Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Díky za odpověď,myslel jsem si,že to tak nějak bude. Chtěl jsem vědět,zda se ta vrstva dá v domácích podmínkách ( rozuměj pilníkem) nějak " ošudlat", a nedá.Jinak já řežu přímo v kaleném ( drátové řezání) bez přídavků na hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajímavost, co umí G-10. Bohužel plátky G10 se prodávají běžně v tl. 8mm. Na pevné ok, ale na zavírací se musím dostat lehce pod 5mm, konkrétně cca 4,7mm. Takže plošně zbroušeno, něco kolem vrtání atd....a ořez na základní tvar podél příložek. Jeden pár střenek a pilový pás je na odpis. Stejně tak G-10 milujou vrtáky, frézy atd 🙂 

IMG_8394.JPG

IMG_8398.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 1. 2021 v 23:54, prizak napsal:

Hola Cecile, ten vypadá velmi dobře. Teprve nyní jsem si všiml, že je v nabídce, asi jsem slepej. Já mám od CS tyto dva  poslední a předposlední, které mi přišly. RECON je perfektní a prakticky stejný, jako tvůj a tahám jej často, ale v týdnu mi přišel AD-15 a ten je nyní u mě doma jeden z TOP. Střenka nevyklouzne z ruky, ani kdybys kuchal ryby :-). Ostří drží a taky jak břitva. Budu ale muset koupit už LANSKIHO na ostření časem, abych neničil úhel fazety. Tak si ho užívej, bude ti dělat radost. Čuss. 

IMG_20210121_234246.jpg

IMG_20210121_234329.jpg

IMG_20210121_234415.jpg

AD15 je super!Mněl jsem ho v ruce ale po všech zkoumáních mi nakonec 4max scout přijde do ruky nejlepší je to fakt brutální tank...a přitom pořád tak nějak nositelný a aus10 se zdá jako super matroš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24/01/2021 v 14:54, Mate napsal:

Pro zajímavost, co umí G-10. Bohužel plátky G10 se prodávají běžně v tl. 8mm. Na pevné ok, ale na zavírací se musím dostat lehce pod 5mm, konkrétně cca 4,7mm. Takže plošně zbroušeno, něco kolem vrtání atd....a ořez na základní tvar podél příložek. Jeden pár střenek a pilový pás je na odpis. Stejně tak G-10 milujou vrtáky, frézy atd 🙂 

To ti fakt jeden plat g10 znicil pas? Ja som ich narezar uz zo 10, na pase to nepoznam. A freza detto, nevidim na nej nejake vyrazne opotrebenie. Robi sa s tym vynikajuco, hlavne finish. Material za par drobnych, obrabanie a vlastnosti super.

Prve hrube ubratie hrubky robim flexou a brusnym papierom 80, zarovnam na pasovej bruske a potom uz jemnejsie opracovanie. Ta hruba cast trva par minut.

 

Edit: a mas to paradne, vidno ze sa s tym hras.

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám vybavení na práci s tímto materiálem. Jsem vybaven čistě na práci s dřevem, Jumou a řekněme že C-TEK zvládnu jako hranu. Totéž vrtáky a obyč frézy na vytvoření kánálu pro pero Axis/Matax. 

Takže ano, pás na dřevo co zvládne (do svého prasknutí) desítky špalíků Ironwoodu je po ořezání 2 střenek na odpis. Fotka je blbá, ale v podstatě mu chybí komplet špičky na zubech a břity zubů mají obroušený řezný břit. 

Budu muset příležitostně asi zkusit pás na kov, nebo něco fakt lepšího, tohle nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@shewczanevím, jestli ti to pomůže, mě se tento Kershaw taky líbil, ale nakonec jsem do něj nešel. Dival jsem se na ten s damascénskou čepelí, ale pěkné jsou i jiné, třeba se zelenými střenkami.  Ještě jsem lovil ve vodách ZT .... a nakonec koupil dvě Mcusty, černou a zelenou, ...bo dilema.

A teď po nějaké době jsem koupil i ten ZT, ale je ještě na dlouhé cestě.

No a aby bylo i něco i na tvrdou dřinu, ne jenom modelky, pořídil jsem ještě tento Kershaw (tu modrou můj mobil nedává věrně).

 

1004845_DSC_1260(2).thumb.JPG.04e80089da29c763b3b9ecdd55d50951.JPGDSC_1261.thumb.JPG.de300363a6d8e86c1ca4b737003656ee.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oplt...na 90% činností, který přes den s nožem provadíš obálky, kartony, a další balicí a spojovací materiál.... jinak je to "money clip" 😉

Zkoušel jsem to za klip strčit do malé kapsičky u džín a nenapadlo mě, že tam už není žádná příložka, při vytahování jsem vzal kapsičku vejpůl...🤦‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad McMoneyClip: Mě na těchdle "dokonalých" japonských tvarech odrazuje, že otevřené nemají vepředu ani náznak zarážky na ukazováček (a ne že by to nešlo, aspoň symbolicky ze strany) - tj. při sklouznutí a nebo špatném úchopu jde ta fajnová gentlemanská čepelka rovnou do masa... 🩸

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...