Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Diky, panove. Zajdu nekam nazivo mrknout na ten Mikov. Jinak to vidim na klasicke stiletto, koukam, ze ho dela vic vyrobcu, treba prave Böker, ale domena je v tom Beltrame ci Fox, zrejme. No, taky si budu muset rozmyslet, zda "jen" vyhazovak (cepel ven bokem) nebo vystrelovak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 9. 2022 v 14:31, odjinud napsal:

Měl by někdo tip na nějaký vystřelovák (vyhazovák); primárně na sebeobranu?
Měl jsem v pubertě takovéto stiletto (čínské z tržnice), spolužáci taky, hrozně jsme s tím frajeřili, tak přemýšlím, jestli se to dělá v originále v nějaké rozumné kvalitě, případně uvítám tip na nějaký jiný vyhazovák (vystřelovák).

Po tom co tu padlo, bych za sebe doporučil tohle 

5840F3A4-DBAE-4FC8-A90D-DDE27F40DB45.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 9. 2022 v 14:17, odjinud napsal:

Diky, panove. Zajdu nekam nazivo mrknout na ten Mikov. Jinak to vidim na klasicke stiletto, koukam, ze ho dela vic vyrobcu, treba prave Böker, ale domena je v tom Beltrame ci Fox, zrejme. No, taky si budu muset rozmyslet, zda "jen" vyhazovak (cepel ven bokem) nebo vystrelovak.

Pokud chceš univerzální vystřelovák/vyhazovák, primárně na obranu, Predator je jednou z možností i když nemyslím, že by ho kromě vystřelování a tvaru čepele něco kvalifikovalo na představitele obranných či taktických nožů. Navíc si moc neumím představit otvírání v rukavicích, když už máme tu zimu na krku. Jen se obávám, že je třeba vybrat kvalitní kousek, na základě zkušeností ostatních bych nespoléhal na eshop. A pokud bys ho chtěl nejen kvalitní, ale i pěkný a precizně zpracovaný, je možné si ho nechat udělat na zakázku. Já po něm toužil několik let, nakonec mám dva a nosím ho často. 

Ale třeba tento Rex Appelgate, legenda od Gerberu, je na obranu mnohem lepší. Otevřený je stejně rychle jako Predator (i v rukavicích), dobře vyvážený, skvěle mi sedí v ruce při všech způsobech úchopu, změna úchopu je otázkou zlomku sekundy, neklouže v ruce, ani když ho zabodnu silou, záštita není nijak extrémní ale funguje, dá se o ni opřít i palec. Kdysi - mám ho přes 25 let - jsem s ním obranné taktiky nacvičoval a i když (možná právě proto) nemám podobnou delší zkušenost s jiným nožem, přijde mi pro tyto účely dokonalý. Jeho praktické využití v jiných oblastech je menší, ale chleba se s ním ukrojit dá, salám taky, ohlodat klacek na buřta už je horší.

IMG_20220221_165133~01 (002).jpg

IMG_20200217_134407~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky. Ja jsem si mezitim pustil nejake videa a ten predator je hrozne pomaly. Ja myslel, ze mackes na ten plisek a je to. Ale ne, ono se to musi nejprve preklopit a pak zmacknout. A pak to jeste zpomaluje uchop, kdy cepel jde bokem. Stiletto je take docela pomale.

Suma sumarum, asi pujdu do vystrelovaku ala microtech, treba tento od AKC 

https://www.kapesni-noze.cz/automaty-speed-assist/akc-f-20-otf-dagger-military/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Ivan Lelák napsal:

Pokud chceš univerzální vystřelovák/vyhazovák, primárně na obranu, Predator je jednou z možností i když nemyslím, že by ho kromě vystřelování a tvaru čepele něco kvalifikovalo na představitele obranných či taktických nožů. Navíc si moc neumím představit otvírání v rukavicích, když už máme tu zimu na krku. Jen se obávám, že je třeba vybrat kvalitní kousek, na základě zkušeností ostatních bych nespoléhal na eshop. A pokud bys ho chtěl nejen kvalitní, ale i pěkný a precizně zpracovaný, je možné si ho nechat udělat na zakázku. Já po něm toužil několik let, nakonec mám dva a nosím ho často. 

Ale třeba tento Rex Appelgate, legenda od Gerberu, je na obranu mnohem lepší. Otevřený je stejně rychle jako Predator (i v rukavicích), dobře vyvážený, skvěle mi sedí v ruce při všech způsobech úchopu, změna úchopu je otázkou zlomku sekundy, neklouže v ruce, ani když ho zabodnu silou, záštita není nijak extrémní ale funguje, dá se o ni opřít i palec. Kdysi - mám ho přes 25 let - jsem s ním obranné taktiky nacvičoval a i když (možná právě proto) nemám podobnou delší zkušenost s jiným nožem, přijde mi pro tyto účely dokonalý. Jeho praktické využití v jiných oblastech je menší, ale chleba se s ním ukrojit dá, salám taky, ohlodat klacek na buřta už je horší.

