Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Na fore som asi 10 rokov. Mam svoje oblubene hodinkove sekcie. V ostatnej diskusii chodievam vlastne len do humoru.
Nevidel som ani najmensi dovod otvorit vlakno noze, alebo EDC. Resp., co znamena skratka edc som donedavna ani netusil. A tato neznalost mi vobec nevadila.

Situacia sa nakoniec vyvinula tak, ze ZT Hinderer je momentalne doma, vo vrecku je Ruike. Cakam na nejake titanove skoby, vyberam termosku a leathermana, na ceste mam ridicske rukavice...super.

IMG_0988(1)_Fotor.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Na fore som asi 10 rokov. Mam svoje oblubene hodinkove sekcie. V ostatnej diskusii chodievam vlastne len do humoru.
Nevidel som ani najmensi dovod otvorit vlakno noze, alebo EDC. Resp., co znamena skratka edc som donedavna ani netusil. A tato neznalost mi vobec nevadila.

Situacia sa nakoniec vyvinula tak, ze ZT Hinderer je momentalne doma, vo vrecku je Ruike. Cakam na nejake titanove skoby, vyberam termosku a leathermana, na ceste mam ridicske rukavice...super.

IMG_0988(1)_Fotor.jpg

cywe kolik máš obvod ruky/tlapy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 7. 2022 v 10:51, Radek124 napsal:

Pěkně za sebou, tři motýlci jdou... nejlepší 3 tovární axislocky které znám, čímž mám doufám na příštích pár let vystaráno, zbytek obslouží kuchyňáky, multitooly a švýcaráčky... B)

image.jpeg.293634ba51f207665c5b4a7d35284327.jpegIMG_6100.jpg.4f8c121b9a3cd5d6f1fdd96e87923096.jpg

Ahoj, to je Anthem? Vim, ze Sebinu moc nemas rad, ale mohl bys to srovnat? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@McMacAno je to Benchmade 781 Anthem. V podstatě všecky 3 tyhle axislocky jsou zároveň i odpovědí proč u mě ani jednu Sebenzu nenajdeš - funkčně by šlo IMHO o stejný downgrade jako od pákové baterie ke dvojici kohoutků a nebo od lodního šroubu zpátky ke kolesům, každopádně další framelock/linerlock už bych nezkousnul - a na překupnické pohádky o "resale value" křiváčků do kapsy co padají z NC dávno nevěřím. No a co se tvaru a provedení týče, asi nejlíp produkci CRK vystihnul IMHO nejlepší umělecký nožíř u nás Richard Tesařík: "Uvalit dneska takovej nesmysl za dva sešroubovaný plechy, ze kterých čepelka trčí jako kdyby byla vypůjčená z jinýho nože?"  :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U integrálního Anthema by rozborka obnášela jediný šroubek na hřídelce čepelky (+2 na příchytce pružinky a 3 na klipu, ale ty dolů nemusí), žádná magie s piglováním/mazáním podložek, dosedáním pojistky a centrovací orgie. Ale jestli někoho tyhle činnosti baví a má pocit že jde o součást "prima ceny", neberu mu to :speak_cool:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 pekné kúsky. Axis lock som ešte nemal (pripadal mi ako zbytočné, potenciálne, “kur*ítko”), asi by to bolo vhodné zmeniť 🤷‍♂️.

Aj s assisted opening u kershaw som bol skeptický - a po takmer 10 rokoch tam síce niečo hŕka, ale funguje stále.

 

 

D85E9176-DABD-4FC3-A56B-5913A8A8BA2D.jpeg

Upraveno uživatelem janoj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 7. 2022 v 14:04, shadepirat napsal:

Dneska mi přišel balíček! Ostrý jak břitva, dalo by se s tím i oholit. E12C6698-0CC7-47BF-BB6D-74DC601CC133.thumb.jpeg.8787750c7e794dab1ba876856064c820.jpeg

Strašně fajn kudla. Gratuluji. Jen bych si u ní odpustil ten assist. 

 

Ale jinak spolu s zt0470 a osbornem můj workhorse. ❤️

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, John_Lenon napsal:

Jinak kdo tu má sebky a jaké? (Blam se nehlásí 😀 )

 

Nějakou bych chtěl, asi large a nejsem schopen se vyznat ve verzích. Takže pro inspiraci. 

 

 

Měl jsem 4ks 21 large a myslim, že minimálně jedna do každé rodiny je potřeba 🤣👍 p.s. jednu mám ve sbírce a ta pryč nepůjde

Upraveno uživatelem mydlinkaTM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...