Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Tohle si už zas pleteš s Germanistánem a jejich Waffengesetz. Tam tohle utahování šroubů začalo u Tureckých gangů (a jejich tradice zapíchnout protivníkovi kudlu do prdele) - a dneska už jsou tak obohacení, že jako východní ausländer bys tam měl při kontrole problém pomalu s čímkoliv nabroušeným, pokud bys kvalifikovaně nedoložil že to Tvá práce, víra nebo folklór vyžaduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Irwinek napsal:

Kdepak, tohle je originál ruský vystřelovací bajonet/bodak na AK47 🙂

váha tak okolo půl kila, pružina chce poladit/vyměnit, ale jinak je v perfektním stavu. Ukrojili jsme s ním chleba.

kolega ho někdy okolo 1987 vyměnil za kazetak.

 

 

Ahoj, nechci bejt vysírač, ale toto u nás prodávají na tržnici žloutenky kolem tří stovek.

tady je např link na něco https://rybar.braunstar.cz/zaviraci-noze/-cccp-ak-47-zaviraci-vystrelovaci-nuz-pouzdro-zdarma/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Radek124 napsal:

Tohle si už zas pleteš s Germanistánem a jejich Waffengesetz. Tam tohle utahování šroubů začalo u Tureckých gangů (a jejich tradice zapíchnout protivníkovi kudlu do prdele) - a dneska už jsou tak obohacení, že jako východní ausländer bys tam měl při kontrole problém pomalu s čímkoliv nabroušeným, pokud bys kvalifikovaně nedoložil že to Tvá práce, víra nebo folklór vyžaduje.

V DE maji problem s cimkoliv co jde otevirat jednou rukou a ma pojistku, ale furt nemuzu prijit na to jestli i Leatherman Charge je problem, je tam nuz, oteviratelny jednou rukou .. a ma i lock. Kdyz jsem oslovil ruzne nemecke prodejce nozu jak je to s nosenim tohoto noze, tak vsude rekli ze je to OK pokud je v batohu, ale ve Waffengesetz jsem nic takoveho nenasel (nozu se tyka §42a, https://www.gesetze-im-internet.de/waffg_2002/BJNR397010002.html ). Napr. ale Buck 110 mi prijde dostatecne velkej a robustni skoro na vsechno a ten za paskem mit muzes (netreba pouzdra, ale klip defaultne nema, takze asi pouzdro no). Dela se teda jen ve 440c, ale vsude rikaji ze Buck ma tu ocel lepe udelanou nez je obvykle jinde, neni to Superstahl ale na ukrojeni salamu nebo otevreni housky to staci.

Jinak nosim Hinderer XM-18 Slippy v kapse, Victorinox a Knipex kleste 2x v batohu .. na krku Izulu. A Leatherman Charge + Orange .. nosim v batohu. Melo by to byt takto legalni, cekam jen az me zastavi a najdou charge co mi na nej reknou (jezdim do DE denne).

Ty pravidla jsou tak nastavene aby nekdo nemohl prijit nenapadne a vyuzit moment prekvapeni a behem milisekundy mel v ruce otevrenou "tvrdou" cepel, kdyz se nad tim clovek zamysli tak to neni tak spatna uvaha a diky nemecku mame i celkem pekne Slipjointy na trhu. :)

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, skodna napsal:

Ahoj, nechci bejt vysírač, ale toto u nás prodávají na tržnici žloutenky kolem tří stovek.

tady je např link na něco https://rybar.braunstar.cz/zaviraci-noze/-cccp-ak-47-zaviraci-vystrelovaci-nuz-pouzdro-zdarma/

No, nemám důvod kolegovi nevěřit, vím, že podobných hraček má doma spoustu. Jen bajonetu má asi 15 a dva samopaly, ale uznávám že to vypadá podivně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Irwinek napsal:

Kdepak, tohle je originál ruský vystřelovací bajonet/bodak na AK47 🙂

váha tak okolo půl kila, pružina chce poladit/vyměnit, ale jinak je v perfektním stavu. Ukrojili jsme s ním chleba.

kolega ho někdy okolo 1987 vyměnil za kazetak.

