Jump to content

Nože

Jeremy
 Share

Recommended Posts

@Daemonultimate Pokud to nebudeš moc přenášet, co třeba něco ve stylu "hodinkovnice" od Deža? Nahoru můžeš posadit winder nebo normální hodinkovnici a design interiéru nijak neutrpí :speak_cool:

deejo-dee084-collectors-box-12-knives_wa

PS: Jinak si dovolím odkázat ještě na nástěnné řešení kolegy @Ivan Lelák (prostě skleněná vitrína přitisknutá na dýnko s molitanem, totéž doporučuje i můj dvorní nožíř), určené samozřejmě spíš pro výstavní artefakty než pro každodenní vyndávání a ňuchňání s vloženými fetiši :P 

Edited by Radek124

Ono to slovo "fetiš" vyznívá ironicky - ale upřímně, nůž kterej nemůžeš vzít do ruky je něco jako fotka artefaktu v cizí galerii, proto tomu nápadu s vitrínkou dodnes odolávám. Dost na tom že kromě unikátních kousků takhle do trezoru "pohřbívám" i své tikající poklady, aby doma zbytečně neprovokovaly... -_-

Edited by Radek124

Nějak nepobírám tu současnou vlnu karbonovejch střenek/příložek. Jako v automotive je to užití jasný, ale nožířství to podle mýho spíš degraduje. Teďka jsem jeden titan-CF pořídil, protože varianta v oboustranným titanu je vyprodaná beznadějně. Přitom výrobní náklady na obě varianty budou +/- stejný, spíš celokov lehce nižší.

Možná je to kvůli subjektivní odolnosti při nošení na klipu - stačí hodit do stejné kapsy klíče a na fajnovém titanu už přibývají viditelné šrámy, zatímco na plastiku/laminátu nejsou tolik vidět, takže to usery zbytečně neštve a kudlu nosí o to raději... :smoke:

Jako strojař vidím vždy strojně opracovaný kov nade vše. Rozhodně nad jakoukoli pryskyřici, lamino a podobná zvěrstva. Že by tady diktoval "hlas lidu" se mi nezdá už proto, že celo-titan verze je vyprodaná a stále poptávaná, zatímco CF se povaluje všude skladem...

• Bert locked this topic
  • Bert unlocked this topic