Jump to content

Recommended Posts

před 2 hodinami, Chronofobik napsal:

Jakýho máš toho UTONA (seriové číslo)...? :thumbsup_anim:

To je civilní verze. Ale na vojně jsem ho normálně nosil do stáže místo bodáku, a nikoho to netrápilo. 

před 2 hodinami, bandicoot napsal:

@Traveller ty mě nepřekvapuješ. Ale ty vystřelováky u hvězdice, to jsou mazlíci.
BTW myslivecký vystřelovák od Mikovu od tebe je u mě mezi top noži. Mám ho moc rád. Pořád a nafurt. 

To jsou AKC ShellPullery, zpracování typicky italské, ale 440C ocel a pěkné čepele. Jinak jsem rád, že ti Mikov slouží. Je to moje srdcovka již přes 20 let.

Tak jsem dnes u našich na půdě prohrabal věci po dědovi z máminy strany (Ing. .Csc) pracovník (Federálního) ministerstva zahraničních věcí který byl za svůj život nadporučík v Korei, diplomat v Barmě, diplomat ve Finsku, ale i  myslivec, zahrádkář,.... už je to 10 let co nežije a moc mě mrzí že jsem se ho nezeptal na více věcí..
No, z doby co byl ve Finsku (1979-1983) máme stále vedle X kusů výborných oranžových Fiskars nůžek na chatě několik párů holinek Nokia také tyto krásné Marttiini, Mora a Tunturi nože :)IMG_20200410_105538.thumb.jpg.3455a9c7ac31aa9a61ea41e249d77498.jpgIMG_20200426_181643.thumb.jpg.0b1d0816964cb74e546a83c245d80230.jpg

K pivku jsem si dnes vyskládal na stůl svou skromnou sbírku (asi 10 Vinoxů jsem nechal bokem) a hraju si jak malej kluk. Snad se to obejde bez zranění :)

2BEB9E95-2E73-464E-8359-D7A33771A75E.jpeg

K pivku jsem si dnes vyskládal na stůl svou skromnou sbírku (asi 10 Vinoxů jsem nechal bokem) a hraju si jak malej kluk. Snad se to obejde bez zranění
2BEB9E95-2E73-464E-8359-D7A33771A75E.thumb.jpeg.7206843e42a894518d0ed88a7d69ad10.jpeg

Nejvíc se mi z Tvojí sbírky líbí ten Benchmade, ještě musím časem přikoupit :-)
d2f028689ad833825a5bc6cb30d244a9.jpg

Právě teď, bandicoot napsal:

@dawe009 jaj, ten prcek Tre Kronor je boží. Kudlička jak víno.

Dík, to byl jeden z mých prvních, mám ho asi 10 let. Dostal jsem ho od ženy, když ještě ptáčka lapala... :)  Krásné, dokonalé zpracování a pro kancelářské použití parádní, v kapse menší než klíče od auta, ocel 3G, mám ho moc rád.

Ahoj, chtěl jsem se zeptat znalejších nožířů zde: mám několik zavíracích nožů a nejvíc využívám CRKT CEO (jelikož je tenký a poměrně nenápadný i do obleku) no a sháním k nim alternativu s pevnou čepelí. Tedy nemáte někdo tip na nůž s pevnou čepelí (s délkou čepele tak od 6 do 10 cm přibližně), který by se dal nosit denně? Preferuji řekněme gentlemanské nože klidně s dřevěnou rukojetí, cokoliv jen ne typy jako CRKT Minimalist nebo Ka-Bar TDI law atd. Vizuálně něco obdobného tomu, co přikládám jako obrázek z netu. Kdyby někdo znal např. i nožíře co to umí vyrobit, budu rád. 

moc díky za případné reakce.

1-PC210036.JPG

před 10 minutami, Atewa napsal:

Ahoj, chtěl jsem se zeptat znalejších nožířů zde: mám několik zavíracích nožů a nejvíc využívám CRKT CEO (jelikož je tenký a poměrně nenápadný i do obleku) no a sháním k nim alternativu s pevnou čepelí. Tedy nemáte někdo tip na nůž s pevnou čepelí (s délkou čepele tak od 6 do 10 cm přibližně), který by se dal nosit denně? Preferuji řekněme gentlemanské nože klidně s dřevěnou rukojetí, cokoliv jen ne typy jako CRKT Minimalist nebo Ka-Bar TDI law atd. Vizuálně něco obdobného tomu, co přikládám jako obrázek z netu. Kdyby někdo znal např. i nožíře co to umí vyrobit, budu rád. 

moc díky za případné reakce.

Ahoj, skús si juknúť nože Bark River, prípadne Bradford Giardian3 alebo 4, Chris Reeve Nyala, možno nejaká ESEE  (3HM), alebo Lionsteel..

Všetko uvedené je ale "troška" mimo cien CRKT..

