Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Za tu cenu bych si asi objednal u někoho čepelku a dodělal si to doma.

Nebo něco z druhý ruky. edit: na knife.cz je funkční a zavedená inzerce

Cena je dost závislá na materiálu.

Napadá mě výrobce geinn-TTD, prezentuje se na knife.cz

Outdoor kudly v jeho podání tady:

http://www.timetodie.cz/noze-pro-out-door/

post-1394-0-20890100-1375908060_thumb.jpg

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem děkuji klucí.

 

BK11 a klony jsem zvažoval, nelíbí se mi ale ten výbrus (zato se mi líbí 1095 ocel).

Boker se mi líbí jen ten děrovanej, je moc malej a navíc 440ka, kterou nechci. 

 

Ten Schrade se mi dnes už líbí méně, včera jsem ho byl ale schopen objednat (kdybych neměl 2 nové nože na cestě)... :D

Zkusím napsat Geinovi, kolik by stál cca můj výmysl, rád bych si ho finišoval doma (ručky).... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak jsem se zabouchnul do tohodle nožíku a asi ho musím mít...vím, že asi nikdy nebudu vyřezávat okno u auta nebo přeřezávat pásy, ale ten pocit, že bych mohl, kdybych chtěl...  :clap:  :shuriken:

 

victorinox-swiss-army-rescue-tool-knife.

občas mě napadá, že bych vzal místo toho vojenskou nebo bundeswehr verzi, protože nemá tu reflexní barvu...

 

Přemýšlím ještě i o Wengeru, ale Victorinox je pro mě ta největší klasika všech klasik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nosil Atlas 111 asi 4 roky a udělal s ním neskutečné práce, už bych ale víceželízkáč do kapsy na denní nošení nechtěl, zatím mi chyběly jen párkrát kleště.

A Tobě bych taky doporučil nějakou racionálnější volbu - místo pilky na sklo pilku na dřevo (stejně s tou na sklo nikdo nic moc neřeže, prý je mnohem rychlejší vyřezat těsnění kolem skla) a místo toho ostří na textil třeba kleště nebo nůžky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nosil Atlas 111 asi 4 roky a udělal s ním neskutečné práce, už bych ale víceželízkáč do kapsy na denní nošení nechtěl, zatím mi chyběly jen párkrát kleště.

A Tobě bych taky doporučil nějakou racionálnější volbu - místo pilky na sklo pilku na dřevo (stejně s tou na sklo nikdo nic moc neřeže, prý je mnohem rychlejší vyřezat těsnění kolem skla) a místo toho ostří na textil třeba kleště nebo nůžky ;)

 

už mě to pomalu opouští a koupím tento asi ... 

 victorinox-soldier-knife.jpg

Jinak já teďka nosím v brašně tool kleště a v kapse vystřelovák Lightning

lightning_otf_black_plain.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Tak snad dopadne Fallkniven F1 :)

Máte někdo zkušenosti, abych se víc těšil?

Ja mam doma z laminovanej VG10.. Je to super kudlik - mala, ale neskutocne "tankoidna" :gunsmilie:

Ten konvex je super (z vyroby holil), potom staci obtahovat na remeni.. Sice si na nho treba trosku zvyknut (pred tym som s konvexom nemal ziadny noz), a je pravda, ze je trosku hruba cepel na tak maly noz, ale je tu super.. Urcite sa mas na co tesit, aj ked tak pozeram kedy si to pisal, tak uz ho asi mas doma :goof:

ci??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad dopadne Fallkniven F1 :)

Máte někdo zkušenosti, abych se víc těšil?

Ja mam doma z laminovanej VG10.. Je to super kudlik - mala, ale neskutocne "tankoidna" :gunsmilie:

Ten konvex je super (z vyroby holil), potom staci obtahovat na remeni.. Sice si na nho treba trosku zvyknut (pred tym som s konvexom nemal ziadny noz), a je pravda, ze je trosku hruba cepel na tak maly noz, ale je tu super.. Urcite sa mas na co tesit, aj ked tak pozeram kedy si to pisal, tak uz ho asi mas doma :goof:

ci??

 

Jojo, už je doma :-) přišel s fazetou, předělal jsem na konvex a následně zpět na fazetu. Neumím to brousit a nedokážu si představit broušení v polních podmínkách, takhle vytáhnu dc3 a nůž hned zase holí :-)

Moc pěkný nožík, jen pouzdro mě štve, chce to nějaký horizontální kydex :-)

 

Jsem nožově prázdný, vubec si nejsem jistý, kam dál... ZT??

 

Z tydlifonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem nožově prázdný, vubec si nejsem jistý, kam dál... ZT??

 

záleží co tě láká.... zda jdeš po technologii, materiálech, sbírka/EDC... možností je dost... a je to o pěnězích... u každé firmy najdeš kousky s cenou 5 tisíc+.... zt, lionsteel je dobrá volba... titan, monoblok... samo to můžeš všechno přeskočit a Sebenza ;)

 

nebo nožíř...

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U sebenzy je to spíš kult než co jiného... Já zrovna teď nemám styl zavíráků, který by mě výrazně oslovil...

Na kousky za 5k+ zatim nekoukám, přeskočil bych "vyšší střední třídu" kolem 3k... A všechno má vývoj, když člověk začne na Rolexech, těžko ho něco osloví a dříve či později bude odsouzen k nudě :-P

 

Z tydlifonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...