Jump to content

Recommended Posts

jsem si v autě před poštou připadal jako pošuk. Musel jsem ho několikrát otevřít a zavřít.

To je přesný, taky vždy vylezu z pošty, sednu do auta a jde se rozbalovat a prvně ošahat :) Máme kolem pošty jednosměrku, s oboustranným parkováním, ale nebývá tam moc místo. Vzpomínám, jak jsem zalezl do auta, sedím a za mnou kolona, protože borec čekal, že jen hodím balík do auta a odjedu. No a já seděl a zkoumal nějakou novinku, než mě vytroubil, co tedy bude.

• Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jestli chceš buzerovat, zobuď svou ženu nebo děti. :DD A teď k věci: Nemám CZ klávesnici.

Ne, vúbec ne. A nemusíš tady quoteovat jako papoušek. :DD

Já ale nikoho nechci vypáckat, jsem v podstatě mírumilovný člověk. Já si nikdy nezačínám...

V pátek jsem objednal a dnes už jsem si v autě před poštou připadal jako pošuk.

Musel jsem ho několikrát otevřít a zavřít. Je to výborně zpracovaná

kudla.

Krasnej kousek, at dela radost. Co to je prosim nakonec za model? 0770 to podle vseho neni.

zkus oslovit nektere nozire na knife.cz, ale obavam se, ze v tomto obdobi maji zrovna nejvic prace 

Čirou náhodou nevíte o nějakém dobrém nožíři, co by do poloviny prosince stihl vytvořit malý kovaný bojový nožík?

Mám 0770CF a 566 obyč a oba jsou skvěle zpracované, i když každý z jiné kategorie :-) taky jsem jako pošuk rozbalil Spyderco už po cestě z pošty :D

Já ho zkounknul ještě před školou, kde jsem po poště vyzvedával kluka. To jsem si připadal už uplně jako magor, tak jsem ho zabalil do krabičky :-)

Já jsem tu 0770 taky zvažoval, ale jen tu CF, protože bez karbonu 770 nevypadá nic moc. Střenka je u něj zbytečně komplikovaná.

Pak jsem kvůli celkově jednoduššímu tvaru zvolil tu 566 a jsem z něj nadšenej. Do práce ho nosit bohužel nemůžu a tak si ho užívám alespoň pak. Jak si s ním večer hraju, už jsem se včera i lehce říznul :-o

Poraďte nějaký olej na údržbu...

Tribolog Ti odpoví že záleží na typu ložiska (kluzné, valivé, magnetické,...) a režimu mazání (hydrostatické, hydrodynamické, elastohydrodynamické, mezné...). Když už chceš z nějakého důvodu cpát vazelínu do ložisek v noži, obloukem se vyhni zázrakům co obsahují "mazivostní přísady" (grafit, keramika, teflon, silikon), kterými ty ložiska často spíš zalepíš než namažeš a těžko se to pak dostává ven...

Já bych ložisko na noži vůbec nemazal. Nůž to zasviní a bude to jen lapat bordel.

Mně nejvíc vyhovuje nůž umýt a rozhýbat v horké mýdlové vodě. Ale s tvrdým mýdlem, ne tekutým. Nůž je čistý a tím mýdlem i dostatečně promazaný.

A když jde nůž i rozebrat, je to ideální.

Edited by Karlos

Tak jsem to měl v úmyslu - rozebrat nůž, vyčistit prostor kolem ložiska, a na netu pak většinou ještě kuličky ložiska před vrácením nazpět nečim namažou. A tam mířil můj dotaz.

Edited by Maxel

Já bych to na tvém místě prostě vyzkoušel. Každému vyhovuje něco jiného a vlastní poznání je vždy nejlepší. A tady je to snadné a rychlé a v podstatě o nic nejde, nemá se co stát, ať použiješ cokoliv.

A je to i dobrá zábava.

Edited by Karlos

Pro mazání ložisek lze použít jakoukoliv vazelínu, nebo je nějaká konkrétní lepší než ostatní?

Pořád bezkonkurenční je konzervační Konkor. Pořád se vyrábí a prodává to, čím jsme šůrovali samopaly za mlada a osobní zbraně dnes.

On konkor i docela nevoní (aspoň mně), já bych si ho na nůž nedal.

Vyzkoušej všechno co máš doma (indulonu, máslo, jogurt, majonézu... :D) a vypracuj tabulku.

U každého použitého mazadla posuď chod nože, stupeň patlavosti nože a vypratelnosti kalhot :D

Edited by Karlos

Nemazat, naopak rozober a vycisti nejakym odmastovadlom,... lieh, alebo isopropyl... pokial su tam aspon trochu rozumne vymyslene loziska, tak by to malo chodit aj uplne bez mazania. Akekolvek mazanie bude naopak zadrziavat bordel z vrecka spinit gate atd. Nehovoriac o tom ze konkor, WD40, ani rozne vazeliny nie su moc dobre na jedenie.

• Bert locked this topic
  • Bert unlocked this topic