Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Pepino777 - za sebe doporučuj7 Ruike P 801.

Naprosto skvělý nůž, za ty peníze. Poctivý dělník, pracant. Mám ho rok a pořád ho nosím v gatích, vozím na kole, na motorce, v podstatě vytlačil i jiné a dražší nože. Vyhovuje mi jeho placatost, vůbec o něm nevím. Tím jak je hranatý se překvapivě dobře drží a i když je hladký, nijak mi neklouže, ani když mám mokré ruce. Čepel litá jako blesk, ostří drží skvěle. Zpracování taky na úrovni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Tenacious a super, jen mi vadi ta dira na otvirani, porad je tam bordel, kdyz se s tim reze neco na jidlo a je trosicku silnejsi za fazetou, nez by mohl byt, takze na to, jak vysoky vybrus ma, nereze buhvijak. Ted ho zacali delat i s lepsi oceli, jen nevim jestli m390 nebo s35vn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci u těch Spyderek preferujete víc G10 nebo FRN. Přijde mi, že FRN může bejt víc friendly k oděvům, že klip přimačkává k plochý stěně střenek pod klipem, ale samozřejmě nemám zkušenost. Spyderco (co jsem zaregistroval), tak by mělo upouštět od dvojitého výbrusu (Delica, Endura) a snad už by měl být, po vyprodání zásob, v nabídce  jenom plochý výbrus. Je to změna k lepšímu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Pepino777 napsal:

Nejak se furt nemuzu rozhoupat, jdu patrat, kde by se to dalo osahat a okoukat zive... Idealne alespon ty ratky a spyderco, ale zajimal by me i kershaw. Kdysi jsem se rad stavoval v prodejne trapper kdyz jsem jel Prahu, ale to zrusili a udelali jen nekde vydejnu eshopu. 

kershaw-7777-bareknuckle-aluminum-flipper-kvt-bearings__03970_1543939010_wdp.jxr

Mám jako EDC tento Kershaw Bareknuckle. Je sice nad tvůj finanční limit - cca 2.200,-Kč, ale je pro mě ideální: štíhlý, plochý a lehký - cca 100 gramů, v zavřeném stavu cca 4,8", robustní i dokonale zpracovaný.

kershaw-7777-flipper.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím chlapi.Chtěl jsem pro mladýho taky nůž.Sice má zavírák Victorinox a klasický Mikov,který mám od dětství.Ale chtěl by klasický otvírací nůž.Vzal jsem mu odtud  Brouse.Ale je mu velký.Chtělo by  to něco menšího a pokud možno s klasickým otevíráním.Řekl bych více pracovní čepel,aby vydržela.Je skaut,tak proto.

Upraveno uživatelem mlsoun1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Pepino777 napsal:

Tento jsem nasel v mensi verzi (na nazev si ted nevzpomenu) ale nejak mi nesedi zakriveni zepele a ten strasne vyrazny framelock. Diky za tip, ale rad bych aby se mi ten delnik alespon trosku libil.

Neni to prdel co, vybrat si kudlu :). Já sem na první dobrou vzal Kershaw Dividen Composite a všechno bez výhrad, to se mi nestává... Ten tvar čepel jak se mi hned nelíbil, tak pak moc. Jinak všechno super, velikost, tvar ostří, poloautomat, všecko cajk, až na to, jak sem se tady dozvěděl, že když by sis zkurvil klip, tak ho neseženeš. Tohle si myslim, že by mělo taky hrát roly při výběru, kort u dělníka. U Spyderca by to hrozit nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten klip jsem již narovnal zpátky, ale do nekonečna to taky nepůjde, navíc i bez klipu se nůž dá pořád plnohodnotně používat. Já se spíš děsím toho, že na tom poloautomatu odejde ta pružinka uvnitř a jelikož v podstatě u Kershaw neexistuje trh s nahradními díly, tak...ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Strocek napsal:

Neni to prdel co, vybrat si kudlu :). Já sem na první dobrou vzal Kershaw Dividen Composite a všechno bez výhrad, to se mi nestává... Ten tvar čepel jak se mi hned nelíbil, tak pak moc. Jinak všechno super, velikost, tvar ostří, poloautomat, všecko cajk, až na to, jak sem se tady dozvěděl, že když by sis zkurvil klip, tak ho neseženeš. Tohle si myslim, že by mělo taky hrát roly při výběru, kort u dělníka. U Spyderca by to hrozit nemělo.

To mě povídej, ani trochu to není prdel :D Jestli to bude stejnej scénář jako s hodinkama, tak se asi mám na co těšit :D 

 

Nicméně poloautomaty jsem vyřadil z výberu okamžitě, nemám rád cokoli ostrýho co se samo otevírá i když jen částečně. :D a taky mi je proti srsti, že je to péro další věc, co se v tom může pokazit..... Náhradní díly jsou další věc, otázka, jestli na to spyderco nebude ten klip stát 2/3 ceny nože. Spyderco se mi líbí vzhledově, ale furt mě to tak nějak táhne k tý ratce. 

 

Potřebuju to prostě obojí vidět naživo, nejlépe vedle sebe, zjistit ceny dílů, osahat si to a pak bude (snad) jasno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...