Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 13 hodinami, cecil napsal:

Dobrý den vespolek pánové..říkejte si co chcete ale tohle byl pro mně kapitalní úlovek!KA-BAR 4071 mněl jsem ho již dříve,samozřejmně stratil a samozřejmně už pak nesehnal.4071 naprosto bombovní kudla!4MM ve hřbětě,zytel,aus-8.Perfektní tvar čepele a backlock přes celou střenku.Pevný jako skála!Je ve vynikajícím stavu,pouze nějaké vlásečnice na čepeli a už nějakou práci udělal ale bylo jí,opravdu asi hodně málo!Přetahnutý pouze jednou a z lehounka, na Lansky sadě a předchozí majitel to umněl.Takže ostří parádní!Jinak absolutně perfektní stav!Dokonce i na klipu barva a vše pevné nic se nevyklá!Tenhle nůž už se prakticky nedá sehnat!Na ebay se nedávno jeden vydražil za 3k+ v evropě!V usa jsem zahlédl jeden kus za 1000kč ale celnice,pošta,atd..Myslím že je to nůž kvalitou srovnatelný s Voyagery od CS a přitom je takový nějak ergonomicky lépe vyvážený.Bob Dozier prostě nože dělat umí..

imageresize.jpeg

imageresize.jpeg

imageresize.jpeg

imageresize.jpeg

To pak napiš, jak jsi v běžném životě spokojený. Mám menšího brášku, říkal jsem si duťák, to bude dobře řezat a ani po přebroušení na rozumnější úhel fazety žádná hitparáda, až jsem měl tendence ho pustit do světa. To mě naštěstí přešlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, fijo napsal:

Koženejch jsem viděl spoustu na etsy.com 

kydex nevím... 

na ebay je toho taky hafec, ale na šířku opaku 4,5cm toho moc neni aby to tak nějak vypadalo nebo sem na to nenatrefil. Chtěl jsem něco tuzemskýho pro případný vrácení, ale i možnost úpravy nebo přímo výroby.

Já sem nikdy kudlu v kapce nenosil, ale zjistil jsem, že jak tam mám keyper Maxpedition a na něm spuštěný klíče do kapcy, tak tam prostor pro kudlu moc neni. U toho Dividentu se to dá řešit posunutím trochu dopředu a i tak o něm v kapse nevíš, ale už je tak kapsa full a moc nepoužitelná. Jak to řešíte? Nosíte kudly v zadní kapce? Napadlo mě ještě přehodit klip a nosit v levý a nebo právě zkusit do podobný pouzdra, ale třeba to už někdo řešil a měl by nápad co by bylo nejlepčí. 

poudro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ggrand napsal:

To pak napiš, jak jsi v běžném životě spokojený. Mám menšího brášku, říkal jsem si duťák, to bude dobře řezat a ani po přebroušení na rozumnější úhel fazety žádná hitparáda, až jsem měl tendence ho pustit do světa. To mě naštěstí přešlo :)

Je to pracant každým coulem.Dneska jsem s nim narezal fuet,na měkkém dřevu udelal par ježků na podpal do krbu.Krásně se s nim pracuje.Je dobře naostrený a aus8 je slušná ocel!Co mne na něm zaujalo tehdy a vlastně i dnes,je ze působí velice příjemným a kvalitním dojmem.Hodně mi připomíná starý japonsky Voyagery.Ale ma mnohem lepší design!Ten nivy jsem Mnel v ruce s je podstatně méně robustní.Takové EDC do města..tohle je mnohem větší nůž asi jako RAT-1 ale působí masivneji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spyderco tri angle sharpmaker za 2 tis v rámci EU, takže bez poplatků. Nemůže to bejt nějakej fake? Levnější sem nenašel a uvažuji, že bych koupil

https://www.ebay.com/itm/Spyderco-Tri-Angle-Sharpmaker-Knife-Sharpening-Set-204MF-with-video/164486841114?epid=25028669751&hash=item264c2e031a%3Ag%3A1uEAAOSwzztfoEqd&LH_ItemCondition=3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem KaBarum. On ten malej a velkej nema uplne stejny tvar cepele. Ten velkej ji ma mirne agresivnejsi nebo jak to napsat. A pak jeste (opet muj subjektivni dojem) - ten dutej vybrus mi u ty vetsi kudly dava vyrazne vetsi smysl. No a nakonec je na tom velkym asi dobre videt, ze ani dlouhodoby pouzivani se na nem nijak zasadne nepodepsalo. 
 

