Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Neni to teda klasicka kudla, ktery zde bezne resime, ale neni ani termoska, baterka ci privesek na klice. 
Proste jsem narazil na japonskej zahradnickej nuz hori hori, coz je zjevne japonska klasika, u nas celkem ne moc znama. U nas jsem to nasel pod ruznymi nazvy, napr. vykopavaci nuz. 
Cepel je z jedny strany hladka, z druhy zubata, taky je tam taky merka, zatim je to dost ostry, uvidime jak to vydrzi, ale je made in Japan, tak to snad k necemu bude. 
No, proste jsem ho musel mit, fotky naprd, jednak neumim fotit obecne, jednak ta cepel hazi strasny prasatka (az bude od hliny, snad to bude lepsi).

304E0A6E-57AB-4739-B359-650CB8855151.jpeg

6A46AD1C-4861-4E7D-813F-6B4BCBC5FA0A.jpeg

EFABBC95-6F03-41DE-9724-DCFD120B23CF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí to nebrat jako nůž. Japonec si prostě navrhnul speciální "rýček" na bonsaje a podobné pyčovinky - a protože KAIZEN nařizuje mít všecko pintlich, tak si do nerézu nechal od číňana vystrouhat i měrku, aby měl kontrolu jestli zarejvá do předpisové hloubky. Mimochodem, ředitel mi tuhle ukazoval mail od starého japonskýho profesora co u nás byl na stáži, jak tráví nařízený důchod : Od rána do noci, v dešti i sněhu prý v pršiplášti zabíjí čas hlídkováním na zahrádce, aby (nejspíš něčím podobným) zamordoval a zničil krtka, rejska a nebo cokoliv živého a zubatého, co by mělo tu drzost pustit se jeho staruše do fazolí... :skull:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Wanderer napsal:

K čemu je to dobrý? S tím jak zalovíš v hlíně, tak se to hned ztupí, ne? To je potřeba si vybrat, jestli chceš nůž a nebo rýč. 🙂

Myslím, že to je jak píše Radek. Na druhou stranu stačí dát hori hori knife do vyhledavače a vysype to překvapivý množství odkazů vč. videí

např.

Současně si nebudeme nic nalhávat, prostě se mi to líbilo a chtěl jsem to zkusit, nic víc, nic míň.

Jo a s tím krtkem je to dobrá idea ;-).

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou bezva příležitost proč si pořídit další nůž. A potenciál je tu ještě větší, to potřebuješ i žabku na prořezávání, roubovací nůž, nůž na očkování .... no japonci toho mají samozřejmě ještě mnohem více 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělal jsem si  radost

Dryáda. Vykoukla na mne ze špalíku ironwoodu a byla ráda, že jsem ji z něj pustil na svět. Prý se mi teď bude starat o ten velký javor za domem, tak mám radost. Jen svoji starou podobu odložila a nechala ji na tom dřevě. Tento nožík vzácně a výjimečně s nerezovou čepelí i pojistkou z oceli AK 5. Příložky taky nerez a kování leštěná mosaz. Rozměry nevím, ale je to spíš menší subtilní nůž do kapsy gentlemana

 

fff.jpg

dddd.jpg

bbb.jpg

aaa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...