Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Máš nápad ?

 

Edit - ideální by bylo kdyby se nevyhazoval bokem, ale vyjížděl předem. Záleží mi na oceli, cenu nechme zatím stranou.   

 

ja mam tendle polovystrelovak a docela dobry..

 

http://www.youtube.com/watch?v=MQgCGMkEZVU&feature=player_embedded

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OTF za slušné peníze dělá skutečně jen Mirotech. Pak je tu spousta čínského šmejdu, co se tváří jako Microtech (běžně se prodávají na Aukru od 500 po 3000 Kč) a co se jmenují Lighting, Scarab a podobně. Pak je tu Jeff Harkins, který dělá asi nejlepší (bohužel tím pádem i nejdražší) kousky. No a ještě pár dalších firem, které sem tam vyrobí OTF, ale vzhledem k náročnosti výroby se s cenou stejně většinou pod ceny Microtechu nedostanou. Ačkoliv MT nemám rád pro jeho nepokryté naklonování Mikova a ještě jednoho nože, nemůžu jim upřít schopnost vyrábět cenově dostupné OTF nože. Měl jsem jich několik a vždy fungovaly výborně.

 

Edit. Benchmade Infidel není považován zrovna za nejlepší počin této firmy. Jo a v poslední době používám toto Spyderco - není to sice OTF - ale jsem velmi spokojen:

 

Posted Image

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych se zeptal zdejších znalců. Má smysl koupit TENTO nůž? Smyslem mám na mysli výběr materiálu, dílenské opracování a funkčnost. Odpovídá ceně?

 

Minulý týden se mi nepodařilo navštívit výstavu nožů v Brně, kde jsem chtěl nabrat inspiraci u českých nožířů. Jako pořádný zavírák mám nůž BW. Rád bych pořídil něco klasického vzhledu, střenku vykládanou nejlépe mamunovinou, nějakým tvrdým dřevem nebo kostí atp... Díky za případné tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych se zeptal zdejších znalců. Má smysl koupit TENTO nůž? Smyslem mám na mysli výběr materiálu, dílenské opracování a funkčnost. Odpovídá ceně?

 

Minulý týden se mi nepodařilo navštívit výstavu nožů v Brně, kde jsem chtěl nabrat inspiraci u českých nožířů. Jako pořádný zavírák mám nůž BW. Rád bych pořídil něco klasického vzhledu, střenku vykládanou nejlépe mamunovinou, nějakým tvrdým dřevem nebo kostí atp... Díky za případné tipy.

 

můžeš zkusit a levněji tu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten první Mikov má čepel z RWL34, ten druhý z 420ky. Rozdíl je nebetyčný. Jinak jestli má smysl ho kupovat - to je otázka. Pokud se ti líbí, tak není co řešit, materiál je to dobrý. Ale čepel nemá moc užitečný tvar - dle mého názoru. Doporučuji spíše něco takového:

 

Posted Image

 

No ale pokud se ti líbily kudly od BW - tak bych neváhal. Za 8000 se u něj dá pořídit slušný nožík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc povedenej kus! Na noze-nuz jsem ho nenasel, kde se da koupit?

 

 

na knajfu je zrovna jeden v inzerci http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&m=357083#357083

 

 

David: Lightning me přijde vzhledem k cene dost fajn, ano je to kopie, ale narozdíl od tech shitu na aukru slušně vyrobená a microtech fakt nestojí málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové lovci - nějaký tip na nůž pro zpracování odstřelené zvěře?

 

Měl si být včera na aukci Meissner@Neumann v Praze. V sekci "zbraně" se prodávala krásná sestava (cca 25 položek) loveckých tesáků, některé i se zavazákem. Všechno se neprodalo, takže je možné koupit po aukci na prodejně.

http://www.aukce-neumann.cz/

Jinak lze doporučit kvalitní bowie na opasek a pevný zavírák, klidně RAT-1. Alternativně jen Grohmanna na opasek.

http://www.knifeworks.com/grohmannknives.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník km.kmk

Pánové lovci - nějaký tip na nůž pro zpracování odstřelené zvěře?

 

Odjakživa jedině tímhle, kdo to nezvládne hunterem, nemá na lovu co dělat.

PS: jo a my říkáme složené, ne odstřelené, ale jiný kraj, jiný mrav...

post-959-005348300 1323708610.jpg

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Odjakživa jedině tímhle, kdo to nezvládne hunterem, nemá na lovu co dělat.

PS: jo a my říkáme složené, ne odstřelené, ale jiný kraj, jiný mrav...

 

Myslivostí se zabývá zatím jen přítelkyně, takže je třeba omluvit některé mé výpadky v myslivecké mluvě, je to už hodně dávno, co mě to praděda učil :D

 

Sháním právě něco pro ní, je to budoucí veterinářka, takže dovede zvíře rozporcovat ajn cvaj, jen potřebuje správný nástroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...