845A1C36-9C47-456B-B50D-58559A4D5A9F.jpeg

4F0648B9-406C-4B61-9E13-924614CE0A4F.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj přesě jak píšeš je to robustní čepel a ten duťák je na ní výbornej!Prostě 4071 se Dozierovi povedla ve všech směrech.Nebyl to tehda drahý nůž ale uplná láce taky ne.Ve srovnání s Rat1 kterou mám rád,mi ale vychází lepší!Je i lepší než Voyager od CS!Prostě to bylo předmětem více diskuzí a 4071 Ka-ba, patří mezi top edc nože,bez ohledu na to že byl poměrně levný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzpomněl jsem si na jeden letitej test (zjevně už se dostávám do fáze, že budu přesně vědět, co jsem četl před 10 lety, ale co jsem měl včera k snídani ani náhodou).

Takže v tu dobu stál 890,--Kč, zajímavá je nejnižší váha, což zjevně bude materiálem střenek.

http://www.noze-nuz.com/recenze/silna_ctyrka/silna_ctyrka.php

Btw většina výhrad u KaBara směřuje ke kolíčku, což v případě verze 4071 naštěstí odpadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2020 v 12:25, prischera napsal:

RATka se dela i mensi verzi, koukni na RAT2.

Mas pravdu, RAT2 by mozhlo byt reseni. Nebo me napadlo, zdali umi neco s podobnou cenovkou napriklad spyderco, crkt, nebo jiny overeny vyrobce? Nevim jestli jsem to uz psal, tak radsi upresnim co vlastne chci a na co to budu pouzivat. Zminim ze ted mam x let stareho ganzo delnika za par supu a chci ho nahradit, protoze mi diky tvaru klipu trha a odre snad vsechno na co sednu a musim kazdych par dnu brousit, ale to je asi hodne dano zpusobem pouziti. Mam to vylozene jako pracovni nuz kterym temer denne rezu plastovy stahovaci pasky a podobny hnus. Ale taham to obcas i do lesa, houby, klacky, salam :D

Nuz chci nosit denne v zadni kapse u kalhot, soucasne ganzo ma 19cm otevrene a jednostrany „kolik" na otevirani palcem (pro pravaky), zkousel jsem nuz s oboustranym a kapsa byla behem chvile v haji.

Pojistka jen a pouze linerlock, jsem zvykly otevirat i zavirat jen jednou rukou.

RAT1 jsem jeste nemel moznost osahat, ale nic vetsiho rozhodne ne. V praci by mohli mit problem s tim, ze velka kudla je zbran a ne pracovni prostredek atd. 

Cepel urcite hladka, zadne zuby, ani patvary jako tanto, atp.

Duty vybrus, konvex atd. Netusim jestli v tehle cenovce jsou, ale vim velmi dobre, ze to neumim brousit, takze pro me nepripada v uvahu.

Je to strasna prasarna, ale bohuzel neni vyjimkou, ze se obcas v lese strenkou otevira lahvac, byl jsem svedkem toho, ze kdyz se oteviralo otevrenym nozem s uzsi cepeli, da se pri tom docela pekne fiknout, takze oteviram plastovou strenkou (stejnym stylem, jako kdyz se otevira zapalovacem :D ) a ta podle toho vypada. Nevim jak moc je odolna G10, ale pokud by k vybranemu nozi byla moznost casem strenky dokoupit, budu samozrejme rad.  

