Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Běhavci: Velikost pod deset cm bych i skousl, tenká čepel a výbrus byl fajn. Střenky bych snad doladil, úchop byl vcelku snesitelnej. Tragedie byl zámek, ten se kousal. Klip ubohej. Sumasumárum, za ty hrachy? Stát pětinu, nebyl bych tak kritickej. Zlatý ZT452.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, už začínám chápat. Klip na framelock u 21 tlačí. Chod je třeba poladit ve smyslu olesteni podložek. Stejně tak povrchovku je třeba ohladit, souhlasím. Ale to jsou věci, které si sedly. Dutý výbrus je ok, ja mám inkosi, takže plochý no. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a je v poradku kapesni nozik za ty prachy doladovat? Jakoze ve smyslu, tamhle tlaci, tamhle drhne, tohle je blby? 
Proc je to teda legenda? No flame, skutecny dotaz cloveka, ktery si to chtel koupit, pro domnelou dokonalost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, nickolas napsal:

No a je v poradku kapesni nozik za ty prachy doladovat? Jakoze ve smyslu, tamhle tlaci, tamhle drhne, tohle je blby? 
Proc je to teda legenda? No flame, skutecny dotaz cloveka, ktery si to chtel koupit, pro domnelou dokonalost. 

Pro mě je to legenda v tom, že když jsem ho viděl poprvé před cca 20-25 lety, tak jsem věděl, že ho jednou budu mít a v podstatě spustil tu zálibu naplno. Takže ano, trochu zaujatý jsem:) Jsou lidi co ho těch 20 let mají, používají a funguje. Tohle jsou pro mě celkem stěžejní důvody. Mám prostě rád jednoduché věci, které nevyžadují přehnanou péči. Třeba ložiska v tomhle noži by pro mě osobně byly zvěrstvo. Ano, dneska nůž ve stejné kvalitě umí vyrobit kde kdo, i Číňan.

To dolaďování jsem asi blbě popsal. Ten můj byl podle data výroby na kartě 4 roky v zataveném igelitu v krabičce... Tak prostě potřeboval trochu rozchodit a máznout, dtto povrchovka. To není vada, ale chápu, že se může dostavit zklamání. Po 4 hodinovém letu v turistické taky musím protáhnout ztuhlé kolena:)))

PS: Jak mám ZT rád, tak zrovna 452 je pro mě osobně něco co vím, že si nikdy nekoupím (ložiska, flipper, profil čepele a ručky...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, feltharg napsal:

Predrazena navonena bída... Mekka ocel, ta debilni patka... ale značka pěkná no :)

Zwilling nemam, ale celkom pravidelne s nimi (na chalupe u rodiny) krajam, no povazujem ich za solidne noze.

Mozes byt konkretnejsi?

Predrazena navonena bida nemusis komentovat.

Makka ocel? Aku by si si na kuchynsky noz predstavoval?

Patka? Ta je super. Vzdy ked ich drzim v ruke mi to pride fan.

Znacka pekna. Tu mas pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za ranní nerudnost :)
Zkusím dohledat test ty oceli - rozhodne jim nevyšlo 57 :) můj lajckej odhad je, že to kryo s tím děla nějaký psi kusy. Ale nejsem metalurg, čert ví.

Na druhou stranu by mělo zaznít, ze mekka ocel je na častý obtahovani lepší, navíc jestli je kudla z jednoho kusu tak bude i pružnost ku prospěchu. A než mne někdo chytí za slovo, měkčí myslím 52-55, těch 57 už je solidní tvrdost.

Co bych ale já osobně nepřekousl je ta patka. Brousim na kamenech a je to o nervy... doma mám dva starší takovy noze (přistěhovaly se do šuplíku s moji drahou), plus když mi někdo takovej nuz přinese tak taky sejckuju.

Jinak mám zw. značku moc rad a 50% dolu je urco dobrej kauf. Skoda ze místo toho pidi noze není petty nozik - muzu se zaručit ze petty bude dycky nejpoužívanější nuz v každý domácí kuchyni :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

omlouvám se předem, že se zase vracím k broušení, ale po zkušenostech (vodní kameny jsou fajn, ale bez tréninku to nejde a nedám sebinu/drahé spyderco jen tak z ruky a triangle spyderco taky neni na velké broušení) sháním už snad finální blbuvzdornou sadu, co mi vydrží na dlouho. Brousit budu občas kuchyňáky a moje zavíráky.

Dotaz tedy - je něco lepšího než KMFS? (nic nad 10k nechci a potřebuju něco co se dá uklidit rozumně v bytě).

Dotaz 2 - kamarádova manželka musí mít nutně elektrický brousek, nemá cenu to rozmlouvat - máte někdo rozumný tip? (Pavol Šándor, guru broušení doporučuje Chef´s Choice 1520.

 

Díky moc,
M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Mate napsal:

Taky bych nějakou IX našel 😁

IMG_20210502_180207.jpg

Krásnej kousek, možná se někdy domluvíme, a stavil bych se, protože bych chtěl vidět dílnu kde se taková paráda narodí, i borce co to umí 👍 

 

Ale nejsem sběratel, a dvě kudly na každodenní nosení mám...nářaďák Leatherman Charge TTI- to je dělník, a Rockstead Shu- mazel na hraní, cvakání v ruce neb jsem hračička a to cvaknutí je návykové, a na občasné říznutí extra 🙂

Tak bych se bál, aby se takový fešák nenudil v šuplíku, nebo na poličce, to by mě štvalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...