Jump to content

Recommended Posts

Nepovolí, je to ocel na ocel. Isham to navrhnul dobře, akorát Číňanovi u brusky zapomněli zdůraznit že ideální úhel dosedací plochy čepele by měl být kolem 6-7°, takže i ten můj (před úpravou) "lepil" a Framelock pořádně nezaskakoval ani po vypodloženou část. Prostě čajna - žádná výstupní kontrola, hlavně to hezky zabalit a v případě stížností "Ty dostat od Alibaba sleva na druhá kousek"... :thumbsdown_anim:

@ggrand Tak v tomhle máš recht - osobně budu mít v kapse vždycky radši fórovej opinel a nebo švýcaráček co řeže, než centimetr tlustej rejč s výbrusem jak sekera. B)

Edited by Radek124
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jestli chceš buzerovat, zobuď svou ženu nebo děti. :DD A teď k věci: Nemám CZ klávesnici.

Ne, vúbec ne. A nemusíš tady quoteovat jako papoušek. :DD

Já ale nikoho nechci vypáckat, jsem v podstatě mírumilovný člověk. Já si nikdy nezačínám...

Super nožík. Mám přesně ten samý. Do dneška jsem nepochopil, proč nemají naopak hranu flipperu/záštity, tj. tím delším k ruce.

Kolegové prosím o radu. Procházím vystřelováky a přijde mi to všechno tvarově dost na jedno brdo. Neexistuje něco ergonomičtějšího, co líp padne do ruky? Cena tak nějak do 15. 
Benchmade apb6800, v ruce sedí výborně. Pokud tedy chceš vystřelovací z boku.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

před 16 hodinami, Prochy68 napsal:

Benchmade apb6800, v ruce sedí výborně. Pokud tedy chceš vystřelovací 

Díky. Myslel jsem přední. Ale už je to pasé, ty tvary mi nesedí. Špatná ergonomie a malá ochrana před proklouznutím nože v ruce. Takže díky za tip, přesně tímto směrem se dívám. Jen trochu blíž k sousedům, Bölder s D2, automat, flipper je celkem jedno. A naštvalo mě, že katalog posílají jen firmám po Německu. Nože holt nejsou hodinky.

V 3. 8. 2020 v 23:43, Radek124 napsal:

@ggrand Hele, jako strojař beru skutečné=nudné testy nožů/ostří á la kolega Sandor na Knife.cz 

Mě tam potěšila zmínka o Mistrovi v broušení břitvy PetrS  ,ale stačilo  by mě umět brousit nože alespoň jak pan Sandor 🙂 

V 7. 8. 2020 v 18:45, ggrand napsal:

Super nožík. Mám přesně ten samý. Do dneška jsem nepochopil, proč nemají naopak hranu flipperu/záštity, tj. tím delším k ruce.

co tento?

WE-Knife-Co-Lundquist-Angst-LL-Gray-Black-G-10-SW-2002B-BHQ-110928-jr-large.jpg

Mám několik let p801.

Za ty prachy super, nic v tom nehledej. Čína, ale "lepší". Je plochej, hladkej, elegantní. Při otvírání flipperem skáče úplně sám, má úžasně hladkej chod, kolíček je tam celkem zbytečnej.

Edited by cema
před 2 hodinami, shewcza napsal:

Pánové co říkáte na nože Ruike p801/p108? Přijde mi to super za ty prachy, ale nevím jestli není někde háček? Díky 

Jsou to v poměru cena/kvalita celkem chválené nože, pomyslný háček nikde nehledej. Jinak už od oka lze hádat, že P801 má oproti P108 řezivější čepel. Jak už výše padlo, P801 se otvírá de facto flipperem, kolíčky na čepeli jsou spíš na okrasu (díky malým rozměrům je otevírání docela obtížné). Každopádně na YouTube najdeš spoustu zajímavých recenzí.

• Bert locked this topic
  • Bert unlocked this topic