Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Návštěvník Chilliluk
Před hodinou, Frantik napsal:

Proč takhle dojebat docela pěkný a funkční nuz.

 

Protože zavřený se mi ten nůž líbí a i to odjištění překlopením páčky mě baví, ale štvalo mě, že byl vystřelovací a ta nesmyslná o centimetr zkrácená střenka. V původním stavu bych ho vrátil e-shopu do 14 dnů bez udání důvodu, protože by mi nevyhovoval. Takhle si ho nechám a budu ho třeba denně nosit a používat, e-shop bude spokojený a já taky. A tahle exhibice je spíš taková legrace mezi všemi těmi navoněnými noži.

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úpravu střenky může s úspěchem zvládnout i úplný začátečník. Jen je dobré si před zásahem zjistit, která část nože vlastně střenka je. Jinak může dojít k fiakru. 😀

 

Upraveno uživatelem h3R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Chilliluk napsal:

Já si toho svýho Predátora taky teď upravil v garáži. Vyhodil jsem pružiny, rozbrusem udělal drážku ve střence klasicky na nehet, takže je z toho normální zavírák bez vystřelování s vlastně docela dobrou a zajímavou pojistkou proti otevření i zavření - takový custom Predátor. No a jako bonus jsem ještě u strany rukojeti zbrousil ten zbytečně tupý centimetr ostří... 

 

 

 

Ta rovná plocha tam je schválně, jinak by nůž nešel otevřít. Ty pera se o ni opírají. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Jasný, to už jsem zjistil, nicméně já už tam ta pera vracet nebudu, líbí se mi to víc bez nich a už by to stejně nefungovalo. Ale mohli to vyřešit možná i jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Stálo by to za to, taky mě to napadlo. Nestřílí se z toho, v případě neúspěchu si koupím stavebnici novýho predátora a mám úplně novou střenku a ještě všechno ostatní. Je třeba to brát s humorem 😀

https://www.karas.cz/catalog/nozirske-vyrobky/mikov/vyhazovaci-vystrelovaci-auto-noze-predator/mikov-vyhazovaci-nuz-predator-kit-241-n-1-stavebnice-128785?gclid=Cj0KCQiAjbagBhD3ARIsANRrqEvCK869JtVCef-LWDbcxqrNNrL4rwR3R-YhxW05W4WJkA-evBadsz4aAmAUEALw_wcB

EDIT: A teď koukám, že ještě dostanu rybičku a hrnek jako dárek 🙂

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stálo by to za to, taky mě to napadlo. Nestřílí se z toho, v případě neúspěchu si koupím stavebnici novýho predátora a mám úplně novou střenku a ještě všechno ostatní. Je třeba to brát s humorem
https://www.karas.cz/catalog/nozirske-vyrobky/mikov/vyhazovaci-vystrelovaci-auto-noze-predator/mikov-vyhazovaci-nuz-predator-kit-241-n-1-stavebnice-128785?gclid=Cj0KCQiAjbagBhD3ARIsANRrqEvCK869JtVCef-LWDbcxqrNNrL4rwR3R-YhxW05W4WJkA-evBadsz4aAmAUEALw_wcB
EDIT: A teď koukám, že ještě dostanu rybičku a hrnek jako dárek 🙂

Jenže v popisu té stavebnice se píše, že je bez střenek. K čemu ti pak bude nová čepel a pera?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

No čepel bych právě potřeboval, abych ten svůj zbastlený případně mohl dát do původního stavu. A pera se hodí, ta jsou vyměnitelná, podléhají opotřebení a časem je stejně potřeba je vyměnit, tak bych měl rovnou doma náhradní. Střenky nepotřebuju, ty mám netknuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk
před 9 hodinami, skodna napsal:

 

A teď vážně. Aby nedošlo k mýlce, tak střenka je to, za co se nůž drží a to co jsi takříkajíc vytunil, je čepel.

Jasný, nějak se mi to pomotalo, asi proto taky neumím ty nožíky pořádně ocenit - pro mě je to prostě jen pracovní nástroj na otevření krabice od hodinek nebo uříznutí salámu. Kdybych si koupil za ty prachy hodinky, udělal bych líp. No nic, jdu na hodinky a na nože zase kašlu, snad jsem aspoň někoho pobavil 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahodou ta uprava ide paradne s dobou, su krajiny kde su zakazane noze otvoritelne jednou rukou a k nam to urcite casom tiez dorazi. Tento noz je nie len ze jednou rukou prakticky neotvoritelny, ale ubrusenou plochou kde dosadaju pera organovi uplne vypalis rybnik, ked na teba skusi, ze si pera vyhodil len pred chvilou na oko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 3. 2023 v 22:48, Chilliluk napsal:

 

Tak je to samozřejmě spíš taková prasárna, ale kdyby to udělal někdo pořádně, tak myslím, že by to nebylo špatný. Mě to vystřelování prostě naštvalo a to zbytečně zkrácené ostří taky, tak jsem tomu dal na prdel 😄

 

IMG_1296.jpg

IMG_1294.jpg

IMG_1295.jpg

Hůůstýýý. Chce se mi brečet za ten nůž, ale taky smát, jak je možné kudlu do..bat. Kdyby to aspoň bylo udělané hezky, takhle jsem upravoval věci když mi bylo 10. Ale proti vkusu... Pravda, Predator je z výroby hrozný. Jeden špičku má, druhý ne (vždycky si vzpomenu na testy kudel, kde bývala kvalita špičky jedním z parametrů, což soudruhy v Mikovu nechává chladnými). Osobně mi délka čepele neva a vystřelování beru jako plus. Navíc Predatora vnímám jako takovou českou nožířskou legendu, jakkoliv se ji Mikov pokouší pohřbít.

Mám dva, oba zakázkové (ne z Mikovu), každý v jiné míře. Chystám se do třetího, chci navštívit nějaký obchod a najít nejhorší kus, jaký Mikovu vypadl z držky, pro srovnání, jak by mohli jen s menší, případně větší snahou Predatora udělat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...