Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Hodím sem tip na jeden black friday. Mají moru za dorbý peníze, ale už toho nemají moc. Bral jsem tam forresta před cca měsícem do 500,- ale ten už není. Nicméně companion za bratru 215,- imho taky není blbej :)

Nad litr je pošta do PPL parcel shopu zadara...

https://www.runforest.com/cz/search?brand=Morakniv&page=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledam zavirak - musi bejt hubenej a lehkej a mit deep pocket klip hodne deep, aby kudla vubec nekoukala. Velikost cepele kolem 8cm. Hledam skvelou ergonomii. Libil by se mi Para 3 kterej ma ve verzi s pojistkou compression lock tu nejhlubsi variantu spyderco klipu co znam, ale furt ne dost hlubokou, ale mozna ho zkusim. Jenze Para 3 ma asi az moc kratkou cepel a navic uz mam 2 jiny spyderca, tak by to chtelo neco jinyho. Jako ultralehkej EDC na kolo mi slouzi kabar dozier, ale klip je k nicemu a ergonomie taky neni stoprocentni.

Chci cepel videt, takze zadny cerneni. Bez zubu. Nechci uhlikovky, jen nerez. Myslim, ze tomu hlavnimu, co od ergonomie cekam, a to aby ruka vedela kam nesmi, pomuze flipper, ktery bude v otevreny pozici hodne trcet. Takze hledam neco s flipperem, i kdyz neni nutny - viz Para 3. Aspon jedna strenka by mela byt z neklouzaveho materialu. Mel jsem kdysi Shallota a vratil jsem ho hned - klouzava svine. Sog slimjim z Tchaj-wanu bude asi podobnej pripad. Nesmi to bejt nuz z CLR, takze vypadava treba jinak zajimavej sog ultra xr.

Kershaw - tvarove se mi libi Dividend, ve verzi composite ma idealni klip, ale D2 a obe strenky z aluminia me nelakaji. Link olive aluminium uz ma nerez a furt dobrej klip, ale uz je tezsi a ma alu strenky. Bareknuckle podobnej ZT ma idealni tvar a proporce, ale klip neni dost deep, a strenky alu, takze to neni spravna volba. Zancudo by me neurazil, ale chybi klip, jakej potrebuju.

Pojistka je mi jedno, ale nemam frame lock, tak bych ho preferoval. Asi nechci automaty -ao, ale prezil bych to.

ZT jsou nad ocekavany budget 2-4litry. 

Neveda kudy kam jsem objednal ANV z100. Asi nebude uplne hubenej. Napada vas neco? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BUCK VANTAGE PRO

nosím ho, v kapse o něm nevím

Délka čepele: 8,3 cm
Materiál čepele: S30V
Tvrdost: 59,5-61 HRC
Materiál rukojeti: CNC tvarovaná Black G10
Hmotnost: 65,2 g

* oprava délky čepele a fotky

 

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, pánové, Civivi dělá moc hezký modely, tam bych si z hlediska ergonomie vybral, ale komunistu ne:(

kdyby ten najf mohl trochu vyčuhovat, tak by se výběr rozšířil, ale jsem teď posedlej tím nájít ideální klip. je fakt, že spyderco jinak splňuje všechno na jedničku

Bugout - palcová pojistka by mi vyhovovla, mám na Sog Seal XR a právě tahle kudla mi změnila vnímání ergonomie -absolutní jistota úchopu. u bugoutu by i chyběla záštita pro ukazováček - zespoda málo vybranej

Buck je parádní kudla, ale trochu buřtík. 

ideální by byl tenkej framelock s jednou g10 střenkou, velkým flipperem jako záštitou a deep-deep pocket

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mydlinko, no kde skoncim taky nevim, proto se ptam. ANV uz je na poste, tak zejtra budu vedet. A jak neni znamo kde se delaj? Na nozi je made in cr. jakoze lzou? I to je mozny, me nestvi...

Dane, ten dividend je bozi. Vlastne jsem ho objednal a pak hned rano objednavku zmenil na ANV. Ja bych se o tu d2 neumel nebo nechtel starat. Nerezne ti? A strenky musej klouzat, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, maama napsal:

Mydlinko, no kde skoncim taky nevim, proto se ptam. ANV uz je na poste, tak zejtra budu vedet. A jak neni znamo kde se delaj? Na nozi je made in cr. jakoze lzou? I to je mozny, me nestvi...

Dane, ten dividend je bozi. Vlastne jsem ho objednal a pak hned rano objednavku zmenil na ANV. Ja bych se o tu d2 neumel nebo nechtel starat. Nerezne ti? A strenky musej klouzat, co?

Ja se o nej staram tak, ze se vlastne nestaram. Obcas ho samozrejme vycistim (ostri) a liznu na keramice (pouzivam ChefsChoice CC120). Jinac znovu, je to super kudla. Tvarove mi sedi, je reziva, dobre se nosi. ANV jsem vracel, tam to proste nepreskocilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsi me asi zlomil. Chtel jsem Bareknuckla, tak asi bude - ten nema asistenta, poridim od jatagana hippie strenku a klip a neco snad vyvedu

https://www.jatagan.eu/material-na-strenky/g-10-multicolor-wave-5x45x130mm

https://www.jatagan.eu/stavebnice-nozu/klip-birk-pk70

Ale jestli bude ANV hubenej, tak nebude duvod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filltosi, m390 s deep klipem? Podarilo se klip pripevnit obema srouby? Na foto sviti jen jeden. Jak tlustej je nuz pres strenky?

jenze tohle lakani je stejne nanic. ANV budu vracet, ten nuz poradne neotevira, nezavira a poridim neco jako nahradu od prodejce. Skoda, ze jsem se tu neptal, nez jsem objednaval anv:(

@dan83 mohl bys, prosim,  toho tvyho dividenda olive green zmerit? tloustku pres strenky. U tvyho modelu a u modelu Link olive green pisou na strankach vyrobce 9-9,3mm. Coz je neuveritelne malo. A jestli to plati vymenim ANV za Link. Ten sub frame lock je totiz chycenej i tema srobkama, co tam drzi zaroven i klip, takze nejaky roupy na personalizaci klipu u bareknuckla me presly. Mimochodem jsem narazil na varovani ohledne konstrukce a vule toho subframe locku ta tyhle strance u toho medenyho Natrixe a na dalsi strance - video. Ten sub frame lock nechci.

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=1008372

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...