Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 6 minutami, Z. Paul napsal:

Měl jsem ho když vyšel jako novinka.

Znova bych si ho nekoupil, ale má své přednosti. Par týdnu zpět jsem sem psal své zkušenosti. Každopádně servis ANV funguje příkladně, super přístup.

Ať slouží 🙏🏻

...stejně jako v hodinkách, nic není dokonalé. Pár edc jsem měl. Zůstala Mcusta a ANV...a vlastně ještě pár dalších. :-))

Upraveno uživatelem Sacíbagr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 1. 2021 v 18:41, Strocek napsal:

Přišel paracod z eBaye, tak bude co dělat v dlouhých zimních večerech :)

Barevně mi to ladí ;)

DSCN4051.JPG

Dneska sem tkaničku sundal. Akorát mi to překáželo. Když by sis jí vyndal z kapsy jako do pohotovostní polohy, tak pak musíš stejně přešahávat na nůž, když si vyndal nůž rovnou za rukojeť a chtěl otevřít, tak to tam překáželo, takže to šlo do koše :). Za mě kudla do kapsy už jedině "holá" B) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak - paracord bych ke kudle snesl snad jenom jako “survival omotávku” na Izulu nebo poutko na mačetu, ale na zavíráku mi cokoliv bimbajíciho přijde akorát k vzteku. Z většiny švýcaráků mám ze stejného důvodu oddělaná i očka na kroužky. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na můj neber ohled. Já mám graviťák s úplně jinou konstrukcí, než Bohdan. Já mám zamykání které upne čepel mezi tři fixní body. Jak to zamkne, předozadní vůle je 0. Je tam pouze malá boční, aby čepel mohla jezdit. Cca 0.1mm+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Mate napsal:

Na můj neber ohled. Já mám graviťák s úplně jinou konstrukcí, než Bohdan. Já mám zamykání které upne čepel mezi tři fixní body. Jak to zamkne, předozadní vůle je 0. Je tam pouze malá boční, aby čepel mohla jezdit. Cca 0.1mm+

Jsem podprahově vybízel aby objednal u Tebe 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta desetina v zámku, je? třeba milimetr na špičce?

Edit: Proč mě to chytlo je ten zvuk. Jako ping otvírání Duponta, cvaknutí zavíranýho Zippa, natažení závěru cz75, start studenýho boxera... to lahodí uchu a je nezaměnitelný.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

začnu od začátku. Bohdan má úžasně vyřešený profil nože, tj. šíře čepele a šíře ručky má minimální rozdíl. Jedná se o svařovaný, nebo ohýbaný profil těla nože. To umožní mít ručku s čepelí s minimálním rozdílem. Např, výška ručky je 30mm, čepel je 26mm. Zajištění čepele je ve variaci na liner lock. Tělo nože je uzavřené.Plus má výrazně přívětivější cenu.

Já mám technické řešení jiné. Příložky od sebe drží 10 přesných distancí. Tady se dostáváme k té vůli. pokud mám tl. čepele po finálním povrchové úpravě, odladím k tomu přesnou šíři válečků. tedy pokud je čepel 3,4mm, já vyrobím distance 3,5mm. Tím pádem pojezdová vůle čepele v příložkách je 0,1mm. Kotvení čepele v otevřeném stavu je do trojúhelníku. 2 pevné body (kalené 3H7 kolíky) uprostřed na špici pomyslného trojúhelníku zamyká čepel váleček button locku do kuželového zámku. Ten to dotáhne do nuly, co se týče předozadní vule. Boční výkyv čepele je dám pojezdovou vůli. tedy 0,1mm. Příložky jsou průchozí, lze tedy nůž kdykoliv propláchnou vodou, profouknot. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Americkej napsal:

Kluci, jak je na tom ten graviťák s vůlema? V otevřeným stavu, se rozumí.

Vůle svisle nic, do stran ani ne desetina milimetru. Zpracování naprosto přesný.

Nedalo mi to a už jsem ho rozebral. Stačí povolit jeden šroubek a krásně jde rozebrat a vyčistit.IMG_3123.jpg.b8da88a3dbbb608b2fa0306e125f3467.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...