 

 

Já myslel, že tahle odpověď je bazinga 🙂 

Kolega si z tebe dělá srandu, tohle by rusáci nikdy v armádě neměli, je to laciná sranda z tržnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bajonet jako v každé armádě byl a možná ještě je v Rusku pevný s kovovou pochvou s připnutím na opasek. Daly se z něj udělat nůžky na dráty a byl jednostranně broušen. Podle toho, která armáda ho měla byla rozlišena barva gumy na pouzdře. Tuším že Maďaři měli světlou a rusi černou. 

Tady je obrázek 

20191001121014492.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, gunman napsal:

Já myslel, že tahle odpověď je bazinga 🙂 

Kolega si z tebe dělá srandu, tohle by rusáci nikdy v armádě neměli, je to laciná sranda z tržnice.

Vzhledem k tomu, že už mi jeden podobný, poněkud " ohlodanejsi " ukazoval dřív, ve společnosti jiných " ohlodanych " , včetně toho, který  jsem sám  měl na sklopce na vojně,  nijak jsem se nad tím nepozastavil. Pro  ně tyhle věci skončily právě tou vojnou, dál se o to nezajímám. Na Čínu mi to přišlo dost masivní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zatvaracie cudo s ruskou armadou to nema nic spolocne. Na jednu stranu robime bajonety zbytocne makke co ani moc nerezu, ale hlavne aby sa pri zabodnuti do nepriatela nelamali a na druhu stranu vyrobime zatvaraci??? to hadam nie. Kamos je bud hodne mimo, alebo si z Teba robil srandu.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, zceyee napsal:

Ty pravidla jsou tak nastavene aby nekdo nemohl prijit nenapadne a vyuzit moment prekvapeni a behem milisekundy mel v ruce otevrenou "tvrdou" cepel, kdyz se nad tim clovek zamysli tak to neni tak spatna uvaha a diky nemecku mame i celkem pekne Slipjointy na trhu. :)

Hele milisekundo, opravdu Ti pod dojmem z těchdle policajtských bajek připadá že "není špatná úvaha" úředně omezovat celou kategorii něčeho co je ve své podstatě především nástroj, jen proto že by to někdo jeblý mohl obrátit proti ostatním (co střep ze sklenice, nůžky, šroubováky a kleště na rozebrání letadla/vlaku zevnitř)? Slipjointy a podobné nejištěné konstrukce tu existovaly už od římských dob - a "teroristickým způsobem" jdou použít naprosto stejně dobře jako kuchyňák, izula, multitool a nebo "zlý balisong/vystřelovák/graviťák" - viz "legální" 91mm švýcaráky, použité k podřezání nešťastných pilotů během 9/11. Waffengesetz v aktuálním znění považuju za dokonalou esenci německého pokrytectví a schovávání hlavy do písku, kdy se místo přiznání zdroje problémů (poválečný import turků, vítací naivita před pár lety a nynější "strpění" dacanů na svobodě namísto deportací) radši zákonem plošně zakazuje, konfiskuje a pokutuje vercajk. V příští revizi doufám přijdou na řadu špičaté příbory, sekery, motorové pily a polské kamióny - a Greta s Análénou se budou u žvýkání pampelišky objímat, jak jim ten "Green Deal" pěkně vychází... :censored:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komunikuji s ním. Jeho práce mne hodně zaujala, jen ještě nemám jasno o provedení a zda to bude akceptovat. Já za vším potřebuju nějaký příběh - ta polární záře bylo náhlé osvícení, teprve pak jsem kudlu objednal a jsem nadšený. Tady zatím nevím, snažím se vymyslet nějaký můj příběh, událost nebo NĚCO, co by mi nůž připomínal. Možná to nechám na něj a až mne zase něco osvítí, pořídím si třetí Predator..:-).

