Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Zdar borci znalci nožů a ostří,

 

koupil sem si před časem k pistoli nůž HK od Bokeru (stejný materuál střenek) a někde sem ho asi potratil viz obrázek, tak teď přemýšlým zda koupit to samý, nebo na běžný nošení něco jinýho páč se mně na rovinu zas nechce dát 130 Éček 😄 Nicméně výhoda HK je asi použitá ocel X-15T.N. což je nerez a vypadá to prostě dobře viz obrázek.

https://www.lamnia.com/cs/p/12146/noze/zav%C3%ADrac%C3%AD-n%C5%AF%C5%BE-crkt-m16-12z-tanto-vroubkov%C3%A1n%C3%AD-na-%C4%8Depeli-cr12z

Díval jsem se alternativně na tenhle CRKT

kde se mně líbí, že je o něco levnější a že má zuby na případný přežíznutí lana atd co myslíte vy kolegové znalci, má smysl cena vs výkon CRKT nebo znova vzít Bokera ať to mám do páru s bouchačkou od HK?

 

Untitled.jpg

Upraveno uživatelem midloch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, midloch napsal:

Zdar borci znalci nožů a ostří,

 

koupil sem si před časem k pistoli nůž HK od Bokeru (stejný materuál střenek) a někde sem ho asi potratil viz obrázek, tak teď přemýšlým zda koupit to samý, nebo na běžný nošení něco jinýho páč se mně na rovinu zas nechce dát 130 Éček 😄 Nicméně výhoda HK je asi použitá ocel X-15T.N. což je nerez a vypadá to prostě dobře viz obrázek.

https://www.lamnia.com/cs/p/12146/noze/zav%C3%ADrac%C3%AD-n%C5%AF%C5%BE-crkt-m16-12z-tanto-vroubkov%C3%A1n%C3%AD-na-%C4%8Depeli-cr12z

Díval jsem se alternativně na tenhle CRKT

kde se mně líbí, že je o něco levnější a že má zuby na případný přežíznutí lana atd co myslíte vy kolegové znalci, má smysl cena vs výkon CRKT nebo znova vzít Bokera ať to mám do páru s bouchačkou od HK?

 

Mám to "samý" CRKT, ale větší model M16-14T a to je už je fakt pracant a jako čistokrevný EDC bych si ho nedovedl moc představit. To menší asi bude pochopitelně nositelnější. Jinak kudla super. Mám to samý ostří (polozubatý tanto). To tanto by mi ani nevadilo, ale zubatý ostří bych už nechtěl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, morepower napsal:

jestli máš SFP, co takle třeba SFP nůž?

heckler-koch-sfp-tactical-folder-01hk500.jpg

Jj mam SFP9 viz jeste s tim nozem nez byl fuč, u tohoto co jsi psal mne vadi, ze je to made in Asia a neni to ta nerez ocel jako Alfa. Ja asi zas snad skoncim u te Alfy snad ho zas nestratim nekde 😂

 

21EA7E50-883D-4525-98C1-64A72CE1DDD8.jpeg

Upraveno uživatelem midloch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten twitch je famozny. Skoda len ze nema deep pocket clip 

taky je to muj favorit, ma sice mene hladky chod nez Elementum, ale na to, jaky je to prcek, tak se velmi dobre drzi, konstrukce potesi kazdeho hracicku, i kdyz na zavirani jsou potreba 2 ruce. Na obcasne denni riznuti do igelitu, krabice, klobasy je velikost dostacujici a v kapse zmizi jako nic. Ten klip je divnej - moc malej a tuhej s kapsou u dzin se docela pere, no a taky neni az ke kraji, coz me mrzi… jinak super.

Elementum za ty prachy prekvapilo, zpracovani super, otevreni sametove s paradnim zaklapnutim linerlocku nakonec, klip je spravne dlouhej, tuhost taky akorat. V porovnani s Twitchem mi cepel pripada az moc vysoka, mene obratna na drobnejsi denni pouziti. Trochu me zklamala barva palisandru na strence - na produktovych foto je barva svetla, coz v kombinaci s tou cernou vypadalo mnohem lip.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...