Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 57 minutami, rommir napsal:

Krásná klasika,taky po něm pokukuji.Odkud jsi ho bral ? 

Tenhle šel rovnou z Ameriky. Je to speciální edice 1972 50 let 112 Buck. Tak že jsem si udělal radost k letošním padesátinám. Jestli máš zájem, mám v inzerci normální 112. 

 

Upraveno uživatelem pavel58
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Strocek napsal:

Jako odkaz na klasiku tak možná jó. Já to dřevo nechtěl a ta G10 byla jasná volba a spolu s těma světlejšíma bolstama je to naprosto dokonalý, krom toho se bude i líp držet, jakože nebude klouzat až budeš stahovat čuníka :default_wink:.

Jo ,je to pěkný a asi i praktičtější , ale já sem na ty klasiky ,tak v tomto případě dřevo, no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pavel58 napsal:

Tenhle šel rovnou z Ameriky. Je to speciální edice 1972 50 let 112 Buck. Tak že jsem si udělal radost k letošním padesátinám. Jestli máš zájem, mám v inzerci normální 112. 

 

Vím o něm,být to 110 asi bych neváhal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, rommir napsal:

Jo ,je to pěkný a asi i praktičtější , ale já sem na ty klasiky ,tak v tomto případě dřevo, no

Klasika je klasika a tady v tom případě i léty prověřená, to je bez diskuze. Já volil větší praktičnost. Jednak bude klouzat míň a když by ti někde spadnul na nějakou hranu nebo něco ostrýho, tak to dřevo bude na tyhle nárazy náchylnější než G10. Nejsem konzerva, takže mi to nevadí a volil sem praktičnost i se mi to v tý "černobílý" verzi líbí víc, ale mám samozřejmě pochopení i pro letitou klasiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Zelenina napsal:

Povedeny emoji108.pngkus zeleza, jak se to vejde do kapsy?


Sent from my iPhone using Tapatalk

No, na nošení v kapse to moc není. Spíš do pouzdra a na sucháč k batohu nebo vestě. Už jen ten klip by roztrhal kapsu kalhot na cucky (-: Je to ale pěkný titanový macek, který v ruce je cítit. A úchop je taky lepší v rukavicích. Holt humpolácká US produkce. Ale je fakt zajímavý.

Do kapsy mám jiné lehké nože.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem na lítačku po lese objednal Gerber Strongarm. Docela mě překvapily rozdíly v ceně, někde skoro vo litr víc.. a an nějakym videu z USA zmiňovali v diskuzi, že podražili a že to pude asi ještě nahoru.  Když jsem tak nějak vybíral a čuměl na videa, tak sem narazil na BUCK 119 Special a musim uznat, že co se týče dizajnu, krásná kudla. Sice je to trochu jinej druh nože než potřebuju, ale měl jsem nutkání. Třeba na něj časem dojde :default_smile:

123.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, můžete mi poradit, kde v Olomouci (blízké okolí) mi dobře nabrousí nůž? Nože si normálně brousím na Lansky, ale chci nabrousit Microtech a moc se mi to nechce dělat doma a rád bych to svěřil odborníkovi. Prvotně se mi nechce nikam posílat, ale pokud se ho chce někdo ze zdejších brusičů ujmout, tak ho rád pošlu. 

Děkuji. 

IMG_1980.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco mám úplně stejný kousek, akorát z m390. Obtahuju ho akorát na kůži s pastou a ok. Rok zpátky se mi podařilo ulomit cca 4mm špičky. Zbousil jsem to, řekl bych slušně, na kmfs. Takže pokud není úplně tupý, zkusil bych nejdříve tu kůži. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, moco napsal:

Objel jsem to na opasku 🙂 a je to dobré. Nůž je prakticky nový, nosím ho a řezal zatím jen kartóny a izolepu, nicméně "paper testem" teď prochází lépe. 

Ten můj už toho zažil dost, kromě ubrousene špičky i rozvrtane šroubky, když jsem potřeboval vyměnit prasklou pružinu... 

Ale je to můj nejoblíbenější kousek. Až zase budou, beru další do foroty 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...