S Vojtou se myslím domluvíš na čemkoli. Taky mám od něj upraveného Predátora a v kapse už nic jiného netaham. Ještě uvažuji nad jedním,tak uvidíme


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Radek124 napsal:

Hele milisekundo, opravdu Ti pod dojmem z těchdle policajtských bajek připadá že "není špatná úvaha" úředně omezovat celou kategorii něčeho co je ve své podstatě především nástroj, jen proto že by to někdo jeblý mohl obrátit proti ostatním (co střep ze sklenice, nůžky, šroubováky a kleště na rozebrání letadla/vlaku zevnitř)? Slipjointy a podobné nejištěné konstrukce tu existovaly už od římských dob - a "teroristickým způsobem" jdou použít naprosto stejně dobře jako kuchyňák, izula, multitool a nebo "zlý balisong/vystřelovák/graviťák" - viz "legální" 91mm švýcaráky, použité k podřezání nešťastných pilotů během 9/11. Waffengesetz v aktuálním znění považuju za dokonalou esenci německého pokrytectví a schovávání hlavy do písku, kdy se místo přiznání zdroje problémů (poválečný import turků, vítací naivita před pár lety a nynější "strpění" dacanů na svobodě namísto deportací) radši zákonem plošně zakazuje, konfiskuje a pokutuje vercajk. V příští revizi doufám přijdou na řadu špičaté příbory, sekery, motorové pily a polské kamióny - a Greta s Análénou se budou u žvýkání pampelišky objímat, jak jim ten "Green Deal" pěkně vychází... :censored:

Tak v Anglii uz to dotahli k dokonalosti a bohuzel, co vim, tak to i "dokonale" vymahaji. V NDR zacali strelnyma a pokracuji dale. Co se tyce nozu, tak na rozdil od UK, realne 100 EUR pokuta a pripadne zabaveni noze (to same teleskop, peprak, co neni na psy), kdyz na nej prijdou. Prijit ovsem znamena, ze bud z nejakeho duvodu sacuji sakum prdum cely auto nebo to jsou historky typu - "... sedel jsem s kamosem s baglem a zavirakem jsem si pred policajtama co sli kolem zacal krajet na pohodu jabko a oni mi ho hajzlove vzali..." 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V DE realne 300€ + zabaveni predmetu, co se pokuty tyce tak zalezi na okolnostech. Kdyz ma kamionak v noci na odpocivadle u sebe peprak tak to nebude tak drahe jako kdyz ma particka "gangsteru" po kapsach boxery, teleskopy a motylky. Nozova kultura je v DE celkem na urovni, staci se kouknout na messerforum . net

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 22. 1. 2022 v 15:31, zceyee napsal:

V DE maji problem s cimkoliv co jde otevirat jednou rukou a ma pojistku, ale furt nemuzu prijit na to jestli i Leatherman Charge je problem, je tam nuz, oteviratelny jednou rukou .. a ma i lock. Kdyz jsem oslovil ruzne nemecke prodejce nozu jak je to s nosenim tohoto noze, tak vsude rekli ze je to OK pokud je v batohu, ale ve Waffengesetz jsem nic takoveho nenasel (nozu se tyka §42a, https://www.gesetze-im-internet.de/waffg_2002/BJNR397010002.html ). Napr. ale Buck 110 mi prijde dostatecne velkej a robustni skoro na vsechno a ten za paskem mit muzes (netreba pouzdra, ale klip defaultne nema, takze asi pouzdro no). Dela se teda jen ve 440c, ale vsude rikaji ze Buck ma tu ocel lepe udelanou nez je obvykle jinde, neni to Superstahl ale na ukrojeni salamu nebo otevreni housky to staci.

Jinak nosim Hinderer XM-18 Slippy v kapse, Victorinox a Knipex kleste 2x v batohu .. na krku Izulu. A Leatherman Charge + Orange .. nosim v batohu. Melo by to byt takto legalni, cekam jen az me zastavi a najdou charge co mi na nej reknou (jezdim do DE denne).