IMG_20220221_165133~01 (002).jpg

IMG_20200217_134407~01.jpg

Ivane, to Mikovácký duo je hodně dobrý, to se ti povedlo. Ty kousky jsou úplně jinde, než můj klasik z první výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové když jsme u těch Microtechů. Nikdy jsem ho neměl v ruce, ale známej co prodává nože a brousí nože a má obrovskej přehled, tak pokud si dobře vzpomínám, je to teda už nějakej pátek, tak o něm nemluvil nějak zvlášť, jako že v tý kategorii vystřelováků jako best, ale že pořád ta konstrukce nedovoluje náročnější zacházení a že by si ho prostě za desítku nekoupil (jako že to je za něj moc), což mě u toho známýho překvapilo, protože nemá problém kupovat kudly za nesmysly. Tak by mě zajímal váš názor, jestli fakt za tu desítku (i víc) stojí, i když předpokládám, že to kvalitní kudla bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny OTF vystřelovací nože mají potíž když se do mechanismu dostane nějaký bordel. Navíc microtech má svoje šroubky a nedá se do něj dostat. Na hraní jsou super, měl jsem jich několik, ale z taktickeho pohledu úplně k ničemu. Daleko spolehlivější je boční vyhazovák, který se dá v případě poruchy otevřít i manuálně. Nebo manuál. S trochou cviku není v rychlosti otevření rozdíl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StrocekToho známého se drž. Já Microtech předloni chvíli měl, ale bez ohledu na rozměr a fancy videa kolující po internetu šlo o dost fórovou leštěnku, kterou ve skutečnosti dokázal rozhodit i pohyb zápěstí během otvírání (když už jsme u těch "taktických" blábolů odjinud). Stranově asymetricky uložená čepel v dlani působila divně (OK, to by dnes řešil třeba perfektně symetrický Benchmade Shootout s použitelnější čepelkou za poloviční cenu, ale ten má zas jiné mouchy) a předozadní vůli čepelky (které se u OTF nevyhneš) jsem u fancy nožíku (určeného spíš na "kancelářské cvakání" a opatrné rozřezávání obálek) za 10+ nerozdejchal :thumbsdown_anim:

post-18308-0-87427500-1587039198_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny OTF vystřelovací nože mají potíž když se do mechanismu dostane nějaký bordel. Navíc microtech má svoje šroubky a nedá se do něj dostat. Na hraní jsou super, měl jsem jich několik, ale z taktickeho pohledu úplně k ničemu. Daleko spolehlivější je boční vyhazovák, který se dá v případě poruchy otevřít i manuálně. Nebo manuál. S trochou cviku není v rychlosti otevření rozdíl. 
A pokud mas na vystrelovaku pojistku, tak jeho otevreni bude spis jeste pomalejsi podle me.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud se mi podela to AKC nebo me prestane bavit a skonci v supliku, tak za 1400 to az zas tak neboli jako microtech za 10kkc, ktery az zas tak jiny nebude; ten princip je stejny a tim padem to ma i ty same principialni neduhy. A ano, primarne to bude takove cvakatko 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial sa budeme hrat na taktiku, tak ten gerber je uplne niekde inde nez ... no vlastne nez 99% vsetkych ostatnych zatvarakov. Inak predator sa tiez dokaze zadrhnut bordelom, ale v ramci vystrelovakov patri imho k odolnejsim v tomto smere.... oproti akemukolvek otf urcite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nožů mám řadu vystřelovací Mikov, nádherný perleťový od BW s damaškem ale stejně nosím do města buď Centofante nebo Sebenzu a ven Awesome od Michala Dohnala nebo Hejkala to na co potřebuji nůž nikdy tak nespěchá abych musel mít vystřelovak, ale někdo holky jiný vdolky, 😁 Pokud bych byl hodně bohatý což bohužel už asi nebudu tak bych věděl co - nůž od R. Tesaříka 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Radek124 napsal:

@StrocekToho známého se drž.

:default_smile: Toho se držim, né kvůli nožům, ale je to i špičkovej řemeslník ve svým oboru a i spolehlivej, což už tak samozřejmý dneska neni. 

Neříkám, že se mi ty Microtechy taky nelíbí, ale těch deset... na obálku a jablíčko je moc :default_smile:. Obecně EDC kudly na to aby se to dalo nosit v kapce, tak to taky nebude moc velkej pracant. Protože krom Delica 4 a Dividenda co mám a zkoušel jsem nosit, tak bych si nedovedl v kapse představit nic jinýho. Větší kudly už byly nepohodlný a protože nosim Leathemana, tak sem to zredukoval jenom na něho a mám klid.

Mám toho kompozitovýho Dividenda, kterýho jsem kupoval nedávno za dvadva, teď jsem se díval a už je za trojec, de to nahoru... asi bude mít investiční potenciál :default_smile:  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...