Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

S dárkama který nejsou vončo mám velký zkušenosti a proto každýmu říkám ať mi nic nekupuje i drahýho, že když se mi to nebude líbit, tak to poletí do koše nebo na bazoš a nemám s tím vůbec problém a nebo ať se mě zeptaj nebo aspoň naznačej... Nesnášim takovou tu vděčnost, že ti někdo něco koupil i když je to na ho*no a musíš bejt vděčnej. Kudla je dost specifická věc a ta se musí líbit, prostě to musí bejt natuty, jinak sou to IMHO vyhozený peníze, takže bych manžu opatrně naťuknul, když se ho né vyloženě zeptat. Případně víc specifikovat manžela, jestli je to třeba myslivec a mluví o nějakým noži, tak proč né pevnej atd. Samozřejmě můj názor, nerad bych někomu kazil překvapení. Moji dárci už byli kolikrát překvapený, že místo díky dostali čouda ve smyslu vyhozených peněz :)

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě se líbí ty nové na bazoši,stojí to kolem 1000,-

Ten by mi asi hodil na hlavu.Myslím si,že kdybych mu objednala nůž od kováře-nožíře,tak kvalitu pozná.Myslím,že do 20 tis. se dá sehnat kvalitní kousek.

100% to musí být parožina a asi spíše na denní nošení zavírák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 tKč už je hodně pěknej rozpočet. Chceš ho překvapit, nebo s ním výběr konzultovat? Máš čas do výročí pár měsíců na zakázkovou výrobu, nebo to má bejt skladovka nožíře, nebo seriovka? Ale těch moc v kombinaci zavírák-damascus-paroh nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Americkej napsal:

Hele, furt s tim Mikovem, je to lovec a praktickej chlap... Tohle není nůž, ale mizernej krám, párkrát  jsem ho měl.

By ses divil, kolik myslivců ho skutečně používá. Kolikrát jsme předělávali čepel třeba na damašek nebo RWL a dělali rytiny s loveckou tématikou. Jasně, žádný high-tech, ale mnoha lidem to stačí. A mrzí mě, žes měl krám, asi nebyl ode mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ideálně vyber nožíře, jehož produkce se Ti líbí a domluv si zakázku podle Tvejch požadavků. Věřím, že uspěješ, 20 není málo. Velikostí čepele bych nešel pod 10 cm. Další možnost je vybrat seriovej damascus linerlock a nechat mu dodělat paroh příložky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Traveller napsal:

By ses divil, kolik myslivců ho skutečně používá. Kolikrát jsme předělávali čepel třeba na damašek nebo RWL a dělali rytiny s loveckou tématikou. Jasně, žádný high-tech, ale mnoha lidem to stačí. A mrzí mě, žes měl krám, asi nebyl ode mě.

To určitě ne, v devadesátkách se to válelo po bazarech pod stovku, asi třikrát jsem mu dal šanci. Marně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, mydlinkaTM napsal:

Tak jsem se začet do návodu a zaujala mě tahle věta: "BALLISTOL čistí, ošetřuje, chrání a KONZERVUJE jak lovecké a sportovní zbraně, tak i služební zbraně všeho druhu. Usazeniny olova, mědi a červené mosazi v hlavni se chemicky rozpustí a zbraň opět získá původní přesnost." pokud budou na kudle použity fosforbronzové podložky tak to asi moc ideální mazivo nebude?

Konzervuje prostě proto, že je to olej. Vytvoří film, případně se vpije do dřeva nebo kůže.

Základ tvoří bílý lékařský olej (ten je naprosto neškodný, používá se v kosmetice nebo léčivech), ostatní aditiva jsou přírodního charakteru. Jestliže je vhodný i pro potravinářské účely, nemůžou to být jedy nebo žíraviny (nebo jen v takovém množství, které neškodí). Schopnost čistit je dána samotnou bazí, neboť se špína (mastná, nepolárního charakteru) rozpouští v nepolárním rozpouštědle (tedy oleji). Zbytky mosazi, olova apod bývají odstraněny schopností oleje vzlínat do meziprostor a šupinky kovů oddělit a nechat mechanicky setřít nebo odplavit. Dost často může být čistící schopnost podpořena tvorbou komplexních molekul se zvýšenou rozpustností, ale bronzové podložky fakt nerozpustí ani nepoškodí.

Schopnost mazat je dána tou vzlínavostí (povrchovým napětím molekul) a přídržností = vytvoří se onen film (většinou alkalický se schopností odpuzovat kyselé látky, třeba pot)

Ballistol je prostě vhodný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Mate napsal:

Neznám místní legislativu, ale pokud jezdí pán do Ruska lovit....tak vyhazovák asi nebude úplně to ono. 

Také bych řekl, přikláněl bych se k pevnému noži s nějakým parohem. Nenápadně obhlédnout nějaký vzor nože co se mu líbí ( co má vyvěšenou fotku jsi říkala) a podle něj nechat udělat podobný .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pevnej je blbost. Jednak jich má plnou kabelku a tohle má bejt dárek-majstrštyk. Takovej, co nosíš u sebe furt, na takovýto každodenní damaškový machrování a přitom práci odvede. Což s pevným prostě nejde, i když by byl určitě levnější a lidí schopnejch ho vyrobit bude určitě víc, než pořádnej zavírák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupovat kudlu na blind je blbost, sorry jako :), kort když bude stát takovejhle randál a to se ani neví jestli zavírák nebo pevnej. Vo ceně to vyloženě neni si myslim, jestli bych měl brát kudlu za 15 která se mi líbí a nebo za 20 kerá se mi nelíbí, tak je to u mě jasný. Spíš bych zkusil sehnat nějaký info od známých, bráchy, příbuzných, kolegů z práce (koníčka) nebo ho lehce voťuknul pod nějakou smyšlenou story: Sem u Marušky z práce viděla pěknej kuchyňák jestli vona to neměla z tý damaškový oceli ty se ti líbí ne? a který se ti vlastně líbí (mě zrovna napadlo :)) jako pozvolna, tak nějak operativně. Zase je na to půl roku, tak by ho to nemuselo trknout, když by to bylo 14 dní před datumem, tam by mohl zavětřit. :) Pak mě ještě napadlo překvápko na jistotu :).. vyber si 5 nožů, který se ti líbí jeden dostaneš. Překvápko tu bude, protože nebude vědět jakej ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem si vzpomněl - fakt pěkné lovecké zavírací nože dělal (a možná stále dělá) Karel Hons. Kdysi (asi před 15 lety) jsem od něj jednu kudlu měl a v té době to byl jeden z nejlepších brusičů nožů. Jako jeden z mála uměl vyrobit opravdu souměrnou čepel. Precizní práce v každém detailu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...