A ted ten hlavni problem :D a to je cenovka. Nechci jit pres 1 200,- 

 

Snad jsem vypsal vse, nekamenujte me za rezani plastu a paceni vicek od lahvace, ale mam to vylozene jako delnika a ne jako paradu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně takto používám kershaw shallot. Žádný kolíček, ale flipper. Žádný linerlock a střenky, ale framelock a hladké kovové tělo. Vyskakuje to krásně, manipulace jednou rukou na pohodu a v kapse o něm nevíš. Musí-li to mít linerlock a střenky, pak třeba divident nebo link. No a na pivo není lepší otvírák než trčící flipper z hřbetu zavřeného nože, tím se nepořežeš. Shallota už asi nekoupíš, ale za 1200,-  tam bude podobných modelů hafo. Zkusil bych třeba toto: http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS3655.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepino777: Na Kershaw kašli. Když máš 1200,- tak bych se zkusil pohrabat v Real Steelu. To jsou v dané cenové kategorii lepší nože než Kershaw, minimálně materiálama. Měl jsem RAT v ruce a je to dělník, chybí mu trochu té finesy :) Jinak otvírat víčko ručkou nože??? To zní jako kluk ze sídliště :D

1200,-  je málo peněz. Tam na tom bude Ganzo nejlíp s materiálem čepele - D2. Měl jsem tohle ale ve framelocku a šlo to (FH11):

imga175be82b068790b2e003945c6dc2_1__65eb

Z Real Steelu za 1200,- se dá pořídit asi tak G3 light:

RS7814.jpg(14 kb)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepino777: Kdyby ti nevadila "Čína", tak tady jsou nějaké tipy ve tvé cenové relaci:

 

http://www.noze-nuz.com/ruike/RKEP108SF.php

http://www.noze-nuz.com/ruike/RKEP831SF.php

http://www.noze-nuz.com/ruike/RKEP135SF.php

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, ggrand napsal:

Pepino777: Na Kershaw kašli. Když máš 1200,- tak bych se zkusil pohrabat v Real Steelu. To jsou v dané cenové kategorii lepší nože než Kershaw, minimálně materiálama. Měl jsem RAT v ruce a je to dělník, chybí mu trochu té finesy :) Jinak otvírat víčko ručkou nože??? To zní jako kluk ze sídliště :D

1200,-  je málo peněz. Tam na tom bude Ganzo nejlíp s materiálem čepele - D2. Měl jsem tohle ale ve framelocku a šlo to (FH11):

 

Z Real Steelu za 1200,- se dá pořídit asi tak G3 light:

 

Souhlas, kershaw jsem si tak nějak oblíbil, stejně jako trochu fandím Kometě a Zbrojovce 🙂 Neberu to moc vážně, nerozumím tomu, šlo by to asi dělat i líp, ale co už? Šlo mi o to, že do kapsy na každodenní nošení a práci je to alternativa ke klasické, ale trochu obstarožní (bachraté) RATce. Kolíčky, linerlock, šroubovací střenky atd. mi na moderní levné edc nesedí. Řešit jednu levnou odolnou kudlu bez předchozích preferencí, Ruike, Real Steel, Kershaw nebo něco podobného bude určitě řešením. Stejně bude nakonec hrát roli design a to, že ji máš pořád na prdeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na takove to mestske noseni, jidlo a vanocni baliky jsem si hrozne oblibil tohodle drobka.

Civivi Chronic. Lehoucky - 70g, maly, v kapse takrka neviditelny, v teto kategorii stoji za zvazeni.

https://www.vintagewear.cz/civivi-chronic-linerlock-grey
(Foto pujcene z netu)

12AD9910-ECC3-460B-B264-2FBEFF116E67.jpeg

4BABEBC9-ACBE-4FA9-BAFD-7950F7A42CF1.jpeg

C35E5267-4E35-44A1-BAE1-B7D1B608CBE9.jpeg

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové měl bych dotaz k tomu nošení v zadní kapse. Nikdy sem to nenosil, tak nevim, ale je to pohodlnější než to nosit v přední? Ve předu už to mám s dividendem a svazkem klíčů docela full a ruku už tam plynule skoro nedám, tak bych ho mohl přesunout do zadní, ale nevim jestli nevyjede když si někde víckrát sednu, nerad bych vytratil kudlu za dvapůl, jestli klip nedrbe sedačku v autě atd., takový ty poznatky z praxe :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...