Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

@Radek124 děkuji za odpověď, tip i varování. Se sklopenou hlavou se přiznám, že na knife účet mám a občas tam i zavítám, ale to fórum je mi hodně vizuálně nesympatický (nepřehledný, špatně filtrovatelný, mizející obsah atd) a na chronomag chodím denně, mnohem raději a je tu imho víc přátelsky naladěných lidí :) tímto děkuji ostatním, že se mě zastali.

@old black moc díky, jdu mu napsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Syn si vymyslel, že chce kunai na házení, buh ví, jak dlouho mu to vydrží, ale zase uplnej shit mu koupit nechci, bude tohle fungovat do dřeva s tou tvrdostí?

Píšou 50 HRC

https://www.outfit4events.cz/czk/produkt/8798-sada-vrhacich-nozu-kunai-6dilna/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dorazil balík z Brna a v něm Rockstead Shin DLC. Je to můj druhý Rockstead. Ten první je Shu, který nosím denně a je to na něm (bohužel a pochopitelně) vidět. Střenky poškrábané, špička byla ulomená a v Japonsku přebroušená, teď jsem vyrobil na ostří 2 zuby. Jistě, tenhle nůž se jako EDC moc nehodí - ZDP189 je efektní, ale křehká.

Nicméně komu není rady...pořád jsem slintal nad klasickým Rocksteadem, což pro mě znamená větší nůž s černou střenkou a vložkou z rejnoka. Ale už jsem nechtěl ZDP, ale YXR7. Tato ocel by měla být houževnatější a méně křehká než ZDP. Jsem zvědav, jestli to půjde poznat při používání nebo jestli 65 HRC v praxi znamená, že to bude pořád tvrdá a tím pádem křehká ocel. Máte někdo osobní zkušenost a praktické srovnání mezi ZDP189 a YXR7?

K téhle kudle asi budu ohleduplnější, ale do vitríny to nebude 😄 Ta ocel se prostě leskne jako žádná jiná a to zpracování myslím nemá chybu. Následuje pár fotek a jestli to tady zabírá moc místa, tak se omlouvám 🙂 

 

IMG_7883.jpeg

IMG_7878.jpeg

IMG_7882.jpeg

IMG_7881.jpeg

IMG_7876.jpeg

IMG_7874.jpeg

IMG_7871.jpeg

IMG_7870.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem velmi mile překvapen z ostrostí Buck 110 (ocel S30V ?), takhle ostrý nůž z výroby jsem snad ještě neměl. 

Úplně se vidím jak si pískám při "bourání" jelena v lese 🙂

 

IMG_5784.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=18308]Radek124[/mention] tak nakonec Mcusta opravena v kapesni-noze v KrPoli. Panove meli z noze radost, z ulomene spicky uz tolik ne, ale jako icebreaker v pripade pokecu to funguje docela fajn (smat se na cizi ucet lidi vetsinou bavi) . Kazdopadne musim rict, ze odvedli slusnou praci. Krom opravy spicky navic dotazeny sroubky a nabrouseno fest do ostra, takze slape jak za mlada.

4f169ba07ee9bfd0b2d5a17f8ce7c2b8.jpg

bd0aa297cfb9dadda0480881a48cf246.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, bohus76 napsal:

...Docela by mne zajímalo,čím to bude kdo brousit !? 

To já taky 😄 Zatím o nikom nevím, ale třeba tady někdo poradí.

Prý by neměl potřebovat 2-3 roky nabrousit, když ho někde nezprasím. Rockstead zajišťuje doživotní broušení za cenu dopravy, což dělá 2x 600,- Kč, ale z toho jsem poněkud vyléčen, když mi celníci napařili DPH z grátis opravy špičky na Shu při zaslání zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, moco napsal:

Já jsem velmi mile překvapen z ostrostí Buck 110 (ocel S30V ?), takhle ostrý nůž z výroby jsem snad ještě neměl. 

Úplně se vidím jak si pískám při "bourání" jelena v lese 🙂

Měl jsem 110 v G10 se stříbrnýma bolstrama a musim říct, že to byl jeden z nejhezčích nožů co jsem měl. To lovectví z něho přímo stříkalo. Jako EDC je moc velkej a těžkej, ale kdybych nosil kudlu v pouzdře na opasku asi bych nevolil nic jiného. Fakt povedená kudla. Nedivím se že se drží doteďka a je dobře, že udělali inovaci v podobě G10 střenek, která je IMHO hezčí.  

DSCN4464.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, michalval napsal:

To já taky 😄 Zatím o nikom nevím, ale třeba tady někdo poradí.

Prý by neměl potřebovat 2-3 roky nabrousit, když ho někde nezprasím. Rockstead zajišťuje doživotní broušení za cenu dopravy, což dělá 2x 600,- Kč, ale z toho jsem poněkud vyléčen, když mi celníci napařili DPH z grátis opravy špičky na Shu při zaslání zpět.

No,počítám,že jen diamanty by to zvládly.Ano, tu story o broušení za cenu dopravy znám 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dnes odpo byl podívat na pokračování výrobního procesu mého nožíku na BushCraft … a strašně se těším na výsledek … Zatím jsem spokojen 

Teď už jen dokončení “fáze” damašku, naohýbání záštity, dodělání střenky a nabroušení …… A myslím, že mohu vyrazit i na medvědy :0D 

91B44123-F0BA-4AD7-A2D2-62EC48D87897.jpeg

B3B39D93-1D09-4C7A-BEDE-00D7F42B52A8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...