Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Hele já nevím jestli něco takovýho jde, nebo teda ani já nevím jak tu buchtu na plechu nakrájet jinak :D

Takže jsem preventivně koupil fakt levný nože z IKEA. Musím říct, že jsem překvapenej co to všechno vydrží a pořád jsou ostrý...

https://www.ikea.com/cz/cs/p/aendlig-noze-sada-3-ks-svetle-seda-bila-70257624/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ideální nože pro manželku? Sorry, ale to zní jako naivní sebeprojekce dárce se stejným efektem, jako když zdejší nováčci fňukají že 95% bab nedocenilo drahý tikající dárek, co se jim za 1-2 dny v šufleti zastavil :thumbsdown_anim: 

Ženské (pokud nejde o vzácných 5% "co měla být chlap") do kuchyně/plechu/hrnce/myčky/příborníku patří plecháče s mikrozoubkama á la Horst Fuchs - ty beze srandy (a broušení) snesou i 20 let krájení pečiva na "skleněném prkýnku", větší nároky na ně baba stejně nemá. Solidní ostré kousky "pro vlastní potřeby" patří ukládat mimo dosah "myček s ušima", umývat vlastnoručně a rodinné štěstí bude zas o kousek delší :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím ženě koupit kytku. Sice jsem si nemyslel, že mám až takový štěstí, ale jestli je to jak píše @Radek124, tak mám doma prakticky jednorožce 😂

Ano, umí ručně umít a uklidit nůž a vrátit ho do bloku. Dokonce moje peskování vedlo k tomu, že teď peskuje i ona mě, když to sám neudělám 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Hiromoto mam, sobe jsem koupil Usuba (Nakiri) a tatovi Santoku (ja uz jine Santoku mel). Za ty penize pecka, ale jak pisou ostatni, umyt a utrit se musi temer okamzite. Jinak jsou to docela malinky noze, zpracovani neni uplne skvostny, s prihlednutim k cene ale velmi tezko sezenes neco lepsiho v japonskem stylu. A relativne rychle ztraci ostrost. Nutno teda dodat, ze v tomdle sem taky zatim hulvat a krajim pro zmenu na IKEA prkynkach. Asahi nebo Hasegawa prkno sem si jeste nedopral :)

Jako dalsi muzu doporucit pomer cena vykon treba japonsky Kai, mam doma Gyuto ze serie Seki Magoroku (treba na japonskeostri.cz).

A pridavam se k zastupu zdejsich, zena tyto noze pouziva az jako posledni instanci, kdyz vsechny Tescoma Azza jsou uz na prasaka nacpany v mycce otazka tedy je, jestli fakt nebude lepsi koupit napr. Wusthoff (proste nemecky/zapadni styl noze).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 11. 2021 v 19:29, maama napsal:

Tak s filltosem jsme se domluvili a dividenda podedim:)

a jeste dotaz, netusite, jestli tady v ČR mame nejakyho sikovnyho nozire, vyrobce deep pocket klipu, jako je treba lynchnw.com ? 

Já bral kdysi na ZT tady na Etsy

https://www.etsy.com/listing/704065530/titanium-pocket-clip-compatible-to?transaction_id=1832845633&campaign_label=shipping_notification_boe_convourl_treatment&email_sent=1588900189&euid=qibKRDKWKBvJS3E3eSSgH3__KkzJ&eaid=785247439690&x_eaid=ba9ee5e632

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Strocek napsal:

Pánové jako dárek bych chtěl dopřát manželce nějakou sadu 2-3 univerzálních kuchyňských nožů. Měl by někdo konkrétní prověřenej typ? Kdyby japonský (neni podmínkou) byl bych rád. Případně na konkrétní nůž, že bych koupil víckrát. Délka ostří okolo 13cm. Chtěl bych se vejít do 5tis. Může bejt i víc, ale rozumně, spíš bych se chtěl vejít do toho bůra.

