Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Já na broušení EDCčka používám Spyderco sharpmaker. Koupil jsem si ho společně s prvním EDC nožem Spyderco Paramilitary2 (s30v) před snad 5 lety, a vždycky když mi přišlo, že už to moc neřeže, tak jsem ho párkrát obtáhnul a parádička. Bohužel jsem svoje Paramilitary2 po 5 letech každodenního nošení na silvestra ztratil (nebo mě ho možná někdo čornul) 😞. No pořídil jsem hned letos v lednu jako náhradu Bugouta (taky s30v) a zatím se sžíváme ale asi to půjde...Bugouta jsem teda ještě nebrousil.

Bugout_red.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Několik kamenů různé hrubosti, diamantové brousky z Lídlu, keramické brousky a ocílku z knife od Jan 03. A nakonec obtáhnu na kůži - hranol s oboustranně nalepenou kůží, na jedné straně zelená leštící pasta, druhá čistá.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem tu máme krasne vlákno o broušení :)

Ale ať neremcám - poraďte mi prosím prosím!

Potřeboval bych kudlu z magnacut oceli. Material mi nerozmlouvejte, je to dárek k jubileu, Jistý rodinný příslušník se do tohodle novyho nerezu zamiloval.

Ideálně zavirák. Pevnej nůž má a nenosí to. Spyderco ne. Dá se někde něco v Evropě koupit? Propadne zámoří no, to taky zvládnu.

Jeste mne napadlo objednat jen železo a nechat to uvařit někoho z místních mistrů, ale na foru nejsem aktivní, cekacky jsou jaký jsou a už vidim jak mne s tím kazdej pošle do někam :)). Navíc cpm magnacut se shání dost blbě (nebo mi poraďte :)). Koukal jsem na Niagara že něco maj… Klidně bych vzal i jeden kousek pro sebe když už :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, McMarty napsal:

Zdravím, když jsme u těch nožů - nikdy jsem si nože (EDC) nebrousil, ale teď zjišťuji, že bude potřeba. Čím brousíte?

Mám tohle https://www.kmfs.cz/eshop/brousky/brousici-system-na-noze-kmfs-rival-diamant-stealth/

Je to pro blbý, úhly Ti to drží stejný, jen dle přiložené formy nastavíš velikost úhlu a pak už jen brousíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 2. 2022 v 17:13, gandalf napsal:

Dostal jsem "jakuta" /pro praváka/ i když je ostrý jako břitva, tak mám dotaz - jak se brousí? Asi jen po té ploché staně?

Ahoj, jaký má nůž profil? Jednostranně broušenej jako dláto? jestli ano, brousíš obě strany, šel bych na stejně jako u kuchyňskejch japonců

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...