Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Pánové od kudliček......poraďte mi,prosím.

 

Koukal jsem,že Mikov dělá takovej zavírák,kterej obsahuje i vidličku. Kdysi dávno jsem takovej zavírák viděl celej v kovu a moc jsem jej chtěl........obyčejnej nožík s velkou+malou čepelí,votvírákem a vidličkou. Nechci s plastem,jen v kovu......

 

Dělá se ještě???? Nebo...nemáte někdo a nepustíte ho?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové od kudliček......poraďte mi,prosím.

 

Koukal jsem,že Mikov dělá takovej zavírák,kterej obsahuje i vidličku. Kdysi dávno jsem takovej zavírák viděl celej v kovu a moc jsem jej chtěl........obyčejnej nožík s velkou+malou čepelí,votvírákem a vidličkou. Nechci s plastem,jen v kovu......

 

Dělá se ještě???? Nebo...nemáte někdo a nepustíte ho?????

 

 

mluvím o tomhle,ale celý to chci v kovu:

 

 

http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-kape...jnicky-nuz.html

 

případně :

 

http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-kape...kov-piknik.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové od kudliček......poraďte mi,prosím.

 

Koukal jsem,že Mikov dělá takovej zavírák,kterej obsahuje i vidličku. Kdysi dávno jsem takovej zavírák viděl celej v kovu a moc jsem jej chtěl........obyčejnej nožík s velkou+malou čepelí,votvírákem a vidličkou. Nechci s plastem,jen v kovu......

 

Dělá se ještě???? Nebo...nemáte někdo a nepustíte ho?????

 

 

A co tohle

 

http://www.moirashop.cz/outdoor-ski-a-cykl...-nerez-641.html

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

trochu mimo aktuálně probíraný typ, ale mám tři kudličky.

Klasiku český švýcarák - Mikov.

Pak jsem k jedněm narozkám od manželky dostal real swiss army knife, konkrétně obr.č.1

 

a poslední Vánoce mi Ježíšek donesl obr.č.2

 

Oba (tři) jsou dobrý pomocníci a k jídlu používám ruce jako král, takže vidlička mi neschází. :whistle:

post-7085-1249494957.jpg

post-7085-1249494987.jpg

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,nevim o kudlach prakticky nic a proto se zeptam.Jako smradi jsme toho v okolnich lesich dost nasli.Neco jsem poztracel,neco mi ukradli a neco zustalo.O tomhle treba nevim vubec nic.Jedina kloudna info. je ,ze by to mohlo souviset s pracovnimi jednotkami Wehrmachtu.....nevite nekdo neco vic...Diky Dan

post-4087-1249559367.jpg

post-4087-1249559375.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,nevim o kudlach prakticky nic a proto se zeptam.Jako smradi jsme toho v okolnich lesich dost nasli.Neco jsem poztracel,neco mi ukradli a neco zustalo.O tomhle treba nevim vubec nic.Jedina kloudna info. je ,ze by to mohlo souviset s pracovnimi jednotkami Wehrmachtu.....nevite nekdo neco vic...Diky Dan

 

Zdar Dane, jedná se o tesák RAD, Reichsarbeitsdienst (Říšská pracovní služba).

 

Říšská pracovní služba (RAD) byla uzákoněna dne 26.6.1935 a stanovila pracovní povinnost

všem mužům arijského původu, tělesně a duševně schopných, ve věkové kategorii 18 až 25 let.

Zákon stanovil též výjimky, kdo se nemusel pracovní služby zúčastnit. Účast žen byla zprvu

dobrovolná, vstupem Německa do války 1. září 1939 byla i pro ně povinná. Organizace RAD

byla členěna do žup. Pracovní povinnost, trvala 6 měsíců.

 

post-564-1249603155.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ideální nůž pro děti a pro bigoše (nepobodaj se navzájem). Má i pojistku. Čepel skvěle ostrá (pokud koupíte origoš a ne čínu u ťamanů). Špička je jak skalpel. ALE je už skoro krátkej na ukrojení chleba, ale i na podélné rozříznutí rohlíku. Ideální tak na jablko a na rozmazání paštiky z plastového kelímku. Nicméně čepel je mnohem robustnější než u malého 8micentimetrového švýcara, večer sem šoupnu srovnávací fotku se soldier Wengerem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mi přišel Wenger-Bergeon Minathor - kupován zde jedním obětavým členem. Jsou tam doplněné 4 nástavce navíc. K tomu krásná krabička a neorigo opaskový pouzdro.

 

Vybavenej je jako malý hodinářství. Chybu jsem nenašel žádnou. Wenger umí. Praxe ukáže jak bude mikronářadí odolný, ale u Bergeonu se nějakého opotřebení nebojím.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám rád nože tohodle typu jako je sheffield. Nezavazí a jsou vždy při ruce. Asi před pěti lety jsem dostal Victorinox, ale do kapsy se nehodí. Má milion funkcí a je obrovský a těžký. S ním bych fakt někde postavil srub :D Do kapsy by se mi hodil právě sheffield. A podle fotek se mi zdá, že se nemusím bát, když mi spadne na zem a málokdo ho zřejmě má. Taková nevšední hračka.

 

to že ho málokdo má se dá říct i o SwissChampu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...