Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Chilliluk

Tak to už je slušná čepel, já právě hledal zavírací nůž, který už má čepel alespoň  10cm, takže to nebude úplný pižlátko a uříznu třeba i krajíc chleba.

Nakonec jsem skončil u klasika Mikov Predátor 😄  Původně jsem myslel, že to vystřelovací otevírání je blbost a budu s tím vypadat jako vůl, ale je to docela návykový a hlavně nepotřebujete na otevření obě ruce, což je super. Před lidmi čepel prostě přidržím a otevřu to pomalu, když se to nehodí.

Viděl jsem recenzi jednoho Američana, co si ho pochvaloval a sháněl ho kdo ví jak. Tak jsem si řekl, proč ho nezkusit.

 

IMG_1288.jpg

IMG_1289.jpg

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tu čest seznámit se s výtvory jednoho zdejšího člena. Naprosto mne fascinoval nůž z damascénské oceli vybroušené jako pazourek s rukojetí z mamutího klu a sochou pračlověka. Jsou za tím stovky hodin práce viz video z několikadenního prvotního opracování nové (zatím nedokončené) sošky samuraje :    

https://youtu.be/…JC0

8b6d6da8-60a3-4ded-9bd5-d63825d056a9.jpg

CEFA8A76-3CD1-4CEC-8EE1-9C2CE915ECB6.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Chilliluk napsal:

Kupoval jsem taky nejlacinější model a poslal ho rovnou Mydlinkovi na lázně.

Protože nesedící střenky, nýty klepala slepice zobákem atd.

 

Tak to už je slušná čepel, já právě hledal zavírací nůž, který už má čepel alespoň  10cm, takže ....

 

IMG_1288.jpg

IMG_1289.jpg

 

Upraveno uživatelem Gibon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Mně by co se týče zpracování stačil, nejsem zase tak náročný. Jsem rád, že jsem si vybral verzi s dřevěnou střenkou, dost jsem váhal mezi dřevem a parohem, ale nakonec takhle se mi to líbí víc. Ale spíš mě trochu rozčiluje, že praktický nakonec fakt kdo ví jak není - furt mám pocit, že když blbě sáhnu do kapsy a překlopím omylem tu páčku, tak mi vystřelí v kapse a pořežu se, takže jediná bezpečná možnost je nosit ho v pouzdře - jenže to už se do kapsy u kalhot nevejde. No a další věc je, že ta střenka je tak blbě tvarovaná, že si nejsem na první pohled jistý, která strana je vlastně ta ostrá. Na hraní je dobrý a ostudu myslím neudělá, ale na každodenní nošení to chce asi klasický zavírák. Jenže mě už rozčilují všechny to nožíky a rybičky, chci něco většího, co má střenku řekněme tak aspoň 11cm, minimálně 10. No a to je další věc, u toho predátoru je zbytečně centimetr střenky k ničemu - kdyby aspoň to ostří začínalo hned zkraje střenky. Takže vlastně hledám dál 🙂

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk
před 11 hodinami, runner napsal:

11cm, benchmade 630 skirmish. Střenky relativně úzké na velikost nože,ale je to macek. Akorát sehnat ho, to bude trochu vořech.

Musím ho zkusit někde najít. Sice designově to není úplně pro mě ideální nůž, ale za zvážení to stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Já si toho svýho Predátora taky teď upravil v garáži. Vyhodil jsem pružiny, rozbrusem udělal drážku ve střence klasicky na nehet, takže je z toho normální zavírák bez vystřelování s vlastně docela dobrou a zajímavou pojistkou proti otevření i zavření - takový custom Predátor. No a jako bonus jsem ještě u strany rukojeti zbrousil ten zbytečně tupý centimetr ostří, čímž jsem ostří o něco prodloužil. Takhle by to měli prodávat jako jednu z možných variant 😄 Teď už jsem s ním spokojený.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Tomak napsal:

Měl jsem tu čest seznámit se s výtvory jednoho zdejšího člena. Naprosto mne fascinoval nůž z damascénské oceli vybroušené jako pazourek s rukojetí z mamutího klu a sochou pračlověka. Jsou za tím stovky hodin práce viz video z několikadenního prvotního opracování nové (zatím nedokončené) sošky samuraje :    

https://youtu.be/…JC0

8b6d6da8-60a3-4ded-9bd5-d63825d056a9.jpg

CEFA8A76-3CD1-4CEC-8EE1-9C2CE915ECB6.jpeg

Pěkné kousky,vybral bych si:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Chilliluk napsal:

Já si toho svýho Predátora taky teď upravil v garáži. Vyhodil jsem pružiny, rozbrusem udělal drážku ve střence klasicky na nehet, takže je z toho normální zavírák bez vystřelování s vlastně docela dobrou a zajímavou pojistkou proti otevření i zavření - takový custom Predátor. No a jako bonus jsem ještě u strany rukojeti zbrousil ten zbytečně tupý centimetr ostří, čímž jsem ostří o něco prodloužil. Takhle by to měli prodávat jako jednu z možných variant 😄 Teď už jsem s ním spokojený.

 

 

 

Uka fotku prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk
před 14 minutami, filltos napsal:

Uka fotku prosím.

 

Tak je to samozřejmě spíš taková prasárna, ale kdyby to udělal někdo pořádně, tak myslím, že by to nebylo špatný. Mě to vystřelování prostě naštvalo a to zbytečně zkrácené ostří taky, tak jsem tomu dal na prdel 😄

 

IMG_1296.jpg

IMG_1294.jpg

IMG_1295.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Férově přiznávám, že sem se pobavil :default_smile:. Hele nikdy neni pozdě, ale myslim, že by si měl hledat jinej nůž :default_wink:

Ještě mě napadlo, že by si mohl udělat dole zoubky jako kombinované ostří. Jeden už tam jako je, tak že by to ladilo 

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Ale náhodou jako nůž to funguje teď dobře, což se u originálu nedalo úplně říct. Ten zoubek je tam schválně, aby vypadal tvrdě. Funkci živočicháře to nevadí. Je to teď dobrej nůž, bezpečně drží zavřený, řeže pěkně. Já si na nějaký nóbl nožíky, co se je člověk bojí nabrousit, nepotrpím 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...