Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

U te novejsi verze je klip uchycen nezavisle na tomto prostrednim sroubu. Teda pokud se tomu da tak rikat. Je to nevzhledny kus cehosi klip pripominajici drzak oldschool propisek.
No nic, jen jsem si potreboval ulevit, ze ty "novejsi" verze s dvema sroubkama ve strenkach jsou hnusnejsi. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svačinový nožík Ruike P831-SF. Ani velký, ani malý, rozumná váha, praktická čepelka. V podstatě šlo o uvážený nákup s ohledem na konkrétní využití. Obecně k známým nevýhodám: nůž se velmi špatně otevírá jednou rukou, klip na kapsu je opravdu malý a tuhý. Vzhledem k tomu, že nůž nosím v kabele a obě ruce mám relativně zdravé, nic z toho mě netíží. Celková délka otevřeného nože činí 195 mm, čistá délka ostří čítá 85 mm, tloušťka čepele se v nejširším místě u čepu rovná 3 mm. Váhá se pohybuje na hranici 93 g. Čepel je z materiálu Sandvik 14C28N, kostra z oceli 420. Nůž je solidně zpracovaný, působí moderně a elegantně. 

Ruike_P831_SF.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narazil jsem na italské nože akc - objednal jsem otf f-20 - cca 50e , čepel sice obyč 440A, ale jinak jsem příjemně překvapen. Vůle jen o vlásek větší než microtech, jako edc na krájení svačiny a cvakání super. Jsem zvědavý jak dlouho vydrží ..

1cdd93e9637dedbc08126cc318f9dbe1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělám si zbytečné iluze že to AKC kdy zahlídlo Itálii - ale aspoň to drží pohormadě Torxama a ne atypama, na které si kvůli údržbě musíš připlatit za extra klíč (plus druhej na "hrot") a ještě rozborkou padá záruka. A že nám i "prémiový umerický patriot" Microtech vesele outsourcuje výrobu některých svých řad žluťákům, to už je jenom červivá třešnička na dortu... :shit:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak tento nůž, ale AKC si nechává dělat většinu nožů skutečně v Itálii. Před lety jsem u nich byl na návštěvě, sám jsem od nich klasické vyhazováky bral. Byl nebo je to rodinný podnik, ostatní nožíři v okolí (ti méně zdatní na marketing) pro ně nože dělají. Dodnes jsme v kontaktu, kdyby něco, dej vědět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevite nekdo o nejakym magnetickym drzaku na noze na zeď? Dosedací plocha dřevo nebo plast a silný magnety. Vzdycky se mi povede koupit silnej kovovej nebo slabej drevenej, potrebuju silnej drevenej. Koupil jsem nedavno nejakej drevenej za 800,- nekde a neudrzi to zadnej kuchynak co mam doma, neskutecny co ti zmrdi dokazou prodat za Ausschuß. Rikal jsem si ze si to vytunim a koupil za dalsi petikilo magnety .. ale ještě jsem neměl dost kreativní náladu na to to vydlabat nebo odvrtat a navíc nemam stojanovou vrtacku takze bych to beztak provrtal durch. Nekdo neco co fakt drzi?

 

edit: oslovil jsem i par noziru na knifu ale nikdo neprisel ani s nabidkou, nechce se do toho nekomu odtud?

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem dnes u kamose co si poridil tohodle Mikova. Jako v realu celkem pekna kudla i kdyz nic, z ceho bych sedl na zadek. Ale co me dostalo, byl chod. Nejprve za ploutev musis zabrat pomerne znacnou silou, nacez se kudla (bez pomoci silnyho svihu) otevre max do pulky. 

Nejsem si jistej, zda to bylo kusem nebo co, ale pokud jsem o nem zpocatku ze svedavosti uvazoval, tak jsem zcela vylecenej. 

B7C18C4F-6B22-46E9-BCF0-3A0F776851D7.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá někdo zkušenost s noži SOG rsp. jejich novými modely Terminus atp. a hlavně s tím, jak v reálu funguje ten řezák využívající čepel samotného nože?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

*Oprava, měl jsem na mysli samozřejmě model Trident. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMG_1750.thumb.jpg.40353d1dc1386f32ebba5b9d9b2cfb4d.jpg

SOGy mám já a jsou to skvělé nože, i když tady na fóru asi moc nefrčí. Prvního Pentagona ocel, AUS8, jsem si kupoval asi před patnácti lety, před třemi roky šel do důchodu a od té doby střídám dva modely. Jako EDC Pent Arc a do přírody a na chatu Spec Arc. Oba jsou VG-10 a dokonalá je pojistka Arc-loc. Manželka dostala k prvním Vánocům Mini X-ray vision a před třemi se mi podařilo haluzově sehnat limitku 300 ks Stingray Mother of pearl, z oceli VG-10 San mai. Jeho jediná nevýhoda je, že nemá deep carry clip, ale bude se to muset nějak vyřešit... Na fotce chybí Mini X-Ray...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, warann napsal:

Byl jsem dnes u kamose co si poridil tohodle Mikova. Jako v realu celkem pekna kudla i kdyz nic, z ceho bych sedl na zadek. Ale co me dostalo, byl chod. Nejprve za ploutev musis zabrat pomerne znacnou silou, nacez se kudla (bez pomoci silnyho svihu) otevre max do pulky. 

Nejsem si jistej, zda to bylo kusem nebo co, ale pokud jsem o nem zpocatku ze svedavosti uvazoval, tak jsem zcela vylecenej. 

 

No vidíš, a môj chodí skvele. Sily tak akurát, ani veľa ani málo, a vystrelí bez potreby akéhokoľvek švihu. Ale je pravda, že som ho vyberal z viacerých kusov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, warann napsal:

@M109 Tak tím líp. Každopádně kámoš se tvářil spokojeně, trak jsem mu nechtěl kazit radost, ale ten jeho kus fakt chodil tragicky.

V mikovácké skupině na FB je toho o kvalitě a výstupní kontrole Mikovu dost. Je pravda, že u Mikovu je rozptyl kvality nových kusů výrazný a troufám si říci, že srovnatelný s levnou asijskou noname produkcí, což je ostuda. Ale prý je tam nový management a dost prý po těchto věcech jde, tak budeme doufat. Jsem patriot, ale zase ne tak velký abych si kupoval nekvalitní věc. Držím Mikovu palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...