Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

bajte, tohle je můj "Buddy". Malej EDC nožík "standardních tvarů, rozměrů i materiálů" :D

Cena není tajná, byl to inzerát na knifu, nůž nebyl dělaný na zakázku a cena byla na úrovni např. předchozího běžného produkčního Spyderco Manix, tedy +/- 5k (to jen pro srovnání).

Zpracování nemá jedinou chybu...

 

 

Spadla mi brada, ten je parádní, já tomu sice h...o rozumím, ale líbí se mi to moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

?po:

Ty bláho, na tohle jsem zíral včera. Zíral jsem na to deset minut. Potřebuju něco většího ke kvádru :D

Je to dobrý jako sviňa. Ale nejsem si jistej, jestli to neni už moc.

Co mě odrazuje, kromě velikosti a ceny, je ta zpětná křivka ostří. To by se mi na plochým brousku blbě brousilo - já vim, výmluva, stejně jsem v kanclu nikdy nic neztupil :D

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

se mi to právě líbí, že to není velký :D - nožů tu mám dost, ale všechny sou tak velký, že bych moh ve sněmovně porcovat medvěda - tak jsem myslel něco menšího - naštěstí jsem na čaji a do rána mě to přejde (snad) :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standardním tvarem myslím něco normálního, jednoduchýho, bez vychytávek typu speciálních pojistek či fileworku.

Standardním rozměrem myslím nůž od sedmi do dvanácti cm v zavřeným stavu.

Standardním materiálem myslím běžný oceli, tedy nikoliv damašky se vzorem, a běžné ručky typu G10, tedy nikoliv stabilizovanou mamutí stoličku nebo gibeonit.

 

To vše Bud dělá, stejně jako není pravda, že by dělal jen 1/1 - třeba mě zdejší kamarád, u kterého skončil jeden kus z více jak deseti stejných (pro jiné adresáty), podpoří, že mám pravdu. Navíc Buddy je známý tím, že se snaží "katovat kosty" a zároveň i ceny a přiblížit tak svoje umění běžným smrtelníkům, tedy logicky bude docházet k větší unifikaci.

 

Asi ho znáš líp, než já jako soused...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se po deseti měsících těšení osobně seznámil s panem Pajlem a převzal od něho svůj vysněný nožík. Do teď jsem nosil Opinely a Victorinoxy a byl jsem spokojen, ale když jsem v tomto fóru před rokem našel odkaz na stránky pana Pajla a na těch jsem uviděl tento nůž, ozvalo se ve mě mé postižení láskou k Islandu a pak už jsem se jen těšil:o)

 

Musím říct, že to těšení stálo za to.

 

post-2213-063953300 1303551084.jpg

 

 

Krasnej nuz. Jeste + za ty papuchalky.. vzdycky se mi libily uz od detstvi, kdyz sem koukal na national geographic a discovery :-P Asi sme ujeti..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš jedinou věc, která v mým postu neplatí.

 

Každý nůž je originál, protože čepele jsou ručně obkreslovaný na materiál a každá je individuálně řezaná, broušená, leštěná. BW má vdycky období, kdy dělá podobné tvary čepelí a střenek, po čase je to zase jinak. Doporučuji prohlédnout galerii.

http://www.westonknives.com/GALLERY.aspx

Kromě toho, je nutné z něčeho žít a nože od 15 kKč nahoru se dělají opravdu individuálně a nejdou každý týden dva....

 

Ten tvůj EDC je krasavec, BW nože jsou opravdu EDC, neboj se ho používat na jakoukoliv denní práci kromě vrtání a páčení :lol: Noži to dělá dobře.

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kejkliku, tohle všechno je mi jasný. Já Buddyho mám rád. Jen jsem chtěl bajta uklidnit, že Buddy umí a dělá i normální nože. Že není až takový problém si Buddyho pořídit, pokud člověk má na lepší produkční nůž. Rozhodně nechci snižovat Buddyho práci, když jsem označil některé jeho nože za "standardní".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý nůž je originál, protože čepele jsou ručně obkreslovaný na materiál a každá je individuálně řezaná, broušená, leštěná. BW má vdycky období, kdy dělá podobné tvary čepelí a střenek, po čase je to zase jinak. Doporučuji prohlédnout galerii.

http://www.westonknives.com/GALLERY.aspx

Kromě toho, je nutné z něčeho žít a nože od 15 kKč nahoru se dělají opravdu individuálně a nejdou každý týden dva....

 

Ten tvůj EDC je krasavec, BW nože jsou opravdu EDC, neboj se ho používat na jakoukoliv denní práci kromě vrtání a páčení :lol: Noži to dělá dobře.

 

Před časem udělal snad šest (nebo osm, nebo deset, už nevím) stejných nožů pro nějakou partu, pokud si dobře pamatuji tak do Kanady, "zbyl" mu prototyp, který jsem si koupil. To je asi to, o čem mluví bandi.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem udělal snad šest (nebo osm, nebo deset, už nevím) stejných nožů pro nějakou partu, pokud si dobře pamatuji tak do Kanady, "zbyl" mu prototyp, který jsem si koupil. To je asi to, o čem mluví bandi.

 

to je ale pěkná myšlenka - nechat si udělat něco s lehce hodinkářskou tématikou, BW chronomag LE :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, jasně, že je to originál ve smyslu původu a ruční práce, asi jsme tu s kejklikem nebyli na stejný notě a přes ty posty tady jsme si nerozuměli.

 

Edit: Sakra, blbne mi mobil, v posledním svém příspěvku na předchozí straně mám chybu díky T9 :( prosím smazat

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

nojo, toho se musí chytnout nějaký despota, který přílišnou diskusi nepřipustí :) jinak o relativně levné edc od bw by myslím zájem byl?

 

to by moh bejt lolohh :D

 

*obávám se, že by pan Weston 50 stejných nožů ani dělat nechtěl, myslím, že to je proti jeho filozofii, ale je pravda, že do hlavy mu nevidím - -- a další věc je, kdo si koupí nůž za 5-6 tisíc ? myslím kdo z chronomagu

 

**kejklíku ten nůž je nádhernej akorát tomu nerozumíš - he he - prostě si se zastavil v Liberci na dvorku a neumíš překročit práh, ale ono je to možná dobře, nože od BW a MP jsou dokonalé (o nikom dalším tam nevím)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...