Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, obrbobr napsal:

Pěkná kudla, ať Ti slouží 👍

Mám na Tebe dotaz: Já mám HIGO II a na čepeli na čepeli na pohledové straně důlek - a ne malej.

Jediné co mě napadlo, že to je to následek zkoušky tvrdosti, jejíž výsledek na na certifikátu a bylo mi to i potvrzeno z výroby. Máš ten důlek taky?

hehe, podívej se na moji fotku z 23.9. :default_wink:

čekal jsem, že to někdo pozná nebo okomentuje, ale nějak to zapadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Muffik napsal:

hehe, podívej se na moji fotku z 23.9. :default_wink:

čekal jsem, že to někdo pozná nebo okomentuje, ale nějak to zapadlo

😆 vůbec se nechytám co na té fotce je.

Teď je mi jasné, že je to čepel Rocksteadu, ale stále nedokážu se zorientovat.

Tohle mě docela zarazilo, protože ta čepel si to na své viditelné části nezaslouží 😥

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, obrbobr napsal:

😆 vůbec se nechytám co na té fotce je.

Teď je mi jasné, že je to čepel Rocksteadu, ale stále nedokážu se zorientovat.

Tohle mě docela zarazilo, protože ta čepel si to na své viditelné části nezaslouží 😥

tož takhle:

IMG_5402ss.jpg

vyfotil jsem právě ten důlek po testu tvrdosti, protože je to klasický symbolu Rocksteadu

 

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Muffik napsal:

tož takhle:

IMG_5402ss.jpg

vyfotil jsem právě ten důlek po testu tvrdosti, protože je to klasický symbolu Rocksteadu

 

tak to mám stejně 👍

zase na druhou stranu se nedivím, že ta fotka z 23.9. tady byla bez reakcí 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřeboval bych poradit, při vyklizení jsem našel tutu " kudlu " 

1. Jedná se o originál? 

2. Víte o někom kdo by to uměl dát dohromady? Je vylomené ostří a je vylomená gravitační pojistka.

Pokud by bylo potřeba mohu udělat více fotografií. 

Díky moc Škaro 

20221013_205308.jpg

20221013_205319.jpg

20221013_205332.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Mate napsal:

Tak já se pochlubím pár hračkama co jsem dokončil, hurá. 

CE688E19-1076-41B7-A67D-BEFA2BC96DCB.jpeg

Hezké nože! Jak je tenhle první velký a co to za materiál na střenkách?

Edit: Už vidím, karbon s mědí

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 10. 2022 v 8:09, obrbobr napsal:

😆 vůbec se nechytám co na té fotce je.

Teď je mi jasné, že je to čepel Rocksteadu, ale stále nedokážu se zorientovat.

Tohle mě docela zarazilo, protože ta čepel si to na své viditelné části nezaslouží 😥

Pár dnů jsem to tady nečetl, tak jsem si nevšiml: ano je to tak, jak píšeš, každý nůž u Rocksteadu absolvuje zkoušku tvrdosti, naměřená hodnota je v certifikátu. Ďurka je kulatá, takže jehlanem čili zkouška podle Rockwella. Mě osobně to nevadí, ani u Shu ani u Shin - nějak ji ignoruju 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, michalval napsal:

Pár dnů jsem to tady nečetl, tak jsem si nevšiml: ano je to tak, jak píšeš, každý nůž u Rocksteadu absolvuje zkoušku tvrdosti, naměřená hodnota je v certifikátu. Ďurka je kulatá, takže jehlanem čili zkouška podle Rockwella. Mě osobně to nevadí, ani u Shu ani u Shin - nějak ji ignoruju 😄 

Já jsem si to myslel hned od začátku a potvrdil mi to i výrobce, taky mi to nevadí.

Spíš mi vadí ten lacině vypadající klip, ale ZT maj to samý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

https://noze.heureka.cz/victorinox-rangergrip-61/?gclid=Cj0KCQjwnvOaBhDTARIsAJf8eVOJGb-pCNQmS64oe3kpO9OvPnc4NSeDyWy1lc_BRwUoyY_SDck_NwUaAsshEALw_wcB#prehled/

Chci na Ježíška, na běžné použití- les, služebka atd.
Co si myslíte?

