Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, filltos napsal:

Při 100 stupních bych řek, že ještě ne, ale můžu se mýlit.

Mrkni na popousteci graf... Uz pri sto stupnich mas po zakaleni 1HRC dole. Vseobecne zadna vetsi teplota nozum nesvedci. Je to i jeden z duvodu, proc by nemely prijit treba do mycky, krome agresivnich cisticich prostredku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 12. 2022 v 11:32, phweb napsal:

@prizakdocela dobre na to funguje ocelova vlna v kombinaci s olejem. Ale uplne to neodstranis, tedy pokud bys to cele znova neprelestil, coz v domacich podminkach nejde uplne snadno. Zustane tam tmava tecka. Kdybys to chtel naleptat, tak koupit chlorid na leptani plosnych spoju a ponorit to do nej. Ma to udelanou rukojet a pripadne z ceho?

 

 

Screenshot_20230101-133154~2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber to bez zaruky, ale te g10 na rucce by nemel chlorid na leptani plosnych spoju nic moc udelat. Je to v podstate sklolaminat a ten se pouziva i na podklad plosnych spoju. Takze teoreticky by to mohlo jit do chloridu cele a oleptat to vsechny plochy cepele. Normalne se to dela jen s cepeli bez strenek, ale oddelavat se ti je asi nechce. Nemam to vyzkousene a nemuzu zarucit, ze se strenky nejak neponici. Pripadne je opatrne natrit nejakym ochrannym lakem. Kdyz naleptas jen cast cepele, bude to vypadat blbe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, phweb napsal:

Ber to bez zaruky, ale te g10 na rucce by nemel chlorid na leptani plosnych spoju nic moc udelat. Je to v podstate sklolaminat a ten se pouziva i na podklad plosnych spoju. Takze teoreticky by to mohlo jit do chloridu cele a oleptat to vsechny plochy cepele. Normalne se to dela jen s cepeli bez strenek, ale oddelavat se ti je asi nechce. Nemam to vyzkousene a nemuzu zarucit, ze se strenky nejak neponici. Pripadne je opatrne natrit nejakym ochrannym lakem. Kdyz naleptas jen cast cepele, bude to vypadat blbe.

Moc děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 1. 2023 v 0:52, filltos napsal:

Nn, Krava Knives Ukraine. Teď přejmenovaný na Kravacut.

 kravacut.com

https://m.facebook.com/kravacut/

Model Zerno, který už tam nevidím.

👍 díky za odkazy, pěkný, co jsem letmo koukal, tak všechno "sold out" :) ale ukládám si pro budoucí potřeby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska se mi vrátil můj mazlík z Japonska. Byl na ozdravné kůře: nabrousit přeleštit. Tak se zase podíval k nejlepšímu nožíři (kuchyňských nožů) v Kyoto. Aritsugu San odvedl dobrou práci 🙂 Ale prý to mají v rodině od roku 1560... http://aritsugu.co.jp/

Už ho mám snad 13 let l, a v Japonsku byl teď potřetí. Ten ještě nadělá parády...

PXL_20230106_153206797.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nechtěl jsem tu fakt rozvinout debatu na téma umí mistr z Japonska, který patří do rodiny co dělá nože už víc jak 500 let, nabrousit nůž který sám vyrobil? Btw. Dělá to víc než padesát let (je mu snad 80+, či kolik)... Jen jsem se chtěl jen pochlubit.

Fotím jak prase, tak to holt tak berte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...