Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

tyfo, drtivá většina přítomnejch nožů ti konzervu otevře bez ztráty kytičky...

 

 

Jen bych si dovolil doplnit: šalotka je krásná, ale zatraceně tenká, takže vem do úvahy velikost dlaně...

 

souhlas, zubatý spyderco otevře konzervu razdva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po delší době jsem si pořídil nového mazlíka na hraní.Je to takové malé šikovné EDC.

 

 

Tak to je opravdu mazlík a když ho vidím, tak to u mě evokuje představu, jak s ním krájím klobásku nebo pěkně prouzený špíček. Je zajímavé, jak může nůž vytvářet takovéto asociace a jak může být na pohled "milý". Není to, panebože, nějaká sexuální úchylka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi dorazil EDC - Kershaw Shallot

perfektní zpracování a tvar, celková ergonomie 1*

Je to jeden z nejpříjemnějších nožů co jsem držel v ruce.

 

Framelock je ideální pojistka robusní a pevna.

A asistované otevírání fliprem je návykové.

Krásná čepel perfektně nabroušená, bez problémů holí.

 

Je to úplně ideální kudla do kapsy u kalhot dnes jsem se několikrát přesvědčoval jestli tam je protože člověk o něm ani neví.

Takže velká spokojenost a potvrzení pověsti Kershaw - o perfektně a kvalitně zpracovaných nožích.

Poměr cena vs kvalita myslím je IMHO hodně hodně dobrý.

fotka z www.noze-nuz.com

Posted Image

Upraveno uživatelem tomsoyer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EveryDayCarry - nůž na každodenní nošení (použití)

 

Když už jsme u toho, co říkáte na assisted opening? Má to někdo? Jsou s tím mimo ČR problémy? Vím, že např. v UK kde jsou "vystřelováky" zakázané je to docela šedá oblast... konkrétně koukám na tenhle SOG Twitch II http://www.noze-nuz....og/SOG99035.php jako EDC, místo "švýcaráku" :)

Upraveno uživatelem Dee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EveryDayCarry - nůž na každodenní nošení (použití)

 

Když už jsme u toho, co říkáte na assisted opening? Má to někdo? Jsou s tím mimo ČR problémy? Vím, že např. v UK kde jsou "vystřelováky" zakázané je to docela šedá oblast... konkrétně koukám na tenhle SOG Twitch II http://www.noze-nuz....og/SOG99035.php jako EDC, místo "švýcaráku" :)

 

Ten se mel taky. Docela dobry nozik. Hlavne cepel je hodne dobra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u toho, co říkáte na assisted opening? Má to někdo? Jsou s tím mimo ČR problémy? Vím, že např. v UK kde jsou "vystřelováky" zakázané je to docela šedá oblast...

Asistované otevírání mám na Shallotu, a můžu říci že paráda, funguje perfektně a je to jednoduchý sytém.

Jinak v hodně zemích jsou zakázány takzvané onehand nože - ty co se dají otevřít jednou rukou a je jedno jestli je to vyhazovák, asistované otevírání, gravitační nůž, kolíček apod...

vystřelovák je braný ten co vyjíždí vpřed ale myslím že zrovna v UK jsou zakázány všechny onehand-y, ale ruku do ohně za to nedám.

Více se dozvíš zde: Nože - zákony - cestování I.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mohl by mi někdo kompetentní najít alespoň dva důvody :thumbsup_anim: proč si koupit něco od téhle firmy - pár kousků se mi líbí, ale nerozumím ceně - he he

 

Nejsem zdaleka tak kompetentní jako přítomní nožomagoři, ale jsou to 1) po stránce materiálu skvěle vyrobený kudly a 2) mají prostě dokonalej technodesign. Nikdy jsem MT neměl v ruce, ale obzvlášť tenhle mě občas budí ze sna... :)

 

Ceny jsou ovšem příšerný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceny jsou ovšem příšerný.

 

Ovšem většinou jen u nás (nebo v EU). V US se dá jetý MT pořídit za hubičku. Existují serie (roky), kterým by člověk měl vyhnout (MT měli trable s výstupní kontrolou), pak jsou zase roky sběrateli vyhledávané. Měl jsem jich už několik (některé modely i víckrát) a musím uznat, že zpracování je špičkové, materiály taktéž. Taky je to super hračka :) a v neposlední řadě velmi bezpečný nůž - neb manželka a ni moje potomstvo ho prostě neotevřou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...