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Nick06 napsal:

https://noze.heureka.cz/victorinox-rangergrip-61/?gclid=Cj0KCQjwnvOaBhDTARIsAJf8eVOJGb-pCNQmS64oe3kpO9OvPnc4NSeDyWy1lc_BRwUoyY_SDck_NwUaAsshEALw_wcB#prehled/

Chci na Ježíška, na běžné použití- les, služebka atd.
Co si myslíte?

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk
 

Pokud sluzebka nepovede pres DE, tak dobra volba. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Nick06 Jde o evoluci 130mm modelu Wenger New Ranger, s o něco tenčími střenkami, pitomým victorinoxáckým otvírákem a doplněným párátkem/pinzetou. Kromě výše zmiňovaného germanistánu (kde už dnes představuje "problém" v podstatě libovolný jištěný zavírák) se připrav na to že kromě klasicky victorinoxácké vertikální vůle na ožužlaném linerlocku Tě bude štvát víc než 2 cm chybějícího výbrusu u kořene jinak relativně dlouhé čepelky. Spousta lidí naivně věří že to takhle svého času frantíci v Délemontu vymysleli právě kvůli předposraným němčourům, ale skutečnost je prozaičtější - čepelka v tom místě při zavření vevnitř naráží na hřbetní pružinu, takže jakékoliv ostří by se tam vymačkalo...

image.png.efe10266b4fd93456470c2b44d1c4f3a.png

Na píchání do hlíny při pižlání hříbků je to i kvůli bezpečnějšímu odemykání pojistky tlačítkem samozřejmě v pohodě použitelné, ale z větších "Victorinoxů do kapsy" mi (ať už vzhledem k výše uvedenému a nebo lehčímu "jednoručnímu" otevírání díky více vpřed posunuté díře) přijdou šikovnější modely z kompaktnější 111mm řady, např. OH Forester. Zubatým (fungují spíš na krájení chleba a pitomě se brousí) a "maskáčovým" (v lese ideální kandidát na ztracení) kreacím bych doporučil obloukem se vyhnout, ambiciózní pultové cenovky (za dob Wengeru tenhle model nestál ani půlku uvedeného - a i tato "akční" cena je stále vysoko nad velkoobchodní) které si na ty snýtované plecháče při rebrandingu nasadil Victorinox s ohledem na všeobecnou slušnost radši nekomentuju.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za reakce, vzhledem k tomu že nejčastěji používám malý victorinox ( vino, pivo,salám a pečivo) u kterého mě vadí že ho na houbách neotevřu jednou rukou, píšu Ježíškovi. 70933fdd8a807dab4f46ad7e7f1b4cd9.jpg

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Nick06 napsal:

https://noze.heureka.cz/victorinox-rangergrip-61/?gclid=Cj0KCQjwnvOaBhDTARIsAJf8eVOJGb-pCNQmS64oe3kpO9OvPnc4NSeDyWy1lc_BRwUoyY_SDck_NwUaAsshEALw_wcB#prehled/

Chci na Ježíška, na běžné použití- les, služebka atd.
Co si myslíte?

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk
 

Mám ho asi 10 let, vůle minimální, tahám ho všude možně. Pohodlně se otevírá i zavírá jednoruč, ty gripy jsou při práci fajn... Za ty prachy dobrej pracant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ho asi 10 let, vůle minimální, tahám ho všude možně. Pohodlně se otevírá i zavírá jednoruč, ty gripy jsou při práci fajn... Za ty prachy dobrej pracant.
přesně tohle jsem chtěl slyšet.

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediny co sere, je legislativa priteplenych zapadnich zemi, kde uz i tahle kudla muze byt ilegal, z duvodu otvirani jednou rukou, pojistky a delky cepele. V tomto zlata doba Treti rise, kdy dyky byly cool 🙂 ....no, zase to melo... ehm... jiny "mouchy"... 🙂 proste furt neco na lejno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...