Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

@shewczabudu se tu opakovat, ale já jsem rok nadšený z Bechmade Proper. Na takové to každodenní nošení v kapse je skvělý, kvalitně zpracovaný, ocel S30V, nikoho nevyděsí když ho vytáhneš. Můžeš s ním i do zemí kde mají s nožema potíž. A když Ti nebude vonět mikarta, můžeš koupit střenky od flytanium. Jo a co teprv goldclass, tu bych bral!! Já ho bral za necelý dva a půl v akci přes mall, a koukám teď na heureku, že je to v jednom obchodě v akci za 2400,-. Nemít ho, tak po tom hned skočím zas! 

 

be-319.jpg

BM319201nc.jpg

sojj3wzdqj911.png

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velkej sinkevich je super a štve mě, že jsem ho prodal! Skvěle se drží, pro mě ideální tvar, váha, zpracováni, všechno, nejspíš ho koupím znovu. Matesa jsem objednal a věřím, že bude perfektní. Ale jako první a jedinej nůž by mi ho bylo trochu líto. Jinak přes 2 roky nosím Umnumzaan a spokojenost maximální. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 12. 2020 v 20:10, chloupek napsal:

@micey -..Vím, že tohle skvěle umí hamon, myslím, že je i na chmg :)..

Díky za doporučení, oprava bleskově provedena, dovařena ploška na čepeli, dobroušena, nacarbidizována dosedací ploška framelocku a je lepší, jak novej!

9C82DAC4-4A82-41E2-B489-F1FCE797A932.jpeg

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Waya03 Díky, mrknu na to. Na první pohled z obrázků nezaujal, ale to se může lehce změnit.

@dawe009 Já mám nějaké nože, ale jsou to lowcost od Kershaw a Ruike. Na druhou stranu ty nože vypadají dobře a zpracování nemám co vytknout. Proto možná jsem byl i zklamaný z toho Unčovského. Čekal jsem prostě něco víc, když jsem zaplatil 5x víc. Možná jsem jenom naivka a hledám něco co neexistuje a v dané cenové relaci asi nemohu čekat, že si z nějakého nože sednu na prdel. Začínám se přiklánět k tomu ZT a uvidím.

 

@marecenator To není vůbec špatný! Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@shewczaZ Mata bys zklamanej rozhodně nebyl. Ale asi je teda lepší do vod dražších nožů vstoupit nějakou masovou produkcí. Na těch custom je tebou hledané "něco víc" lidská česká ruka a zajímavější matroše.

I když vlastně ani nevim - když vidim svoje Ganzo s čepelí D2 do litru, jestli za 5 litrů je něco výrazně lepšího, co nemá jen zvučnější nebo západnější značku... Když vezmu dojem z Endury ve FRN a dojem z Ganza v G10, zapomenu na značky, vlastní design, vývoj apod... tak tam těch dvaapůllitru navíc nevidim...

@Matefakt krásnej tvar nože, nedivím se jeho popularitě

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, shewcza napsal:

Pánové, chtěl bych si udělat radost a koupit nějaký "lepší" zavírací nůž kolem 5K. Líbí se mi celkem ten Mates IX co je v inzerci, ale bojím se abych nebyl zklamaný. Není lepší koupit třeba nějaké ZT? Ještě jsem ZT nikdy neměl, ale líbí se mi např. 0450 Sinkevich. Měl jsem chvilku Unčovského black series a před nedávnem jsem měl v ruce díky Martinovi Sebenzu, ale dojem to na mě neudělalo. Nebo takhle, je to pěkný nůž, ale nemyslím si, že by byl 2x lepší (protože je 2x dražší) než unčovský. Je něco v této cenové kategorii co je fakt dobrý kup a mohlo by to uspokojit průměrného rozdělávače obálek a řezače špekáčků?

 

V hodinkové terminologii hledám něco jako SARX035. Prostě skvěle udělaný nůž, který za ty prachy nemá moc konkurenci. Díky za každou radu.

Srovnáváš nesrovnatelný. Malej Sinkevich je téměř dokonalý EDC, navíc se dá koupit narozdíl od velkýho bráchy v celotitanu. Neváhal bych, budeš ho mít v kapse furt. Já nosím 0452, čepel pod deset bych nosil nerad. Ale to nikomu nenutím, každý volí podle různejch kriterií. Oproti tomu je Mates originální netuctovka s pěkným zpracováním, ale přeci jen na EDC už macatější. Takže si napřed ujasni, k čemu ho chceš a tím si rovnou odpovíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, shewcza napsal:

V hodinkové terminologii hledám něco jako SARX035. Prostě skvěle udělaný nůž, který za ty prachy nemá moc konkurenci. Díky za každou radu.

 

Já pokud bych se na to měl dívat poměrem cena výkon, tak za sebe si nemůžu vynachválit Spyderco Gayle Bradley 2. Právě podle mě kvalita zpracování, chod, ocel M4 (neni to cisty nerez, ale me se libi lehke mapy/patina), to jak řeže..... Zdá se mi o dost výše než např (Para)miliatry. 

Nevím jak je to teď s dostupností, asi nic moc a ceny tím pádem šly nahoru.  Možná na inzerát by někdo pustil. Já ho koupil asi 3 roky zpátky na amazonu za 130 dolaru.  Za ty peníze se mu těžko hledala konkurence mezi známějšími značkami. 

Obrazek vypujceny z netu. 

1372096743_j5PtQIV2(1).thumb.jpg.630ee036494a6578f35ec368fb803d4a.jpg

 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Americkej V tomhle mám celkem jasno, nůž nosím všude a vždycky, vyjma situací kde se to moc nehodí a když nemám příliš vhodné oblečení, ale to se stává prakticky minimálně.

 

@kloubik u Spyderco mám problém s tím otvíráním. Vadilo mi to i na unčovském, je to hnusný a kazí do celkovou čistotu toho nože. Ale tak to mám asi jenom já, protože ostatní to vnímají jinak. I kamarád mi doporučuje Spyderco má jich doma asi 6ks, ale pro mě to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, bandicoot napsal:

Já ti někdy vezmu ukázat titanový Military, respekt z tý kudly ti nedovolí se na ní byť jen křivě podívat :D

Respekt a krása je dost něco jinýho :) Já mám respekt i z Victorinoxe, taky už jsem si s nim malem ufiknul prst :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, dawe009 napsal:

Spyderco je takovej Glock. Super value for money, akorát je to hnusný. :)

 

před 29 minutami, Americkej napsal:

Tak tak, krásu žádnej pavouk nepobral. A ta ďoura je pro mne taky deal breaker.

 

před 20 minutami, bandicoot napsal:

Já ti někdy vezmu ukázat titanový Military, respekt z tý kudly ti nedovolí se na ní byť jen křivě podívat :D

 

před 17 minutami, dawe009 napsal:

Respekt a krása je dost něco jinýho :) Já mám respekt i z Victorinoxe, taky už jsem si s nim malem ufiknul prst :)

Za mne souhlas se vzhledem Spiderka. Za mne jsou hezké až krásné(a taky kvalitní) nože od ZT a od Mcusty.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Mate napsal:

 Mates IX je jeden z nejžádanějších modelů, co jsem kdy vytvořil. Tohle je konkrétně můj osobní. 

 

Martine, myslím, že jsi to na Knifu už vysvětloval, ale proč neuděláš deep pocket clip, je to jediný důvod proč nemám nůž od Tebe a nový Fenix je luxusní záležitost, ten bych bral

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...