Ty pravidla jsou tak nastavene aby nekdo nemohl prijit nenapadne a vyuzit moment prekvapeni a behem milisekundy mel v ruce otevrenou "tvrdou" cepel, kdyz se nad tim clovek zamysli tak to neni tak spatna uvaha a diky nemecku mame i celkem pekne Slipjointy na trhu. :)

Já se také nedopídil jak to přesně v DE prakticky funguje, jezdím tam často služebně. Ale třeba údržbář ve firmě kam jezdím má na opasku Leathermana, který nejde otvírat jednou rukou a řekl mi, že právě z tohoto důvodu. Jiný známý si raději odmontoval z jiného nože kolíček pro otvírání jednou rukou a prý je to tak už v pořádku. Já osobně mám v Německu (i v jiných zemích západní Evropy) na opasku Leatherman Rebar, případně malý Juice doplněný dalším multitoolem v tašce.

Osobně jsem hluboce přesvědčen, že německá, nedejbože britská i jiná pravidla, ačkoliv je respektuji a ať si u nich dělají co chtějí, JSOU ŠPATNÁ ÚVAHA a do budoucna nebezpečná i pro nás!! Dokonce je považuji až za zvrácená a logika problematiky je - aspoň pro mne - tak jasná, že snad těm pravidlům nemůže jít o bezpečnost na ulicích, ale o prosté odzbrojení populace, což může mít jakýsi prazvláštní dlouhodobý důvod. Momentu překvapení lze k útoku využít mnoha jinými způsoby, třeba nožem, který si otevřu předem, pevným nožem či jiným předmětem, ale i autem atd. Navíc útočník na pravidla kašle a vybaví se čímkoliv zakázaným. Nicméně pravidla brání slušnému občanovi, kterých je drtivá většina, se proti útoku "v milisekundě" bránit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v DE trávím více času než v ČR a nepřijde mi že by to tam někomu reálně vadilo (krom lidí kteří mají nože jako hobby), největší problém s tím mají právě lidé kteří přicházejí ze zemí kde je norma jiná (ti pak nechápou proč to tak je no), mě je taky bližší pojetí USA této problematiky. Ano, pokud bude někdo kdo útok plánuje, pro tyhle lidi není problém strčit kuchyňák do novin a dojít nepozorovaně do poloviny Biergarden a tam potom začít útok, nebo použít cokoliv jiného (např. auto jako zbraň). Pokud ale někdo v afektu jde útočit (např. před diskotékou pomstít nevěru o které se právě dozvěděl) a má v kapse "jen" nůž co jde otevřít dvěma rukama, než jej otevře má protivník IMHO půl metru k dobru (pokud bude více všímavějších tak spoustu řevu k tomu), navíc ono to otevření je úkon navíc a už se z toho impulsu stává plánování. Ale možná si to moc idealizuju a cílem je odzbrojit občany (se sekyrou co jsem kdysi vozil v autě Zoll ani Polizei neměli problém, jen člověk musí říkat že to má na dřevo a ne na sebeobranu). Teleskop je sice zakázanej, ale půlmetrová hadice na vodu se šroubením a mosaznou zátkou na konci v kastlíku je ok (ale přijde mi úsměvná představa jak s tim - nebo i s teleskopem mácham proti nějakému sjetému individuu), těch možností jak se proti takovému připravit legálně je spoustu. Je pravda že sekyra a hadice na vodu není toliko gangsta jako motýlek / boxer s teleskopem, ale to už je jiná disciplína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna by zaujimala nejaka statistika jak tie zakazy realne pomahaju. Myslim ze napriklad v Anglii je sice zakazane uplne vsetko, ale mladistvi sa im tam veselo pobodavaju zakaz-nezakaz.

Nejaky tajny vladny odzbrojovaci program by som v tom hned asi nehladal(urcite teda nie pokial ide o noze). Je to skor iba take nejake "riesenie", ktore sice v reale asi moc nepomaha, ale mame aspon fajfku, ze sme nieco spravili a nevysrali sa na problem uplne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...