Edited by kilosunky

Zkus sa podivat na Patron od Mikova, je pevny a denne by sa nosit urcite dal a design v konkurencii ostatnych podobnych myslim celkom konzervativny.

[mention=66232]Atewa[/mention] Jestli to má vypadat k světu a nemá to být nějaká "taktická" jebka, poptej se u Dohnalů.
Dohnalovcov môžem iba doporučiť IMG_20190624_094101.jpg

... a nebo, jestli to má mít tenkou čepel na masakrování svačin a vyvrhování obálek, hledal bych obecně "petty knife" = malý kuchyňáček :goof:

Třeba KAI Shun DM-0700, něco na tenhle způsob.

A nechat si k němu spíchnout pouzdro.

Paring knife - pro inspiraci

Edited by horal
Xxx

Bohužel mi nepatří,ale našel jsem ho na Hejkalových stránkách a nuž i doprovodné povídání se mi moc líbilo

Vykradač snů.

Ráno mě probudil, asi spíš omylem. Seděl na pelesti mé postele, drobný mužík v buřince. Na tvářích mohutné licousy a bystré oči na mne hleděly zpoza kulatých obrouček jeho brýlí. To, co mě nejspíš probudilo, bylo klapnutí jeho nože, který právě zasouval do náprsní kapsy svého vlněného saka. Asi bych se jindy lekl, ale tentokrát jsem měl pocit, že ten člověk nějak nezachytitelně souvisí s mým snem. Ne a ne si vzpomenout, cože se mi to vlastně zdálo. Ale jistě sami znáte ten pocit, kdy vám po dlouhém barvitém a živém snu zůstane jen intenzivní pocit, a jinak prázdno....
... "Ano, teď se snažíte zachytit svůj sen a zároveň přemýšlíte kde jsem se vaší ložnici vzal. Můžu Vám tedy nabídnout malý výlet do mé továrny." Oslovil mne mužík k jeho drobné postavě kontrastujícím hlubokým hlasem zatímco mi podával ruku. "Profesor Balazel", představil se. Jen co jsem nabízenou ruku uchopil, ocitli jsme se v továrně, která vypadala, jako by ji stvořil sám Tim Burton." Ach ano, vím že se Vám tu líbí, znám Vaše sny," řekl mi Profesor. "Ale asi bych Vám měl vysvětlit, proč jsem Vás sem vzal. Toto je továrna, kde ze snů vyrábíme skutečnost. Tady například vidíte příjem materiálu. V každé karafě, baňce i fióle je skutečný lidský sen, a nebo aspoň jeho část. Naši agenti noc co noc obcházejí svět a při velice delikátním procesu odřezávají lidem jejich sny. Vypadá to tak, že sen se jako stříbrná bublina vznáší nad právě snícím spáčem. S jeho srdcem je spojený tenkým vláknem. Toto vlákno musíme odříznout a celý sen rychle uzavřít do nějaké nádobky. Někdy je ovšem lepší ze snu vyříznout jen část. Jindy se nám nepodaří vystihnout ten správný okamžik a sen zůstane v majetku spáče. Ale podrobnostmi Vás asi nebudu zatěžovat. No, a jakmile každé ráno dojde nová várka snů, tady je všechny nalijeme do tohoto kotle. V něm se sny mísí, vaří a destilují. Jejich esenci pak dodáváme dalším jiným odvětvím výroby. Našimi odběrateli jsou ti, kterým vy na světě říkáte Norny, Osud, Karma, Bůh, Štěstěna, můzy... Je jich hodně, těch, kteří vaše sny nakonec přetaví ve skutečnost, nebo vám pomůžou je uvést do života. Každý z nich má svoji metodu ale to už nespadá pod kompetence téhle továrničky. " Jak tak mluvil pořád jsem přemýšlel, proč mi to všecko vypráví. ale na to taky došlo: "A teď bych Vám rád nabídl drobnou spolupráci. Náš tým vykradačů snů ke své práci potřebuje ty nejstarší lidské nástroje, které Vy sám tak rád vyrábíte. Máme na ně ale velice zvláštní požadavky. Musí pocházet z vašich vlastních snů, zaručím se Vám, že už nikdy Vám Vaše sny krást nebudeme, protože jsme dlouhodobým pozorováním zjistili, že máte ten správný talent své sny uvádět v život sám. Na to naši továrnu nepotřebujete. (Ten dnešní sen uvedeme do života my, protože Vám by se nelíbil.) A vy nám za to občas dodáte několik Vašich nožů." No uznejte, co jsem měl dělat, tenhle kontrakt jsem nemohl odmítnout....Takže až zas příště uvidíte u nějakého nože poznámku "PRODÁNO" tak je to možná právě jeden z těch, díky kterému si zrovna dnes nemůžete vzpomenout, co se vám to zdálo. Ale žádné strachy, rozhlédněte se kolem sebe, všechno co kolem sebe vidíte, jsme si vysnili. Vím to jistě, já jsem v té továrně byl....

hejkal.jpg