Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, cali napsal:

Mikovsky vystrelovak je uplne ok za liter v plaste, ale za to co chcu za tie luxusnejsie by clovek cakal viacej nez nozik co bude naveky fungovat podla toho ako sa jedneho dna vyspal majster nitovac.

Souhlasím, i když myslím, že za 1000,- je dnes hodně lépe zpracovaných nožů včetně asijské výroby, což není dobrá vizitka pro tradičního českého výrobce. Ale jak jsem psal, design Predatora považuji za jeden z nejlepších, které znám i když lze mít jistě připomínky k ergonomii a tak, prostě je v mých očích krásný. Tenhle konkrétní nůž se mi v hlavě zrodil teprve nedávno. V roce 2019 jsem si splnil sen o polární záři, těch pár dnů za polárním kruhem bylo nezapomenutelných a Predator mi to bude připomínat.

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám dotaz:

 

Sháním už celkem dlouho deepcarry clip na ZT0470, nejlépe titanový, aby ladil.

 

Něco jako tohle: 

 

https://mxggear.com/products/custom-made-titanium-deep-carry-pocket-clip-for-zero-tolerance-knives-5

 

 

Ale aby u toho nebylo poštovné +45 USD. :( to je přeci jen moc, vzhledem k tomu, že za clip chtějí 24.

 

Tedy nejspíše něco v rámci EU.

 

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Dělal to ze stavebnice Karel Šusta, kontaktovali jsme se přes FB skupinu Mikov. Čep je asi původní, nevím. Já vždycky říkám, že nejsem žádný velký fanda Mikovu, ale jejich nože mne provázely klukovskými léty a starý vystřelovák co je na fotce mám od roku 1980. Predator je vlastně jediný ze současné produkce, který jsem chtěl, považuji ho za povedený a opravdu krásný nůž, na kterém se negativně podepisuje nejvíc sám výrobce, který, aspoň mi to tak připadá, rezignoval na kontrolu kvality. Ale to je na delší diskusi, naštěstí jsou tu úpravci jako je právě třeba zmíněný Karel Š. nebo jiní. Ještě bych chtěl jeden Predator od jiného úpravce.. 

Tak se domluv s kolegou @Traveller jestli sem ještě chodí - ten toho umí mnohem víc a v kvalitě kterou by nýtovači v Mikovu mohli závidět... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Dělal to ze stavebnice Karel Šusta, kontaktovali jsme se přes FB skupinu Mikov. Čep je asi původní, nevím. Já vždycky říkám, že nejsem žádný velký fanda Mikovu, ale jejich nože mne provázely klukovskými léty a starý vystřelovák co je na fotce mám od roku 1980. Predator je vlastně jediný ze současné produkce, který jsem chtěl, považuji ho za povedený a opravdu krásný nůž, na kterém se negativně podepisuje nejvíc sám výrobce, který, aspoň mi to tak připadá, rezignoval na kontrolu kvality. Ale to je na delší diskusi, naštěstí jsou tu úpravci jako je právě třeba zmíněný Karel Š. nebo jiní. Ještě bych chtěl jeden Predator od jiného úpravce.. 

Typuji to na Mydlinku , jeho úpravy jsou parádní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, marnejeto napsal:

Typuji to na Mydlinku , jeho úpravy jsou parádní.

Komunikuji s ním. Jeho práce mne hodně zaujala, jen ještě nemám jasno o provedení a zda to bude akceptovat. Já za vším potřebuju nějaký příběh - ta polární záře bylo náhlé osvícení, teprve pak jsem kudlu objednal a jsem nadšený. Tady zatím nevím, snažím se vymyslet nějaký můj příběh, událost nebo NĚCO, co by mi nůž připomínal. Možná to nechám na něj a až mne zase něco osvítí, pořídím si třetí Predator..:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem jednu zelvu kdysi mel a sla pryc, na vsechno mi to prislo strasne neprakticky. Pak se ke me dostala nejakym zpusobem Izula (v ty hrozny 1095 oceli), vzdycky sem si rikal ze nuz na krku musi nosit jen magor nebo extremni nadsenec do nozu, tak jsem to zkusil jaky to je a od ty doby jsem ho z krku nesundal. Neprekazi (jako cokoliv pevneho za paskem) a na otevirani limonady je vzdy po ruce, ani o nem nevim. Premyslim ze bych to upgradeoval na neco jineho, libi se mi Hinderer (par jich uz mam), ale nechce se mi za pevnyho davat 5k+ a v inzerci se moc neobjevuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Izulu som mal tiež ako prvý pevný EDC nozicek, povodne to bola ta verzia co príde omotana pracordom. Ale dal som jej u noziara spraviť rúčky z "tureckého" orecha. Ale čo čert nechcel zapáčil sa priatelkinej malej dcerke, a chcela noz na krk, samozrejme ze nožík za za pár týždňov dakde stratil a už ho viac niet. Medzitým som už však mal náhradu v podobe tohto malého necku od noziara franaD, myslím ze s tým už pred pár rokmi sekol, o to viac si tento kúsok vážim. 

+ som nasiel pár pekných fotiek s faunou.

 

20161014_151243.jpg

20170408_145021.jpg

20170408_111930.jpg

20170501_102911-1.jpg

20170513_115216.jpg

20170317_094208.jpg

20171021_233433.jpg

20180706_155403.jpg

20210306_132141.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, gunman napsal:

To je ta laciná kudla z tržnice?

Kdepak, tohle je originál ruský vystřelovací bajonet/bodak na AK47 🙂

váha tak okolo půl kila, pružina chce poladit/vyměnit, ale jinak je v perfektním stavu. Ukrojili jsme s ním chleba.

kolega ho někdy okolo 1987 vyměnil za kazetak.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, DrSlamastika napsal:

Izulu som mal tiež ako prvý pevný EDC nozicek, povodne to bola ta verzia co príde omotana pracordom. Ale dal som jej u noziara spraviť rúčky z "tureckého" orecha. Ale čo čert nechcel zapáčil sa priatelkinej malej dcerke, a chcela noz na krk, samozrejme ze nožík za za pár týždňov dakde stratil a už ho viac niet. Medzitým som už však mal náhradu v podobe tohto malého necku od noziara franaD, myslím ze s tým už pred pár rokmi sekol, o to viac si tento kúsok vážim. 

+ som nasiel pár pekných fotiek s faunou.

 

20161014_151243.jpg

20170408_145021.jpg

20170408_111930.jpg

20170501_102911-1.jpg

20170513_115216.jpg

20170317_094208.jpg

20171021_233433.jpg

20180706_155403.jpg

20210306_132141.jpg

Ja takhle fotil ryběnku na  hajzlu, ale nůž se mi nevešel do záběru. Ten Reeve se mi vzdycky libil, ale chci to nosit i do zahranici (coz je duvod proc se mi Eklipse od Hinderera vali furt doma misto v kapse), proto hledam neco pevneho. Jeste koukam po Guardian 3 v M390, na krk je to ale velky (cokoliv se strenkama na krku by mi vadilo), pozice na pasku nevim, vadi mi ze je nuz na pasku jak pest na oko, zvlast v zahranici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...