenou čepelku přidržuje akorát “detent” kulička, po jejímž přeskočení už zůstává čepelka úplně volná (nejkousavější jsou v kapse “straight back” liner/frame locky á la Sebenza).

Ale jestli opravdu řešíš bezpečnost otvírání/zavírání/jištení/úchopu, vezmi libovolný Benchmade s Axis Lockem (v téhle cenové kategorii třeba něco z řady Griptilian) a na tyhle fancy vyhazováky se vykašli.:default_cool:

Víš jak to je.30 roků nosím klasický zavírák,tak nejsem zvyklý na klasické otevírání -zavírání.Daný nůž se mi líbí,tak je lepší se zeptat.Ano a i bezpečnost je důležitá.Mrknu na ten odkaz.Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, tak jsem nakonec po ztrate predchozi kudly navsechno nevalne kvality znacky Beaver poridil Diviend a je super. Jen maly dotaz na zkusenejsi, jak ho brousit? Neco trosku jednodussiho nez obyc brusnej kamen...

 

Kershaw_zralok.jpg

Upraveno uživatelem tutek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, cali napsal:

A aj ked to casto zvyknem hovorit :) , tak v reale sa mi sam mi vo vrecku za cele roky este nikdy ziadny noz otvarat nezacal. Mam rad trik ked clovek otvori noz raznejsim mrsknutim ruky a sebenza je prave hadam jediny noz s ktorym to do uplneho otvorenia nedokazem.

Proste samovolneho otvorenia sa u ziadneho aspon trochu kvalitneho noza bat vobec netreba a ten link bude v tomto ohlade uplne v pohode.

To buď rád.Četl jsem totiž,že se tyto nože otevřeli.Nemyslím danou zn.,Těžko říct,jestli dotyční neměli další věci v kapse a tím pádem se otevřel.To už se nikde nepíše.I tak Ti rovněž děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, mlsoun1 napsal:

To buď rád.Četl jsem totiž,že se tyto nože otevřeli.Nemyslím danou zn.,Těžko říct,jestli dotyční neměli další věci v kapse a tím pádem se otevřel.To už se nikde nepíše.I tak Ti rovněž děkuji.

Už to napsali i ostatní. U zmíněných kudel bych neměl nejmenší obavy. Minimálně 10 let nosím nějakou kudlu v kapse furt, teda vyjma obleku. Takže od domácích tepláků, přes džíny až po montérky a nikdy žádnej problém. Ať už vybereš jeden z těch Karshaw či Benchamade, co postuje Radek, tak nešlápneš vedle. Zbytek už je otázka porovnávání zkušeností, co Ti víc sedí v ruce, případně v kapse, etc. Ale to přijde časem 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem jediny, kdo se porezal. Pootevrel se mi linerlockovy nozik v zadni kapse, zadny smejd. Kuchl jsem se do palce, kdyz jsem pro nej smatral. Po serizeni(zesileni detentu) s nim uz nikdy problem nebyl.

Pak me kuch CS Recon 1, kdy se pri vytahovani ze zadni kapsy castecne zachytil za spuntik na otvirani, pootevrel a jak se spuntik uvolnil a nozik se zavrel, kuchl me. Tam bych videl jako pricinu asi nestandartni vytahovani noze, protoze recon ma nesmyslne drsnou rucku s nesmyslne silnou sponou, takze se mu nechtelo z kapsy ven. Nuz jsem mel pujceny, takze jsem ho nemohl upravit, aby fungoval normalne.

Tim celym chci rict, ze tyhle veci se stavaji a ne nadarmo maji slusne asistovane otviraky pojistku.

Edit: jeste bych dodal, ze pokud by se asistovany nuz v kapse otevrel, budes o tom vedet, takze se neporezes jako u linerlocku, kde pri smatrani do kapsy ocekavas zavreny nuz.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...