Šel bych tímto směrem https://cookhome.cz/zwilling-ps-professional-s-set-nozu-3ks#229

Časem bych k tomu dokoupil santoku a nůž na chleba. Tato řada Professional "S" nabízí spoustu různých nožů k dokoupení. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Strocek napsal:

Pánové jako dárek bych chtěl dopřát manželce nějakou sadu 2-3 univerzálních kuchyňských nožů. Měl by někdo konkrétní prověřenej typ? Kdyby japonský (neni podmínkou) byl bych rád. Případně na konkrétní nůž, že bych koupil víckrát. Délka ostří okolo 13cm. Chtěl bych se vejít do 5tis. Může bejt i víc, ale rozumně, spíš bych se chtěl vejít do toho bůra.

Kam je budeš ukládat? Máš blok nebo držák?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to viděl na blok, ale nechám to na manželce, nechci zavádět novoty do jejího království ať si řekne. To by se mi taky nemuselo vyplatit :). Je pravda, že ty ženský kvalitu nějak zvlášť neocení a věc co můžeš narvat do myčky je pro ně velká devíza.. Takže na cestu uhlíkových ocelí to nevidim. Dali sme vo tom řeč a vidim to asi na ty nože KAI, myšlenku na sadu asi taky opustim, malých nožů máme dost i velký, který stejně nejsou moc využitý, tak to vidim na 3 stejný univerzály.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Tomas_2002 napsal:

Šel bych tímto směrem https://cookhome.cz/zwilling-ps-professional-s-set-nozu-3ks#229

Časem bych k tomu dokoupil santoku a nůž na chleba. Tato řada Professional "S" nabízí spoustu různých nožů k dokoupení. 

 

 

Suhlas, akurat ze ta cena je strasna. To iste mal amazon.de, akcna cena black friday bola dokonca 69 eur. S dopravou do CR zadarmo. Chcel som ten set kupit uz len kvoli tej cene 😄 (nastastie som sa udrzal).

Upraveno uživatelem M109
Uprava, uz ten set nie je dostupny.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prinasim dalsi tema na Sebenzu (31) - mate, prosim, nejaky tip, jak udelat chod hladsim. Nuz super, ale z vyroby i po nekolika desitkach otevreni se to furt ani zdaleka se to neblizi "maslovemu" chodu o nejakem flipnuti ani nemluve. Napadlo me to rozebrat a misto pasty tam dat olej, ale mozna vymyslim kraviny 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

31 jsem v ruce ještě neměl, ale jestli je stejná jako 21 - tzn má bushing tak by mohlo pomoci přelešit FB podložky do zrcadla. Ale jen lehce, čím budou tenčí bude větší vůle na pivotu. Ta jejich vazelina je OK, i když já raději (léta) používám vazelínu Shimano Dura-Ace ;)

p.s. pokud čepel u Sebenzy už flipuje, tak to není dobře :( správně je ten máslový chod. 

p.s.2 zkus kuličku detentu lehce maznout, jestli tu cepel taky nepribržďuje? Než si vyleští používáním dráhu.

Upraveno uživatelem mydlinkaTM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cali@mydlinkaTM

Diky moc, panove. O kulicce z diry to v mem pripade neni, proste to jde ztuha po cely delce otevirani.

Konstrukcne je to stejne jako 21 (jen je kulicka keramicka a jsou jeste "lepsi" tolerance). Lesteni se dost bojim, abych to pri tech tolerancich nezk**vil.

Zkoušel jsme to porovnat s menšim brachou 21 a ta jde mnohem lip, ale je pravda, ze si taky vlastne matne pamtuju, ze zpocatku nic moc (ale furt lepsi nez tohle) nez jsem to rozebral a prachobycejne procistil. Zkusim tomu dat cas a pak rozebrat. (jinak je to nuz super, jen za ty prachy by to melo fungovat na 100% uz z krabice 🙂 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...